איך מתחילים הליך גירושין

עורך דין טל טאוב

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות מעורך דין טל טאוב בנושא איך מתחילים הליך גירושין

השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם

כאשר בני זוג הנמצאים בקשר של נישואין, מחליטים בינם לבין עצמם כי הקשר נגמר וכי יש להיפרד, ישנו רצון להגיע לאפשרות של גירושין בין השניים. כמובן שהצורך הוא לסיים את ההליך במהירות על מנת שכל אחד יוכל להמשיך אל הפרק החדש בחייו, אך הדבר יוכל להתארך לפרק זמן לא מבוטל.
על מנת שהגירושין יעשו על הצד הטוב ביותר לכל אחד מבני הזוג, יש להתחיל את ההליך בצורה בריאה ונכונה. מציאה של איש מקצוע שיכל לעזור לכם, בחירה באפשרות קצרה ופשוטה ללא הליך משפטי, הבנה ושיח מעמיק בין בני הזוג ועוד. המאמר הבא יבקש לעסוק בפירוט בנושא של איך מתחילים הליך גירושין בצורה נכונה.

מה השלבים לתחילת הליך גירושין

שיחה בה שני הצדדים מבינים כי הם רוצים להתחיל בהליך גירושין

הליך גירושין טוב הוא כזה שמתבצע בצורה הדדית בה שני הצדדים מבקשים להיפרד, לחלק את הרכוש בינם, לקבוע זמני משמורת על ילדים במידת הצורך ועוד. אך לפני שכל ההליך מתחיל, יש לוודא כי שני הצדדים מבינים את הפעולות והאפשרויות הכרוכות בהליך גירושין.
סביר להניח כי הצדדים עומדים להעביר אחד לשני כסף ורכוש, שגרת החיים שלהם תשתנה, הם הצטרכו לעדכן את הסטטוס החדש במגוון מקומות. שיחה מעמיקה בין הצדדים תיתן לכם את האפשרות לצאת אל הדרך.

כיצד בני זוג המתחילים בהליך גירושין יחלקו את הנכסים בינם?

השלב הבא הוא לבצע תיאום ציפיות לגבי חלוקת הנכסים והכספים בין שני הצדדים. גם כאן ישנו צורך בהסכמה ביניכם על מנת שלא תגיעו להליכים הרשמיים ותבקשו להתווכח. למעשה, יש להבין כי השגרה הכלכלית בחיים שלכם יכלה להשתנות מהקצה אל הקצה. כעת תוכלו לעצור לרגע ולהבין, האם תצטרכו עזרה נוספת מכיוון שאתם עומדים לאבד הכנסה? האם אתם עומדים להיות אלו השומרים על הילדים ולכן יהיה טוב אם תקבלו את הרכב והדירה? כבר לפני תחילת הגירושין, ישנו צורך להשתמש ביועצים מקצועיים מתחום הכלכלה והמשפטים. הם ידעו להסביר לכם מהן האפשרויות העומדות בפניכם.

הסבר על תחילת הליך גירושין לחברים ולמשפחה הקרובה

דבר נוסף איתו תצטרכו להתמודד כאשר תבקשו להגיע לאפשרות של גירושין, הוא המצב בו החברים שלכם ובני המשפחה יחוו גם הם שינוי מסוים בעקבות הגירושין. יכול להיות כי הם יופתעו, יחוו עצב או כעס מסוים ואף יבקשו למנוע מכם את הדבר. גם כאן ישנו צורך לבצע שיחה נכונה ומעמיקה של הצדדים עם קרובי המשפחה השונים בחיים שלהם. רק לאחר שישנו תיאום מסוים, תהיה אפשרות לבצע התחלה נכונה של הליך גירושין. גם את דבר זה תוכלו לעשות בעזרת מומחים אשר למדו את התחום ויודעים לתת לכם שירות מסוים. תנו להם לעבוד בשבילכם.

יש להסדיר את נושא הילדים המשותפים לפני תחילת הליך הגירושין

אם יש לכם ילדים משותפים, הרי שהמקרה שלכם יכול להפוך למורכב עוד יותר. כך שני הצדדים צריכים לשבת עם הילדים ולהסביר להם כי ההורים עומדים להתגרש וכי החיים עומדים להשתנות.
הילדים הם אינם גורם אשר בעצמם יכלים להשפיע על חלוקת הנכסים, אך רוב הסיכויים כי הם לא יקבלו בצורה נעימה את הגירושין העומדים להתקיים ביניכם. כך ניתן גם להסביר להם כי ההורים יגורו בנפרד, ההוצאות הכלכליות יכולות להיות קטנות יותר והילדים הצטרכו להגיע אל בתי ההורים.
אם אתם חווים קשיים אל מול הילדים שלכם, ניתן להתייעץ עם חברים, בני משפחה ובעלי מקצוע.

בעלי מקצוע והאנשים איתם תצטרכו להתייעץ לפני תחילת הליך הגירושין

עורך דין גירושין שיעזור בתחילת ההליך

עורך דין הוא בעל מקצוע עם ידע בתחום המשפטים, כך הוא יוכל להסביר לכם מהן האפשרויות המצויות בחוק הישראלי כאשר זה הדבר שיכל לענות על הרצון להתגרש אחד מהשנייה.
מצד אחד הוא יוכל להראות לכם כי רוב הדברים שתבקשו הם אכן נגישים, מצד שני הוא יבקש להגביל מדי פעם על מנת שלא תעברו על החוק. מוטב למצוא עורך דין אשר יש לו יכולות רחבות הן בתחום הגירושין, הן בתחום חלוקת הנכסים, הן בתחום יישוב סכסוכים וגישור ועוד. אנשים אלו אכן קיימים, רק צריך למצוא אותם.

מיישב סכסוכים או מגשר למען התחלה בריאה להליך גירושין

כאשר אתם מגיעים למקום בו אתם מבינים כי ישנו צורך ליצור הפרדה בין הצדדים, הדבר אומר כי בעצם אתם נמצאים בריחוק מסוים. גם אם ההחלטה על הגירושין היא הדדית, רוב הסיכויים שאתם נמצאים במקום של חוסר הסכמה. כך אתם תצטרכו את עזרתו של איש מקצוע היודע לגשר בין אנשים וליישב את הסכסוכים הקיימים בינם. בעזרת אדם זה תוכלו ליצור הסכם גירושין נוח יותר , תוכלו להסכים להסכים על הסעיפים השונים בקלות. זהו אדם שלמד את המקצוע, מתנסה בזה מדי יום ומבקש ליצור לכם את דרך המלך לעבר הפרק החדש בחיים שלכם.

הערכת מחיר של נכסים בעזרת בעל מקצוע כבר בתחילת הגירושין

הליך גירושין הוא כזה בו שני הצדדים מחלקים את הנכסים בינם בצורה בה כל אחד מהם יהיה מרוצה. אך כיצד תדעו את הערך הכספי של הנכס? כיצד תדעו האם יש נכס שעליו אתם מבקשים לוותר בשביל הצד השני. כעת אתם יכלים לעשות זאת בעזרת בעל מקצוע אשר זוהי המומחיות שלו. אדם זה יכול להביט על הנכס ולהבין מה יהיה השווי שלו בשוק. כך תוכלו לדעת אם אתם רוצים לחלק אותו ביניכם, להביא אותו אל בן הזוג השני או שמא תבקשו למכור אותו ולחלק רווחים.
בעל מקצוע איכותי יוכל לעזור לכם.

פסיכולוג משפחתי לכם ולילדים למען תחילת גירושין טובה יותר

כאשר שני הצדדים מבקשים להיפרד אחד מהשנייה, הרי שהדבר יכול לגרום למתח ולרגשות שליליים, כך בני המשפחה, החברים והילדים יכלים להיסחף בתוך הליך זה. ישנה המלצה ללכת אל פסיכולוג או אל אדם אשר יוכל לעזור לכם כמשפחה על מנת שהקשרים ביניכם יהיו בריאים לאחר הפרידה. חשבו על כך שתצטרכו להיות בקשר על מנת לשמור על הילדים, אולי אתם נמצאים באותו חוג חברים או סביבת עבודה ועוד. עזרה נפשית היא דבר שאין להתבייש בו ואף יש להתחיל את ההליך כבר לפני הגירושין שלכם כבר בהתחלה.

ייעוץ מבעל מקצוע למען כתיבת הסכם גירושין חוקי

הסכם גירושין הוא מסמך שבו אפשר להשתמש על מנת להימנע מהליך משפטי בו שני הצדדים מבקשים להיאבק בינם עד אשר שופט מחליט על הכרעה. בעזרת הסכם תוכלו לחלק את הנכסים, לקבוע את סעיפי הגירושין ושמירה על הילדים, בצורה פשוטה ובפרק זמן קצר יותר. יש ליצור את המסמך על פי חוקים וצורה אשר מקובלת במדינת ישראל. תוכלו לעשות את הדבר בעזרת בעל מקצוע המתעסק בתחום זה. ההצעות שלו יכולות לעזור כאשר אתם מבקשים ליצור הסכם שהוא נוח לכל הצדדים. תנו לעצמכם את האפשרות להיות בשיח רחב ונגיש, ביניכם יחד עם בעל המקצוע. כך הליך הגירושין יהיה הדדי ויענה על הרצון של כלל הצדדים.

סיכום המאמר ופרטים נוספים

מאמר זה נוצר על מנת שתקבלו כמה שיותר פרטים על התחלה נכונה של הליך גירושין לשני הצדדים. כך יש להבין כי אתם יכלים לבחור בין גירושין בריאים קצרים אשר לא יעלו לכם הרבה כסף לבין גירושין ארוכים ומכוערים בו שני הצדדים יפסידו כסף רב. המציאות בה תלכו לאורך שנים בו תריבו ביניכם על מי צריך לקבל מה יכלה להתממש בקלות אם לא תפעלו נכונה כבר מההתחלה.
תנו לעצמכם לפעול בצורה הטובה, למצוא בעלי מקצוע איכותיים, לבצע שיח מעמיק ביניכם ועם בני המשפחה והקרובים אליכם. מבלי שתעשו זאת הרי שאתם יכלים למצוא את עצמכם מסתבכים.

אנו מציעים לכם להסתמך על אנשי המקצוע שאתם מוצאים בדרך. בסופו של דבר אלו הם אנשים אשר למדו את התחום כאשר הם מבקשים לתת לכם יד ולהיות שם יחד אתכם לאורך הדרך.
יש לבצע חיפוש מעמיק בכמה ערוצים על מנת למצוא את איש המקצוע שיעזור לכם.
תוכלו להתייעץ עם חברים, קרובי משפחה, לשאול שאלות באינטרנט ועוד. תנו לעצמכם להקדיש זמן רב ככל האפשר על מנת למצוא את בעל המקצוע שיהיה נוח בשבילכם. אם לא תעשו זאת, תוכלו לפעול בצורה לא חוקית. הליך גירושין יכל להיות מאושר רק כאשר הוא נעשה בצורה חוקית ונכונה.
עורך דין יוכל לעזור לכם לעשות זאת.

השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם
איך מתחילים הליך גירושין

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על איך מתחילים הליך גירושין
שיתוף המאמר איך מתחילים הליך גירושין בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

תפריט נגישות

השאר פרטים ליעוץ ראשוני ללא התחייבות עם עו"ד