אפוטרופסות קטינים

עורך דין טל טאוב

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות מעורך דין טל טאוב בנושא אפוטרופסות קטינים

השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם

כל אדם אשר נמצא מתחת לגיל 18 או שמא יש לו מוגבלות מסוימת המונעת ממנו לדאוג לעצמו בצורה עצמאית, צריך אדם אחר אשר ידאג לו ויהיה חלק מהחיים שלו. בין אם אנחנו מדברים על בני משפחה, חברים או אפילו אנשי מקצוע, אלו הם אנשים שצריכים כי יהיה להם אכפת מחסר הישע.
זוהי הזכות הבסיסית של אנשים אלה החיים במדינות השונות, המרחב המשפטי והחוקי במדינת ישראל מציע מספר דרכים ואפשרויות בעזרתן כל מי שצריך, יוכל להיות בעל ליווי של אדם מסוים.
דבר זה נקרא אפוטרופסות והמאמר הבא יבקש לצלול אל הנושא ולפרט עליו בסעיפים ותתי סעיפים. אין לדעת מתי תיקלעו לתחום זה וכעת יש לכם אפשרות לקבל מידע.

הסברים ראשונים על המושג אפוטרופסות

חסר ישע והמשמעות המשפטית

אנשים הנמצאים מתחת לגיל 18, קשישים או אנשים בעלי מוגבלות פיזית או נפשית מסוימים, נחשבים בעיני החוק ככאלו הנמצאים תחת הקטגוריה של חסרי ישע. מושג זה בעצם מתייחס למצב בו האדם לא יכול לדאוג לעצמו בצורה עצמאית וכי הוא צריך את העזרה והליווי של אדם נוסף לצדם.
יתרה מזאת, הוא לא יכול לקחת החלטות מושכלות בעצמו ישנו חשש כי המעשים שלו נעשים מבלי שהוא מבין את ההשלכות. חסרי ישע הם האנשים הצריכים את האפטרופוסים שלהם לידם, לאורך השלבים השונים של החיים.

מהי אפוטרופסות וסוגים שונים של הדבר

אפוטרופוס הוא כול אדם אשר קיבל על עצמו את האפשרות להיות אחראי על חסר ישע כזה או אחר,
כאשר האחריות מתקיימת על פני תחומים שונים. כך האפוטרופוס יכול לבצע החלטות משפטיות,
להגיע למצב בו הוא יכול לקחת את האדם בחסותו אל מקומות שונים, לרשום אותו למוסדות ואף במקרים מסוימים להיות אחראי לתת לו תרופות וטיפולים רפואיים. כך הוא יכול להיות ההורה או קרוב משפחה מדרגה ראשונה ואף אחרת לחסר הישע. הוא יכול להיות חבר טוב או אדם אשר מכיר את חסר הישע לאורך הזמן. לבסוף לעיתים ישנם אנשי מקצוע המתמחים בדבר המרגישים בנוח להיות אחראים לגורלו של אדם מסוים.

מי מחליט מי הוא אפוטרופוס ?

אדם יכול להפוך לאפוטרופוס באחת משני דרכים, הדרך הראשונה היא טבעית כלומר היות קרוב משפחה לאדם הצריך אפוטרופוס . הדרך השנייה היא בעזרת בית משפט והחלטה חוקית ומשפטית של רשות כזאת או אחרת. הדרך הטבעית היא כזאת שקורית מדי יום, כאשר אנשים הנמצאים מתחת לגיל 18 נמצאים באחריות ההורים שלהם. הדרך המשפטית היא כזאת המצריכה התערבות של גוף רשמי במדינת ישראל, כאשר יש לו את היכולת והכוח להתערב בתחומים אלו. זהו לרוב שופט או איש מקצוע המגיע מתחום המשפחה. בסופו של יום, אפוטרופוס הוא אדם בעל אחריות וכאשר הוא לא מיישם אותה, הדבר יכול גם להילקח ממנו במידת הצורך.

מרחב האחריות והמעשים של אפוטרופוס

אפוטרופוס הוא איננו תווית אשר קיימת אך ורק על הנייר, ההיפך הוא הנכון במקרה זה. כעת עליכם להבין כי נוצר מצב בו האפוטרופוס צריך להיות אחראי ולבצע מעשים מסוימים כדי להשגיח ולעזור לחסר הישע. הדבר יכול להתחיל מהבאת האדם ממקום למקום, החלטה על מוסדות אליו הוא יכול להירשם כגון בתי ספר או בתי אבות ועד להאכלת האדם או אפילו דאגה לצרכים הבסיסיים ביותר שלו. מרחב אחריות הוא דבר שיכול להיראות לעיתים מגביל ואף בעייתי אך יש להבין כי זהו בעצם דבר שישנו צורך לדאוג לו.

היעזרות בהמשך הדרך באנשי מקצוע

כעת עליכם להבין כי היכולת להפוך לאפוטרופוסים טובים יותר עוברת דרך היעזרות באנשי מקצוע כאלו ואחרים. מדובר באדם המבקש להקל עליכם מבחינה משפטית וחוקית, לתת לכם את היכולת לנוע במרחב בצורה נגישה ופשוטה יותר. כך למשל פעמים רבות האפוטרופוס הוא כזה אשר יש לו סמכות רק על ידי בית המשפט, בעזרת עורך דין תוכלו ליישם את הסמכות שלכם שוב ושוב.
בהמשך הדרך, תוכלו להגיע למצב בו איש המקצוע יעשה את ההבדל שבין מעשים פשוטים לבין מעשים היכולים להיות מצילי חיים. לבסוף, בעזרתו ניתן לעקוף את המועקות הרגשיות היכולות להיות קיימות בין אנשים, על מנת שתוכלו לבצע את כל מה שצריך.

סוגים שונים של אפוטרופוסים

הורים כאפטרופוסים של ילדים

ניתן לומר כי הורים לילדים הם אפטרופוסים טבעיים שכן אותם בני אדם מתחת לגיל 18, לא יוכלו להסתדר בעצמם בעולם אשר בו הם חיים. בנוסף, החוק רואה בהורים ככאלו אשר הם אחראים לבריאות ולחיי השגרה אשר צריכים להיות מיושמים בחייהם של הילדים. בכלל יש להבין כי החוק במדינת ישראל מבקש יכול להאשים את ההורים בתפקוד לקוי אם הם ימצאו לנכון לעשות כך.
הסמכות שלהם תילקח בהמשך הדרך ולא יוכלו להמשיך לקבוע לגבי הגורל של הילדים שלהם.
במקרה של פרידה בין ההורים, ישנו צורך להבין מי הוא האחראי על הילדים או שמא שניהם מבקשים לעשות כך יחדיו.

אפוטרופוסים בתוך המשפחה

ניתן להגיע למצב בו בני משפחה יהפכו לאפוטרופוסים אחד של השני כאשר אחד מהם יכול להגיע למצב בריאותי ונפשי המגביל אותם מלקיים חיי שגרה עצמאיים. המקרים הנפוצים הם אחריות בין בני משפחה בעלי קרבת דם ראשונה. בן או בת ההופכים אפוטרופוסים להורים שלהם, יחסים שכאלו המתייחסים בין אחים לאחיות ועוד. במקרה שכזה, בית המשפט צריך לקבל הוכחות המראות כי בן המשפחה המבקש להיות אחראי על הקרוב שלו, הוא כזה הכשיר לעשות זאת. בכלל, למרות שמתקיים קשר משפחתי יש להבין כי המקרה יכול להיות מורכב ורגשי. יש לעשות את הדבר בעדינות.

חברים ומכרים ההופכים לאפוטרופוסים

מקרה זה הפך לנפוץ בשנים האחרונות שכן קיימים לא מעט מקרים בהם ישנם חסרי ישע ללא משפחה או שהקרובים אליהם הם כאלו שלא יכולים להיות אחראיים עליהם. ילדים הנשארים ללא הורים, נערים המבקשים לעזוב את בית המשפחה שלהם ועוד. חברים טובים של המשפחה ומכרים של האנשים עצמם, יכולים לבקש להפוך לאפוטרופוסים ובעצם להגיע למצב בו הם מקבלים סמכות.
מקרה זה גם כן יכול להיות מורכב שכן לא קיים קשר משפחתי או של דם בין חסרי הישע לאפוטרופוסים . כך ישנו צורך להראות את טיב הקרבה בין הגורמים השונים ואף להסביר כי האחראי יכול להביא לשגרה כלכלית רציפה ויציבה.

בעלי מקצוע אשר מתפקדים בתור אפוטרופוסים

במקרים מסוימים ישנו צורך שבעלי מקצוע יהפכו בעצמם לאפוטרופוסים על חסרי ישע מסוימים.
הדבר יכול להיווצר במקרים מורכבים אשר מצריכים התערבות של אנשים בעלי הבנה בתחומים ספציפיים. גם אם לאדם ישנם קרובי משפחה, חברים ומכרים, אין הדבר אומר כי הוא לא צריך את עזרתם של אנשי המקצוע. כך למשל עורך דין יכול למצוא את עצמו הופך לאפטורופוס בגלל הידע שלו בתחום משפחתי מסוים. בעלי המקצוע יכולים לקבל תשלום מסוים בדרך כזאת או אחרת ואף למצוא את עצמם מקדישים את זמנם לדבר בצורה שהיא איננה יומיומית. כול מקרה הוא עולם ומלואו והרשויות יוכלו לעזור לכם במימוש המצב שלכם.

לא כל אחד יכול להיות אפטורופוס

כאשר אדם מבקש להיות אפטורופוס, הוא צריך להראות כי יש לו את הכישורים, את המשאבים הכלכלים, קרבה רגשית או חברית לאדם עליו הוא צריך להיות אחראי ועוד. כך יש להבין כי דברים
אלו אינם בהכרח מגיעים אחד על חשבונו של השני. בן משפחה איננו יכול להיות אפטורופוס אם הוא לא מראה כי יש לו מספיק כסף ואפשרויות לכך. אדם אשר הוא מבוסס כלכלית יכול להיפסל אם הוא לא מצליח להראות קרבה מסוימת לחסר הישע עליו הוא מבקש להיות אחראי. כך, עליכם להבין מהם הקריטריונים בעזרתם תוכלו להפוך לאפוטרופוסים בסופו של יום.

קריטריונים העוזרים לכם להפוך אפוטרופוסים

האם יש לכם מספיק כסף בשביל מטרה זאת?

פעמים רבות כאשר אנשים הופכים לאפוטרופוסים , הדבר קורה כאשר הם נמצאים במצב מסוים שהוא שונה מהמצב אליו הם מבקשים להיכנס. כך יכול להתקיים מצב בו חסר הישע צריך אוכל ומילוי צרכים בסיסיים. ישנו צורך ברכב או טיפולים תרופתיים שיכולים לעלות לא מעט כסף.
לא מן הנמנע כי האפטורופוס יצטרך לעבוד שעות נוספות או למצוא עבודה רווחית יותר.
כך הרשויות השונות ואף בית המשפט יכולים לבקש מכם לראות הוכחות כלכליות כאלו ואחרות.
נסו להתכונן למצב החדש אליו אתם מבקשים להיכנס ולהבין כיצד הדבר יכול לעבוד בשגרת החיים שלכם.

האם יש לכם את האמצעים הדרושים?

קטגוריה זאת אכן מכילה בתוכה התייחסות למצב הכלכלי של האדם המבקש להיות אפטורופוס,
אך הכוונה היא להבנה אם במצב הנוכחי , האמצעים הקיימים בבעלותכם הם כאלו היכולים להכיל חיים של אדם אחד נוסף או יותר מכך. אם למשל אתם מבקשים להכניס ילדים אל הבית שלכם,
ישנו צורך להבין כי יש לכם חדר המתאים לו. אם אתם צריכים לדאוג לקשיש על כיסא גלגלים, האם הבית שלכם הוא נגיש למען מטרה זאת. בדרך כלל אנשים הצריכים אפוטרופוסים הם כאלו שיש להם צרכים מסוימים, על האפוטרופוסים שלהם להיות מסוגלים למלא את צרכים אלו בצורה הרחבה ביותר.

מהי הקרבה שלכם לאנשים עליהם אתם מבקשים לקחת חסות?

על מנת שאדם מסוים ירגיש כי אכן הוא מוכן לתת את חסותו על אדם אשר לעיתים הוא איננו קרוב אליו בצורה משפחתית, ישנו צורך להראות כי אכן קיימת קרבה מסוימת בינם. כך יכולה להיות קרבה חברית או רגשית אשר התקיימה לה בדרך כזאת או אחרת במהלך השנים. אם הורים לילדים נהרגים להם, החברים של ההורים יכולים להפוך לאפוטרופוסים של הילדים. כך קשר הקרבה מתקיים לו גם בצורה עקיפה. את סוגי קרבה זאת ישנו צורך להוכיח בעזרת מסמכים או תיעודים מסוימים. כך סרטוני וידאו או הקלטות של שיחות טלפון המראים את הקרבה שלכם לחסר הישע, יכולים לזכות אתכם באפטורופוסיות.

עד כמה אתם רוצים לעשות את מעשה האפטורופוסיות?

בסופו של יום, עניין האפטורופוסיות הוא כזה המבוסס על רצון ועל הבנה של אדם כי אכן הוא מוכן להיות מגויס ברמה גבוהה בשביל מטרה זאת. הדבר יכול להתחיל מכך שרשויות המדינה בסך הכול יציבו שאלה בפני האדם המבקש להיות האפטורופוס. ישנה אפשרות כי האדם יצטרך לכתוב מסמך מסוים בו הוא מצהיר על הרצון ועל הקרבה שלו לחסר הישע. בנוסף, עליו להראות כי שגרת חייו היא מספיק פנויה ונגישה על מנת שיוכל להיות מעורב בחיים של אדם אחר. ככול שאדם יראה יותר רצון, ישנה אפשרות כי הרשויות יתנו להם את אפשרות האפטורופוס.

האם ישנו צורך לביצוע גיוס משאבים ואפשרויות?

גם אם אין לכם את כול אחד מאפשרויות אלו אשר הזכרנו לעיל, אין הדבר אומר כי הרשויות השונות לא יתנו לכם את האפטורופוס בשלב כזה או אחר. הרשויות יבקשו לתת לכם כמות זמן מסוימת שבה תוכלו להשיג את אמצעים אלו. יתרה מזאת, הם ינסו להבין האם אתם יכולים להיות האפוטרופוסים בצורה שהיא איננה יומיומית או בלעדית. כך אתם בעצמכם צריכים להבין אם אתם יכולים להשיג את אמצעים אלו בהמשך הדרך. אם אתם אכן רוצים להפוך לאפוטרופוסים, אין אף סיבה שלא תצליחו לעשות זאת. פשוט תצטרכו לעשות את הדבר על פי דרך מסוימת.

הליך תקין העוזר לכם להפוך לאפוטרופוסים

הגשת מסמכים ובקשה להפוך לאפוטרופוסים

הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות כאשר אתם מבקשים להפוך לאפוטרופוסים הוא להגיע למצב בו אתם מגישים מסמכים ובקשה לרשויות השונות האחראיות על תחומים אלו. ישנו צורך להביט על הפרטים אשר אתם מתבקשים להזין, ההוכחות שבעזרתן בית המשפט או גוף מסוים יראו בכם ככשירים להפוך לאפוטרופוסים. הרשויות מתנהלות על פי חוקים ודרך מסוימת ואם לא תתנהלו בצורה הנכונה הרי שתתקשו לקבל את אפשרות האפוטרופוס בהמשך הדרך. אפוטרופוס הוא אדם שצריך להתנהל בצורה אחראית וחוקית, מילוי נכון של המסמכים השונים אכן יכול להראות כי יש לו את הכישורים המתאימים לכך.

חיפוש ומציאת בעל מקצוע שיכול לעזור לכם

תוכלו להיכנס להליך למציאת אפוטרופוסים עוד בשלב הראשון , לפני שאתם ניגשים למילוי המסמכים או לפני שאתם בכלל מבקשים לגשת אל אפשרות זאת. כאשר אתם מגיעים כשיש לידכם עורך דין הרי שאתם עומדים לפעול בצורה חוקית ואיכותית יותר. כך אנחנו ממליצים לכם לחפש לאורך זמן את האדם שיוכל לעזור לכם לאורך כול התהליך. תוכלו להיעזר באתרי האינטרנט וברשתות החברתיות השונות אשר קיימות סביבנו כיום. ניתן לבקש את עזרתם של חברים, קרובי משפחה ואנשים נוספים אשר גם הם ביקשו להיות אפוטרופוסים. יש לעבוד עם אדם זה רק לאחר שביצעתם חיפוש רחב למדי במהלך השנים.

האם בני המשפחה והחברים אינם מתנגדים?

לא מן הנמנע כי אנשים הנמצאים סביב חסר הישע כאשר יש להם קשר מסוים אליו, יבקשו להתנגד כאשר אדם אחר מבקש להיות אפוטרופוס עליו. כך הם יכולים לבקש לערער על הבקשה שלכם אל מול בתי המשפט או אפילו למנוע מכם את הסמכות שלכם בצורה פיזית מסוימת. כך בעל המקצוע יכול לעזור לכם להתמודד אל מול אנשים אלו במעמדים המשפטיים השונים שעומדים להתקיים.
ישנה אפשרות להשתמש בו גם למקרים של גישור ויישוב סכסוכים היכולים להתקיים בין צדדים מסוימים. ההמלצה היא להגיע לפתירת הריבים בין הגורמים השונים ואף להגיע למקום בו אתם יודעים שהשגרה החדשה תהיה בריאה יותר.

ביקורת מרשות כזאת או אחרת

כאשר אתם מבקשים להכניס אל הבית שלכם חסר ישע מסוים, הרשויות יבקשו להגיע אל הבית בו אתם עומדים לגור, על מנת להבין אם זהו מקום היכול למלא את צרכים של האדם עליו תהיו אחראיים. הביקורת תיקבע מולכם בתאריך מסוים ובמקרים מסוימים הדבר יכול להתקיים בצורה מפתיעה. במהלך הביקור, בעל המקצוע יבקש להסתכל על תקינות מתקנים בבית שלכם, להבין אם אתם דואגים לניקיון ולתחזוק גבוה של חדרי המקום בו אתם גרים ועוד דברים היכולים להעיד על איכות חיים. ביקורת יכולה להתקיים גם במקום העבודה שלכם, בבית של המשפחה והחברים אשר נמצאים סביבכם.

קבלת האפוטרופוסיות ותחזוק החיים החדשים

גם כאשר אתם מקבלים את הסמכות להפוך לאפוטרופוסים, הרי שתצטרכו להמשיך להראות אתם אכן יכולים לקיים את אפשרות זאת לאורך זמן. הרשויות יבקשו לבצע ביקורות מדי תקופות מסוימות,
לשאול אם אתם אכן מבקשים להמשיך ולתפקד במעמד זה ואף להבין אם נוצרו שינויים סביבכם.
כאשר אדם חדש נכנס אל שגרת החיים שלכם, תצטרכו להראות כי אכן אתם דואגים לתוכלת החיים שלו כבר מתחילת הדרך. גם אם הדבר אומר שתצטרכו לשנות את שגרת החיים שלכם בדרך כזאת או אחרת. יש להבין כי אפוטרופוס הוא אדם בעל תפקיד מסוים. על מנת למלא את תפקיד זה תצטרכו להתאמץ עד כמה שאפשר.

דברים נוספים אשר תצטרכו לשים לב אליהם

יישום האפוטרופוסיות בדרך חוקית ונכונה

תוכלו להפוך לאפוטרופוסים רק כאשר תקבלו אישור רשמי ומשפטי ממוסדות ורשויות מסוימים הקיימים במדינת ישראל. לא תוכלו לעשות את דבר זה עד אשר תגיעו למצב בו תקבלו את המסמכים המכילים אישור. אם תנסו לבצע את מעשה אפוטרופוסיות לפני שתקבלו את האישור הרשמי, החוק יכול לראות זאת בעין לא יפה ולאסור עליכם את דבר זה. יש לברר את כלל הפרטים על מנת להבין אם המסע אליו אתם יוצאים הוא כזה היכול להיות אפשרי במאת האחוזים.
החוק במדינת ישראל יכול להיות נגדכם ויכול להיות בעדכם, מקרה האפוטרופוסיות אכן קשור לאפשרות זאת.

כיצד חסר הישע מתייחס אל האפוטרופוסים שלו?

גם אם מדובר באדם אשר הוא חסר ישע, שיש לו יכולת לבצע החלטות בצורה עצמאית ונכונה,
הרשויות יכולות לבקש לקבל הסבר ממנו לגבי הרצון שלכם להפוך לאפוטרופוסים.
כך הן יכולות לבצע שיח מסוים איתו גם אם הבעיות הנפשיות או הפיזיות שלו מקשות עליו לעשות את הדבר. בכלל, יש לנסות להבין מהאדם עליו אתם מבקשים להיות אחראיים, אם הוא באמת רוצה את דבר זה במאת האחוזים. שיח רחב ונגיש בצורה יומיומית יכול לעזור לכם לקבל תשובה לשאלה זאת. אנו ממליצים לכם לבצע את שיחה זאת , זמן מסוים לפני שאתם מכניסים אותו אל החיים שלכם.

הודיעו לסביבה שלכם על כניסתו של חסר הישע לחייכם

כניסתו של אדם חדש אל החיים שלכם עליו תהיו אחראיים לאורך הדרך, היא דבר היכול להשפיע על שגרת החיים שלכם, על האנשים הנמצאים סביבכם ועל עוד גורמים איתם אתם נמצאים בקשר.
כך ההמלצה שלנו היא כי תודיעו לגורמים אלו על המצב החדש אליו אתם עומדים להיכנס.
כך למשל מקום העבודה שלכם צריך לדעת אם מדי פעם תצטרכו להחסיר ימי עבודה למען דאגה לאדם כזה או אחר. בכלל, האנשים סביבכם יכולים להיות מופתעים מהשינוי בסטטוס שלכם ואף לדווח על הדבר לרשויות השונות. הודעה נכונה ומדויקת יכולה למנוע מקרים של חוסר נעימות בהמשך הדרך.

עבודה רחבה עם בעלי מקצוע, מוסדות ועמותות שונות

אם כעת אתם מוצאים את עצמכם מסוגלים לתחזק את חייו של אדם מסוים עליו אתם אחראיים,
אין הדבר אומר כי אפשרות זאת יכולה להמשיך לו לאורך זמן. כך יש לדעת כי תוכלו לבקש עזרה ממוסדות, רשויות ובעלי מקצוע כאלו או אחרים בהמשך הדרך. אל תרגישו בושה כאשר אתם מבקשים לעשות את דבר זה. מקומות אלו מבינים את המצב המורכב והלא פשוט בו אתם נמצאים ואכן הם מנוסים בעזרה למקרים שכאלו. בהמשך, תוכלו להגיע למצב בו הם יתנו לכם עזרה לאורך זמן. כך תוכלו להקדיש את עצמכם לדאגה רחבה יותר לחסר הישע הנמצא תחת החסות שלכם.

סיכום המאמר ופרטים נוספים

מאמר זה מבקש לדבר בצורה רחבה למדי על נושא האפוטרופסות. כך יותר ויותר מקרים שכאלו מתקיימים להם בשנים האחרונות. הסעיפים השונים הקיימים במסמך הבא הם כאלו המכילים הסברים על האפשרויות המגוונות שיכולות להתקיים. יש להבין כי כאשר אדם אחד מבקש להפוך לאפוטרופס, הרי שהוא צריך לשנות את שגרת החיים שלו בדרך מסוימת. עליו להראות כי יש לו משאבים כלכליים, עליו להיות בקשר מסוים עם הסובבים אותו על מנת שיוכלו לעזור לו.
על מקום העבודה שלו להיות מודע לשינוי העומד להתגייס בחיים שלכם. מעשים שכאלו הם שלב בלתי נפרד מהחיים שלכם.

בעלי מקצוע, מוסדות ועמותות שונות הם כאלו המבקשים לעזור למקרים בהם אנשים רוצים להפוך אפוטרופוסים לאורך תקופת זמן מסוימת. יתרה מזאת, ככול שהזמן יעבור לו סביר להניח כי תגלו כמות לא קטנה של קשיים לאורך הדרך. לא רק שתצטרכו להכין את עצמכם ואת האמצעים שלכם על מנת להיות מוכנים לשינוי החדש המתקיים בחיים שלכם, אלא שתצטרכו להיות מוכנים להפתעות שעומדות להגיע. גם אם אתם לא מוכנים כעת, או גם אם אתם מוכנים בשלב זה, הרשויות יבקשו לבצע ביקורת במקום בו אתם גרים, במועדים מסוימים. בהמשך הדרך תוכלו למצוא את עצמכם נמצאים בקשר רחב עם רשויות מדיניות על מנת לקבל עזרה.

אנו מקווים כי הכתוב בסעיפים אלו יכול לעזור לכם כאשר אתם מבקשים להגיע למקום של אפוטרופסות ואחריות על אדם מסוים. ייעוץ והיעזרות באיש מקצוע היא דבר אשר יכול להוביל אתכם בדרך נכונה לתפקוד איכותי בתחום זה. נסו להיות בקשר נגיש ורציף איתם לאורך זמן ולשאול אותם כמה שיותר שאלות. אלו מומחים היכולים לעזור לכם.

השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם
אפוטרופסות קטינים

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על אפוטרופסות קטינים
שיתוף המאמר אפוטרופסות קטינים בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

תפריט נגישות

השאר פרטים ליעוץ ראשוני ללא התחייבות עם עו"ד