אלימות במשפחה כעילה לגירושין

עורך דין טל טאוב

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות מעורך דין טל טאוב בנושא אלימות במשפחה כעילה לגירושין

השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם

קשרי משפחה יכולים לעיתים להיות מורכבים למדי. כאשר האנשים הנמצאים בהם חשים כי ישנה סכנה פיזית או נפשית עליהם, הרי שזוהי תחילתה של אלימות במשפחה. תופעה זאת יכולה להופיע בצורות רבות אך בסופו של יום המשמעות של כול אחת מהן היא דומה, אדם נפגע מאדם אחר.
המשמעות המשפטית של אלימות זאת משתנה על פי דרגות שונות של אלימות. כאשר הדבר מובא לידיעת הרשויות, יכולים להתבצע להם תהליכים אשר יגמרו בענישה של אחד מהצדדים.
כמובן שגם במקרה זה ניתן להשתמש באנשי מקצוע אשר יעזרו לכם ויגנו עליכם במידת הצורך.
מאמר זה יכיל מידע על המשמעויות השונות של אלימות במשפחה.

אלימות במשפחה והמשמעויות השונות שלה בהליך הגירושין

אדם מול אדם

עוד לפני שאנחנו מכניסים את המרכיב המשפחתי ואת הקשר הקיים בין שני הצדדדים, יש להבין כי אנחנו חיים בעולם בו אלימות על כלל סוגיה היא דבר שאסור. כאשר המעשה נעשה, יכול אדם לבחור לגשת על הרשויות השונות, להתלונן ולנסות להגיע למצב בו התוקף יענש לו. יתרה מזאת,
פעמים רבות אלימות יכולה לנוע על פי דרגות של החמרה. מה שמתחיל כמילת גנאי או סטירה יכול במהירות להידרדר לפגיעה גופנית בעייתית או לקללות אשר נחשבות כגזעניות ופוגעניות. לבסוף,
כיום ישנן דרכים שונות אשר בעזרתן תוכלו להגן על עצמכם מפני מקרים של אלימות.

הבעייתיות שבאלימות בתוך המשפחה

כאשר מתרחשת לה אלימות בתוך המשפחה, הרי שהדבר שונה למדי ממצב בו שני אנשים זרים נפגשים ונקלעים למצב אלים בינם. הדבר נוצר מכמה סיבות אשר גם משפיעות על המשמעות המשפטית של מקרה שכזה. ראשית כול אלימות שכזאת לרוב היא דבר שמנסים להסתיר ואף הוא נמשך לאורך זמן. שנית, פעמים רבות נוצר מצב של פגיעה בחסרי ישע כגון קשישים או ילדים.
אלימות שכזאת נראית לעיתים כחמורה בעיני הרשויות השונות. כך נוצר קושי להבין את המניע מאחורי פגיעה של אדם באנשים הקרובים אליו בקרבת דם. בהמשך הדרך, יכול למצוא את עצמו אדם ככזה שאין לו אף נכס שכן הדברים עברו לצד בני משפחתו שנפגעו ממנו.

אלימות כחלק מקשר נישואין

המקרה של אלימות בין שני בני אדם אשר הם נשואים אחד לשני, הוא לרוב מקרה האלימות הנפוץ ביותר ולפיכך הרשויות השונות פיתחו דרכים שונות להתמודד עם המקרה.
בהמשך המאמר נבקש להסביר על סוגים שונים של אלימות היכולים להתקיים בתוך המשפחה, אך כעת נדבר על האפשרות הפשוטה בו צד אחד מרגיש כי הוא נפגע מהצד השני. לכאורה האפשרות הפשוטה היא לסיים את הקשר בין השניים, לברר את המקרה ולמנוע פגיעות נוספות. אך מה קורה כאשר ישנם ילדים? כאשר ישנם נכסים משותפים? אלימות בתוך נישואין יכולה להפוך את המקרה לבעייתי למדי.

אלימות בין אנשים מקרבת דם

סוג נוסף של אלימות אשר יכול להיראות כחמור למדי בעיני הרשויות, כאשר הוא שייך לקטגוריה של קשרים משפחתיים, הוא כזה שמתקיים בין אדם לקרובי המשפחה שלו, במיוחד אלו מקרבת דם.
הכוונה היא לאלימות בין ילדים להורים, בין אחים וצורות נוספות. כמובן שמקרה שכזה הוא בעייתי למדי אך פה מתקיים לו מוטיב בעייתי עוד יותר בו ישנו קושי להפריד בין שני הצדדים, קרבת הדם נשארת לה. בנוסף, פעמים רבות בהן אדם מגיע לאלימות אל מול קרובי המשפחה שלו, סביר להניח כי הוא נמצא במצב נפשי בעייתי למדי. כך שהדרך בה הרשויות התייחסו אליהם תהיה בחומרה.

המקרה של חסרי ישע

מכיוון שאנחנו מדברים על מקרים של אלימות בתוך המשפחה, פעמים רבות נוצר מצב בו האלימות מתקיימת אל מול חסרי ישע. המשמעות של חסר ישע בחוק הישראלי היא אדם אשר מתקשה לדאוג לעצמו בצורה עצמאית. לקטגוריה זאת נכנסים קשישים, ילדים וחולים בצורה נפשית או פיזית מדרגה חמורה אשר משפיעה על התפקוד שלהם. ברגע שנוצרת אלימות אל מול אנשים מקטגוריה שכזאת,
הרשויות רואות את המקרה בעין חמורה והעונשים אל מול התוקף יכולים להיות רעים למדי.
יתרה מזאת, ישנם מצבים בהם אנשים משתמשים בחסרי ישע ומבקשים להשפיע להם ולהגיד כי נפגעו אל ידי אדם מסוים, כך שיוכלו להרוויח דבר מה או להתרחק מאדם זה.

סוגים שונים ונפוצים של אלימות בתוך המשפחה

אלימות פיזית

סוג אלימות זה לצערנו הוא הנפוץ למדי שכן הוא הזמין ביותר לאנשים השונים. אלימות זאת יכולה להתרחש לה על פני דרגות שונות ולאורך זמן. כך שגם כאשר היא מתרחשת, הצד הנפגע איננו רואה את הדבר כחמור וחושב כי הוא יוכל להמשיך עם זה לאורך זמן. אלימות שכזאת יכולה כמובן להוביל לפגיעות חמורות ואף במקרים קשים, לרצח. בכול מקרה, אלימות פיזית על כלל גווניה היא דבר שישנו קושי להסביר אותו אל מול בית המשפט. לבסוף, אלימות פיזית היא דבר שלא ניתן כמעט להסתיר אותו ואף הצד הפוגע ייאלץ להראות סיבה רצינית למעשה שכזה.

אלימות נפשית

סוג נוסף של אלימות אשר יכול להיות רציני למדי הוא כזה אשר נקרא אלימות נפשית. הדבר יכול להתבטא על פני צורות שונות אך כעת נבקש לפשט את הדבר ולהסביר את המשמעות שלו.
לרוב האלימות נוצרת כאשר אדם מדבר בצורה לא יפה אל אחד מבני המשפחה שלו כאשר הדבר נעשה לאורך זמן. בעזרת אלימות זאת, יכול הפוגע לגרום לצד השני להתנהל בצורה מסוימת על פי הרצון שלו. בנוסף, אלימות זאת אכן יכולה ליצור פגיעה נפשית ארוכת טווח, במיוחד כשאנחנו מדברים על פגיעה בחסרי ישע. כך הם מרגישים כי הפגיעה יכולה להחמיר ולהפוך לפיזית.

אלימות כלכלית

פעמים רבות קשר בין בני משפחה הוא כזה המכיל בתוכו מצב בו אחד מבני המשפחה מחזיק את מרבית ההון הכלכלי. כך נוצר למשל מצב בו הצד המחזיק בהון שולט בצורה מסוימת בצדדים השונים הנמצאים בתוך המשפחה. אלימות שכזאת יכולה להתנהל מכך שהצד הפוגע יכול להחליט אילו בגדים הנפגע יכול לקנות, כמה אוכל הוא יכול לאכול ואף לשלוט על הבית בו השניים גרים.
גם אלימות שכזאת היא מורכבת שכן הצד הנפגע רואה את עצמו ככזה שנתון לשליטה של הצד הפוגע. כך יכול להיווצר מצב בו האלימות תהפוך לסדרתית ולאורך זמן. מקרה אלימות מסוג זה נחשב כאחד שישנו קושי להוכיח אותו אל מול הרשויות השונות.

אלימות מינית

בעולם של היום, ישנו שיח רחב למדי על המקרים השונים של אלימות מינית. כפייה של אדם אחד על השני כאשר הוא מנסה לספק צרכים מיניים מסוימים. הדבר יכול לכלול גם פגיעה מינית מרומזת או פשוט מילת גנאי אשר כוללת בתוכה התייחסות מינית. הדבר בעייתי למדי כאשר הוא נעשה בין שני אנשים זרים, אך כאשר ישנו קשר משפחתי בין הצדדים, הרי שהמצב הוא לא פשוט.
כמו המקרים האחרים של אלימות במשפחה, גם כאן ישנו ניסיון להסתיר מקרה שכזה וכך הוא נמשך לו לאורך זמן. כאן יש להבין שאנחנו נכנסים למקרים משפטיים חמורים למדי אשר יכולים להסתיים במאסר ממושך.

היעזרות בגורמים מקצועיים

ברגע בו אתם מרגישים כי אכן נפגעתם בצורה מסוימת על ידי בן משפחה אחר, אנו ממליצים לכם לפנות אל גורמים מקצועיים אשר נוגעים בעניין. כאשר אתם מבחינים במצב בו חסר ישע נפגע על ידי בן משפחתו, יש לדווח על כך גם כן. אלימות מכול סוג שהיא יכולה להידרדר במהירות ולהגיע למצב בו נעשית לה פגיעה פיזית אשר יכולה לסכן חיים. פעמים רבות הצד הנפגע התקשה להתלונן בעצמו שכן הוא לא רוצה לפגוע בבני המשפחה האחרים והוא מבקש לשמור על שלום בית. כך ישנו צורך להיות ערניים לתופעות הקורות סביב ולהביא אותן לידיעת הרשויות השונות.

נפגעת או ראית פגיעה של אלימות? כיצד יש לפעול?

דיווח על פגיעה

כאשר אתם נפגעתם או שמא אתם מזהים כי אחד מהאנשים סביבכם נפגע, הדבר הראשון שיש לעשות הוא לדווח למשטרה. פעמים רבות המשטרה תבקש לקחת את הצד שהתלוננו אליו לחקירה ולנסות להבין את העניין לעומקו. במקרים של פגיעה ממושכת או כזאת שהיא קטנה, יכול להתקיים מצב בעייתי בו המשטרה תשחרר את הפוגע ותבקש לסגור את התיק. כך עליכם להיות ערניים לצעדים אלו ולוודא כי אכן ימשיך לו טיפול מסוים. כאשר אתם מתלוננים על פגיעה מסוימת מצד בן משפחה, יש לקחת בחשבון כי תצטרכו לפעול על מנת לשמור על החיים שלכם ושל הסובבים אליכם.

שימוש בעורך דין גירושין עם ניסיון באלימות במשפחה

כעת יש לכם אפשרות להיעזר בעורך דין על מנת שיעזור לכם להגיע למצב בו האדם שפגע בכם יוכל לקבל את העונש המגיע לו. בעל מקצוע שכזה יוכל להביט על המקרה שלכם, להבין את המשמעויות המשפטיות שלו ולנסות להביא אתכם למצב בו אתם משמעויות אלו באות לידי ביטוי. פעמים רבות לאחר שאדם מתלונן על אלימות במשפחה, הוא מתקשה להמשיך ולפעול בעצמו. כך ישנו צורך כי עורך הדין יעזור לאדם זה ואף יפעל במקומו. בהמשך, יש לתת לו לפעול בצורה רחבה שכן אתם תצאו מתוך נקודת הוכחה כי אין לכם את הידע או את היכולת לפעול בתוך הזירה המשפטית.

קבלת הגנה מגורמים שונים

דבר נוסף שאנו ממליצים לכם לעשות הוא לבחון את המצב בו אתם נמצאים ולחפש אפשרות לקבלת הגנה מסוימת. אנחנו נמצאים בעולם בו לעיתים הרשויות השונות לא יעשו את העבודה שלהם בצורה ראויה. כך לאחר הגשת התלונה , הפוגע ישוחרר לו. ברוב הפעמים הוא יבקש לחזור אל הנפגעים ולנסות להמשיך את הפגיעה. כך לאחר שהגשתם תלונה, אנו ממליצים לכם לפנות אל בני משפחה, חברים, או גורמים מקצועיים אשר יעזרו לכם בהגנה מסוימת על עצמכם. יש להבין כי אנחנו מדברים על מצב בו החיים שלכם נמצאים בסיכון מסוים, אדם שהגיע לפגיעה בבני משפחתו הוא לרוב אדם לא יציב.

המורכבות בראיות על אלימות במשפחה

עם כמה שהדבר קשה ומורכב, על מנת שהפוגע ייענש על שעשה , ישנו צורך להביא אל הרשויות השונות תיעוד מסוים של האלימות שעשה בבני המשפחה שלו. לעיתים האלימות היא ברורה למדי ונראית אל העין, ישנם מקרים בהם האלימות היא נפשית או מילולית וכך ישנו קושי להוכיח את הדבר. כאן מגיעה העבודה של עורך הדין אשר יכול לעזור לכם להביא את האלימות לידי תיעוד מסוים. הכוונה היא העלאת הפירוט על כתב או הקלטה מסוימת. בהמשך ישנה אפשרות להסתכל על גורמים נוספים אשר יכולים להצביע על אלימות. מצב כלכלי, המצב של בני המשפחה השונים, מחלות מסוימות אשר התפתחו להן ועוד.

הסבר נרחב על חומרת המצב

לאורך המאמר הסברנו כי אכן אלימות במשפחה היא דבר חמור למדי, אך ישנו קושי לעיתים להסביר את ההבדל הדק שבין אלימות חד פעמית לכזאת שהיא ממושכת. כך בהמשך הדרך יכול הפוגע להגיע למצב בו הוא מראה כי טעה במשך פעם אחת ולא יותר מכך, דבר שיוריד את חומרת העונש שלו. חלק מהתלונה ומהתיעוד של הפגיעה שנוצרה כלפיכם, היא הסבר נרחב על חומרת הפגיעה.
כך למשל יש להסביר כי פגיעה פיזית גורמת גם לפגיעה נפשית. כי פגיעה בכם יכולה להמשיך לפגיעה גם בילדים ובקרובי משפחה נוספים. לבסוף זהו דבר היכול להידרדר למקרים של סיכון חיים.

שימוש באלימות כחלק מהונאה

משמעות האלימות המשפחתית בעידן המודרני

בעידן של היום בו ישנו כבוד כלפי כול בן אדם באשר הוא, אלימות בתוך המשפחה יכולה להיראות כחמורה למדי ולהביא למצב בו הצד הפוגע יכנס אל עונש פלילי חמור עד מאוד. בנוסף, החוק רואה כיום את המקרה של אלימות משפחתית ככזה המראה עד כמה אדם יכול להפוך לאכזרי ומסוכן.
כך תלונה קטנה למדי על אלימות יכולה להביא אדם למצב בו הוא מאבד את המשפחה שלו, הרכוש בו הוא מחזיק, העבודה שלו, מעמד כלכלי וחברתי ועוד. כך, ברגע בו נוצרת התלונה, האדם יכול ליפול לבור עמוק למדי מבלי שהוא יכול לעשות דבר בנידון.

תלונת שווא על אלימות במשפחה

כעת אנשים רבים מבינים את המשמעות של אלימות בתוך המשפחה, הם יכולים להתלונן על אחד הצדדים ולבדות במוחם מצב בו נפגעו מבן משפחה אחר, גם אם הדבר לא קרה באמת.
הם יכולים לבקש לעשות זאת מכיוון שהם רוצים כסף, לפגוע באדם זה בצורה מסוימת, מבקשים להחזיק בילדים ועוד. כאמור, ברגע בו הם מתלוננים, הרשויות יבקשו לחקור את הפוגע.
יתרה מזאת, הצד המתלונן ינסה לספק הסברים וראיות המראים כי התלונה שלו היא אמיתית וכי אכן הוא נפגע. הרשויות לרוב הסתפקו בראיות מועטות כול עוד אכן ניתן לראות כי ישנו צד אחד אשר נפגע. גם מבלי שניתן להוכיח כי הצד השני הוא הפוגע.

כיצד ניתן לפעול כנגד תלונת שווא

אם אכן אתם מרגישים כי הצד השני עומד להתלונן עליכם ולהסביר כי אכן פגעתם בו בצורה מסוימת, למרות שלא עשיתם זאת, יש לפעול על מנת להראות כי אתם חפים מפשע. ראשית כול תוכלו לנסות לזהות התנהגות בעיתית של הצד השני ולנסות לתעד אותה. בנוסף, תוכלו להמשיך בתיעוד על מנת להראות כי אינכם פוגעים בבן המשפחה שלכם. בהמשך, תוכלו להיעזר בעדים ואנשים מסביב אשר מכירים אתכם ויודעים להעיד כי אתם לא בעייתיים. תוכלו להשתמש בעורך דין ולנסות להבין אילו כלים משפטיים קיימים על מנת שתוכלו להגן על עצמכם בצורה המרבית.

החומרה של תלונת שווא

תלונת שווא על אלימות במשפחה יכולה להיראות כחמורה על ידי הרשויות כמו אלימות אמתית.
כך נוצר מצב בו בן משפחה מנסה להרחיק ממנו בן משפחה אחר, לנסות להשתמש בהון הכלכלי שלו, להכניס אותו למאסר ולפגוע בו בצורה נפשית ואף פיזית. אין צורך שכול פגיעות אלו התרחשו להן כאשר תלונת שווא מוגשת לה אך אכן עליכם להסביר עד לאן המקרה יכול להידרדר לו.
כמו שאדם אשר מפעיל אלימות נגד המשפחה שלו, הוא לא יציב, כך גם אדם אשר מגיש תלונת שווא הוא כזה אשר יכול להגיע למקומות בעייתיים. יש להגיש תלונה ולטפל במקרה.

גורמים שונים המטפלים באלימות בתוך המשפחה

עורך דין

הגורם הראשוני והחשוב ביותר אליו אתם צריכים לפנות כאשר אתם נכנסים למצב של אלימות בתוך המשפחה, הוא עורך דין. זהו בעל המקצוע אשר יכול להגן עליכם מבחינה משפטית ולהביא למצד בו הצד שפוגע בכם ייענש לו. יש להבין כי תצטרכו למצוא אדם אשר בו תוכלו לבטוח, שפועל בצורה אמינה וחכמה כך שלא תיקלעו למצב בעייתי בו תיפגעו עוד יותר. עורך דין צריך להיות בעל מוסר ולהזדהות עם הצד הנפגע. הדבר אומר כי לאורך כול התהליך ינסה בעל המקצוע לעזור לו ולהגן עליו אל מול הצדדים השונים. אלימות בתוך משפחה היא מקרה בעל מורכבות רגשית, עורך הדין צריך לנהוג בצורה עדינה.

עמותות ומוסדות לעזרה לנפגעי אלימות

פעמים רבות, אנשים אשר חווים אלימות בתוך המשפחה הם חסרי ישע או כאלו אשר מרגישים כי הם אינם יכולים לפעול בעצמם על מנת להתלונן על הצד הפוגע. כך קמו להם מוסדות ועמותות,
אשר המטרה שלהם היא לעזור ולהגן במגוון דרכים אל אלו שנפגעו. הדבר מתבטא בהקמת בית אליו יכולים להגיע הנפגעים ולקבל הגנה מסוימת. בהמשך הם מקבלים אוכל, עזרה כלכלית ואף נפשית. בהמשך, מקומות אלו יוכלו לחבר את הנפגעים אל גורמים משפטיים וחוקיים ולקדם מצב בו נוצרת תלונה וניסיון להעניש את הפוגע. האנשים העובדים במקומות אלו הם בעלי ניסיון במקרים של אלימות במשפחה.

חברים ובני משפחחה

למרות שאלו לא גורמים רשמיים, פעמים רבות הנפגע ימצא את עצמו מבקש להסתיר את העובדה שנפגע, דווקא מהמעגל הקרוב ביותר אליו. כך הוא ירגיש כי מעגל זה לא יאמין לו, יבקש לשפוט אותו או שמא ינסה לפרש את המקרה בצורה לא נכונה. אך דווקא במקרה של אלימות בתוך המשפחה, ההמלצה היא להעביר את פרטי המקרה הלאה, אל האנשים הקרובים אליכם.
פעמים רבות הם יבקשו להקשיב ואף לעזור בהמשך הגנה עליכם. מצד שני, יש להיזהר ולהבין אילו אנשים מהמעגל הקרוב יכולים דווקא להזדהות עם הצד הפוגע. הדבר יכול לגרום למקרה שלכם להפוך למורכב עוד יותר.

המשטרה

כמו במקרים רבים של עבירה על החוק והרגשה כי נפגעתם מאדם מסוים, גם כאן המשטרה היא הגוף אשר אמור לדאוג לכם. אתם יכולים להגיש תלונה על כך שנפגעתם ולקוות כי אכן האנשים השונים השייכים לגוף זה, יטפלו במקרה שלכם בצורה ראויה. הבעיה היא שמדובר בגוף אשר סובל מעודף של מקרים וממחסור של כוח אדם. תלונות רבות על אלימות שכזאת, על פני דרגות חומרה שונות, חלקן נכונות וחלקן מומצאות, מגיעות אל המשטרה. כך שתלונה וטיפול של גוף זה במקרה שלכם יכולה להתקיים, אך הדבר צריך להיות מגובה בעבודה משפטית מסוימת מצד עורך הדין שלכם. יש לוודא כי הדבר אכן קורה.

ייעוץ וקבלת הכוונה

ישנם קווי חירום אשר אליהם תוכלו לפנות בעת שאתם מרגישים פגיעה מסוימת. אפשרות זאת היא נוחה וזמינה למדי והם יכולים לתת לכם עצה מידית אשר יכולה לעזור במידת הצורך.
פעמים רבות כאשר אדם נפגע, כושר השיפוט והיכולות שלו הופכים לירודים. האנשים העובדים במוקדים אלו, יוכלו לספק לכם הכוונה ולייעץ כיצד לפעול במקרים מסוימים. בנוסף, הם יכולים פשוט לשמש כאנשים אשר תוכלו לדבר איתם ולספר להם פרטים שונים. כאשר אדם נכנס למעגל של אלימות, הוא עלול להרגיש בודד וכי אין לו אפשרות להציל את עצמו. פנייה אל קווי חירום אלו יכולה בהחלט להיות מצילת חיים במקרים מסוימים.

סיכום המאמר ופרטים נוספים

מאמר זה מכיל מידע על הדרכים השונות להתמודדות עם מקרה של אלימות בתוך המשפחה.
זהו מקרה מורכב למדי אשר יכול להתבטא בצורות שונות על פני דרגות של חומרה. פעמים רבות כאשר אדם נמצא בתוך קשר אלים, הוא יכול למצוא את עצמו נמנע מלהתלונן על הדבר.
לאחר מכן הוא עלול להיקלע למצב בו האלימות נמשכת לה לאורך זמן. כך שיש להבין את חומרת המצב ואת הצורך של הצד הנפגע, להבין את המצב בו הוא נמצא ולפעול על מנת להימנע מפגיעה ממושכת. אנחנו חיים בעידן בו ישנם כלים רבים בעזרתם תוכלו לפעול על מנת להעניש את הפוגע ועל מנת להגן על עצמכם.

מקרה של אלימות במשפחה הוא כזה בו תצטרכו את העזרה של גורמים שונים. עורך דין אשר יכול לדאוג לכך שהחוק יעניש את הצד הפוגע. המשטרה אשר התפקיד שלה הוא להגן עליכם ולתפוס את הפושעים. רשויות המשפט אשר יבקשו לראות ראיות ואל מול הדבר להחליט, מהו העונש הראוי לאדם ממנו אתם מרגישים כי נפגעתם. ישנן אפשרויות רבות, בסופו של יום, ההמלצה היא להשתמש בכמה שיותר גורמים וכלים, על מנת להגן על עצמכם. לבסוף, יש לזכור כי אנחנו מדברים על מקרה של אלימות בתוך המשפחה. יש לנסות ולהבין האם אנשים נוספים נפגעו חוץ מכם. יש לעזור להם.

אנחנו מקווים כי בעת קריאת מאמר זה, אתם מקבלים את העזרה ואת הפרטים אשר אתם מבקשים.
כמובן שאין להסתפק אך ורק בקריאת המאמר כאשר אתם מרגישים פגיעה כאשר אנחנו ממליצים להתלונן ולהתחיל לפעול בצורה מידית. בנוסף, אנו מקווים כי אתם מבינים את חומרת המצב,
וכעת אתם יכולים לפעול על מנת להגן על עצמכם ועל הקרובים אליכם.

השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם
אלימות במשפחה כעילה לגירושין

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על אלימות במשפחה כעילה לגירושין
שיתוף המאמר אלימות במשפחה כעילה לגירושין בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

תפריט נגישות

השאר פרטים ליעוץ ראשוני ללא התחייבות עם עו"ד