גירושין בהסכמה בין יהודים ברבנות

עורך דין טל טאוב

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות מעורך דין טל טאוב בנושא גירושין בהסכמה בין יהודים ברבנות

השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם

מדינת ישראל היא מדינה יהודית אשר רוב האזרחים בה הם יהודים , לכן כאשר הם מבקשים להתחתן אחד עם השנייה, הם מבקשים לעשות זאת על פי ברית דת משה וישראל.
כאשר בני הזוג מבקשים להגיע למעמד של פרידה ושל סיום הנישואין, ישנו צורך לעשות את הדבר בצורה מסוימת ונכונה. כך ניתן להשתמש במוסדות השונים הקיימים כעת על מנת ליצור גירושין חוקיים. מוסד הרבנות היהודי הוא זה הממונה על נישואין וגירושין במדינת ישראל. המאמר הבא מבקש לדבר על המקרים השונים המגיעים להם מדי יום אל מקום זה. אנו נבקש לפרט לכם על הפעולות שתוכלו לעשות בדרך לגירושין בריאים.

הצדדים השונים של גירושין בין יהודים במוסד הרבנות

כיצד נראים גירושין בהסכמה בין יהודים?

כול מקרה של גירושין הוא כזה בו יכולים להתקיים בו שתי אפשרויות. האחת היא גירושין בהסכמה בין בני הזוג והשנייה היא גירושין בחוסר הסכמה כאשר רק אחד הצדדים מבקש לעשות זאת.
במקרה של הדת היהודית, על מנת שגירושין יכנסו לתוקף ישנו צורך שהבעל יסכים לתת גט לאשתו כלומר שירצה גם הוא כי הגירושין התקיימו. בעזרת אפשרות זאת תוכלו להגיע למצב בו הליך הגירושין יהיה קצר ופשוט יותר. לאחר נתינת הגט תוכלו להמשיך בשמחה אל עבר שלבים שונים העומדים להתקיים בהמשך הדרך.

כיצד נראים גירושין בחוסר הסכמה בין יהודים?

כאשר הבעל איננו מסכים לתת את הגט לאשתו או כאשר האישה איננה מסכימה להמשיך אל מקום של גירושין, נוצר מצב של פרידה ללא הסכמה של שני הצדדים. זהו מצב היכול להיות בעייתי למדי.
האישה תצטרך למצוא דרך להכריח או לשכנע את בעלה לתת לה את הגט. ניתן לעשות זאת בעזרת בית הדין הרבני. הבעל יצטרך גם כן למצוא דרך לגרום לאישה להסכים למקרה של הגירושין בינם.
בכול מקרה טוב לדעת כי הדבר אפשרי למדי וכי אתם לא נמצאים לבד לאורך התהליך. עורך דין איכותי יוכל להסביר לכם על האפשרויות השונות שניתן לעשות בהמשך.

גירושין בהסכמה בין יהודים נעשים בבית הדין הרבני בלבד

הכירו את מוסד בית הדין הרבני הקיים במדינת ישראל. מדובר במקום אשר אחראי על המקרים השונים של גירושין ונישואין בין יהודים. מקום זה בעצם מקיים חוקים והחלטות על פי ההלכה היהודית כך שיש להיות מודעים לסעיפים השונים הקיימים בה. יש להבין כי מדובר על הליך שלעיתים נעשה על פי מעשים מזמנים קדומים. לכמה מכם הדבר יכול להיראות בעייתי ומשפיל.
ניתן לחשוב ביחד עם אנשי בית הדין על דרכים אחרות היכולות להיות נעימות יותר בשבילכם.
בסופו של יום, גירושין הוא הליך אשר סובב סביב מעשים ופעולות מסוימות, אל מול בית הדין הרבני תצטרכו לעשות את הדבר על פי חוקי היהדות.

כל מקרה של גירושין בין יהודים נעשה ברבנות בלבד

אנו חיים במדינה בה לא כול האזרחים היהודים מבקשים להתחתן על פי דת משה וישראל. כך הם מבקשים להשתמש באפשרות של נישואין אזרחיים ולא להתחתן בעזרת רב או חוקי יהדות.
אך גם במקרה זה תצטרכו להשתמש ברבנות כאשר אתם מבקשים להתגרש אחד מהשנייה.
יש להיות מודעים לאפשרות זאת ולנהוג על פי הנדרש מכם ממוסד זה. גירושין יכולים להיות חוקיים רק כאשר הם נעשים על פי הדרך הכתובה בחוק. כעת אתם תתבקשו להגיע אל בית הדין הרבני ולבצע את ההליך שלכם, גם אם התחתנתם בצורה אזרחית.

שיטות שונות לגירושין בהסכמה בין יהודים ברבנות

האם אתם כאלו היכולים להתגרש אצל הרבנות?

אומנם זוהי שאלה אשר סביר להניח כי התשובה עליה היא חיובית, אך לא יזיק אם תבדקו כי הנישואין שלכם נעשו בצורה כשירה ותקינה. ישנם כאלו המבקשים להתחתן בצורה אזרחית אך לאחר מכן מתגלה כי ההליך נעשה בצורה בעייתית. כך גם הגירושין יכולים להסתבך להם גם כן.
כאשר תתבקשו להגיע אל מוסד הרבנות הדתית, האנשים השונים יבקשו לשאול אתכם מספר שאלות על מנת להבין מהו המעמד שלכם. אנו ממליצים לכם לבדוק כי אכן הנישואין שלכם היו תקינים כך שלאחר מכן תוכלו להתגרש בצורה תקינה ברבנות.

יהודים יוצרים הסכם גירושין בהסכמה לפני הגעה על הרבנות

השלב הבא בהליך הגירושין שלכם הנעשה בעזרת מוסד הרבנות, הוא יצירה של הסכם גירושין.
למעשה, רק כך תוכלו להוכיח כי הפרידה ביניכם נעשית בהסכמה ובצורה הדדית. בעזרת אפשרות זאת תוכלו לקבוע בצורה מפורטת את סעיפי הגירושין שלכם. כך כאשר תבקשו להמשיך אל הפרק הבא בחיים שלכם, תוכלו לעשות זאת בצורה פשוטה ונוחה יותר. עליכם להבין כי אתם נמצאים במצב בו תוכלו להרגיש חוסר ודאות ופחד. הסכם גירושין יכול לעזור לכם ליצור מצב בטוח ופשוט יותר. את מסמך זה תוכלו ליצור בעזרת עורך דין אשר ממונה על תחום זה. כעת אנחנו ממליצים לכם להשקיע ולחפש אותו.

עבודה בעזרת עורך דין המתמחה בגירושין בהסכמה בין יהודים ברבנות בלבד

את הסכם הגירושין בפרט ואת הליך הגירושין כולו תוכלו לעשות בצורה נוחה יותר בעזרת עו”ד לענייני משפחה. זהו אדם אשר רגיל לעסוק בנושא זה מדי יום. כך הוא יוכל לעזור לכם ליצור הסכם גירושין ששני הצדדים יהיו מרוצים ממנו. יתרה מזאת, ישנם בעלי מקצוע אשר המומחיות שלהם היא ליישב סכסוכים ולגשר בין בני זוג. כך גם אם צצות אי הסכמות ביניכם לאורך התהליך,
עורך הדין יוכל לעזור לכם להגיע לעמק השווה בצורה נוחה יותר. הקשיבו לעצות שלו ונסו לעבוד בעזרתו.

סידור עניין הגט במקרה של גירושין בהסכמה בין יהודים ברבנות בלבד

לאחר שיש בידיכם הסכם גירושין חתום בין שני הצדדים, תוכלו להמשיך אל עבר השלב הבא בו תצטרכו להסדיר את עניין הגט בצורה חוקית ורשמית. כך שני בני הזוג מתבקשים להגיע אל בית הדין הרבני כאשר מלווה אליהם קרוב משפחה או חבר קרוב אשר מכיר אותם בצורה טובה.
אדם זה צריך להעיד לטובת בני הזוג. מוסדות מסוימים יכולים להסתפק בשיחת טלפון אל אדם זה על מנת להביא לכך שההליך יהיה פשוט יותר. בכל מקרה, אל תעזבו את המקום לפני שתקבלו מסמך חתום המסביר לכם כי עניין הגט תם ונשלם.

אישור קבלת גירושין בהסכמה בין יהודים אל מול הרבנות

השלב הבא הוא השלב האחרון ולכאורה הוא הפשוט ביותר, אך יש להבין כי בלעדיו לא תוכלו לסיים את ההליך שלכם. כעת עליכם להמתין ולקבל את אישור הגירושין ביניכם לבין בן הזוג. המוסדות השונים במדינת ישראל אשר אחראים על הליך זה, יבקשו לבדוק כי כלל הפעולות הנדרשות נעשו וכי אכן הגשתם את כלל המסמכים. לאחר שנוצרה הבנה כי הכול תקין, ישלח אליכם הסכם אישור גירושין. את מסמך זה תצטרכו להעביר אל הרשויות והמוסדות השונים במדינה על מנת לעדכן את הסטטוס החדש שלכם. כעת כשאתם גרושים אתם יכולים לצאת בבטחה אל הפרק החדש בחיים שלכם. אנחנו מאחלים לכם בהצלחה.

סיכום המאמר ופרטים נוספים

מאמר זה נוצר על מנת שתקבלו כמה שיותר מידע על הנושא של גירושין בהסכמה בין יהודים הנעשים אך ורק אל מול מעמד הרבנות. יש להבין כי מדינת ישראל היא מדינה דתית ולכן כלל מקרי הגירושין בה נעשים אל מול בית הדין הרבני. גם אם מדובר בגירושין בין בני זוג יהודים אשר נישאו בנישואין אזרחיים. בכול מקרה, אתם תצטרכו לפתוח בהליך מסוים אשר מכיל בתוכו שלבים שונים.
קבלת גט מהבעל, יצירת הסכם גירושין ושאר פעולות על פי החוק הישראלי. כעת אנחנו מזינים אתכם לבצע מחקר מעמיק ולבדוק כי אכן אתם יודעים כיצד לפעול על מנת לבצע גירושין חוקיים.

המלצה נוספת שלנו היא שעליכם לעבוד עם עורך דין אשר מבקש לעזור לכם בהמשך הדרך.
זהו בעצם אדם אשר ממונה על האפשרות יצירת הסכם גירושין, בירור האפשרויות השונות, נתינת עצות ועוד. עורך דין טוב הוא כזה שנתנו עליו המלצות במקומות השונים, יתרה מזאת, זהו אדם מנוסה אשר בכול יום מתעסק עם מקרים דומים לשלכם לאורך שנים. אנו ממליצים לכם להשקיע זמן רב ככול האפשר בחיפוש מעמיק אחרי בעל מקצוע שתרגישו בנוח לעבוד מולו. אנו מקווים כי הכתוב במסמך המוצג בפניכם יכול לעזור לכם בהליך אליו אתם עומדים להיכנס. אנו מאחלים לכם בהצלחה בהליך הגירושין ובפרק החדש אליו אתם עומדים להיכנס.

השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם
גירושין בהסכמה בין יהודים ברבנות

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על גירושין בהסכמה בין יהודים ברבנות
שיתוף המאמר גירושין בהסכמה בין יהודים ברבנות בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

תפריט נגישות

השאר פרטים ליעוץ ראשוני ללא התחייבות עם עו"ד