טוען רבני

עורך דין טל טאוב

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות מעורך דין טל טאוב בנושא טוען רבני

השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם

כלל הזוגות הנשואים, כאשר הם מחליטים על גירושין הרי שישנו צורך לעבור דרך בית הדין הרבני. למעשה זהו המוסד היחיד במדינת ישראל המטפל גם בנישואין חילוניים וגם נישואין דתיים. לרוב בעל המקצוע המייצג את אותנו בבית המשפט הוא עורך דין. טוב לדעת כי ישנה אפשרות לשכור את שירותיו של בעל מקצוע נוסף, כזה שיש לו ידע וסמכויות בבית הדין הרבני. זהו הטוען הרבני. השימוש המומחה זה איננו נעשה בצורה נפוצה, לכן המאמר הבא נוצר על מנת לתת מודעות למקצוע זה. לאורך הפסקאות, מבקש להסביר על היתרונות השונים הקיימים לטוען רבני מול עורך דין רגיל.
זהו בעצם אדם שקיבל הכשרה מתאימה, יש לו רישיון מבית דין הרבני הגדול בירושלים ולבסוף הוא כזה בעל בקיאות גדולה יותר בהתנהלות מול בית דין רבני.
יש להבין כי ניתן להשתמש בעורך דין רגיל, אך הדבר מכיל בתוכו פחות אפשרויות.

מושגים בסיסיים על טוען רבני

יכולות וסמכויות של בעל המקצוע

טוען רבני מתאים להתמודדות מול בית דין רבני, דבר זה מתאים לזוגות המבקשים לבצע את כלל ההליך שלהם בבית דין שכזה, בעזרת בחירה שכזאת, הצדדים מקבלים הכרעה על פי שתי אפשרויות-
שימוש בחוק יחסי ממון או שימוש בסעיפי ההלכה העברית. אם בחרתם במקרה של הלכה עברית, הרי שיש להביו כי החוקים הם שונים לעיתים מאורח החיים המודרני שלנו. סביר להניח כי לרוב אתם לא עוסקים במושגים של גירושין ומשפט. כך לא יהיה לכם ידע על ביצוע הפרידה בעזרת בית הדין הרבני. כך טוען רבני הוא אדם שלמד את התחום לעומקו. כאשר הוא יפגוש את סעיפי בית המשפט, הרי שידע כיצד לפעול מולם. אלו הם מושגים שאינם זרים לו כלל כולל. זהו מקרה בו ידע וניסיון הם כוח. כך הוא מכיל בתוכו סמכויות שלא קיימות אצל עורך דין רגיל. לעיתים הטוען הרבני הוא דתי וכך היחסים שלו מול הדיינים יכולים להיות קרובים יותר.

הבדלים מול הלקוחות השונים

לעיתים זוגות המגיעים לגירושין הם כאלו בעלי אמונה דתית מסוימת. כך הם צריכים טוען רבני המתאים לאמונה האישית שלהם. בית הדין הרבני הוא דבר שנבחר על פי כתובת המגורים המשותפת של בני הזוג. לכן אין הבטחה כי הדיינים יהיו בעלי נקודת מבט דתית הדומה לזאת של הזוג המתגרש. פה מגיע תפקידו של טוען רבני. הוא משמש כמתווך בין הזוג לבית הדין הרבני. הוא זה המסוגל לעזור להם לעבור דרך החלטות וצעדים המתאימים לאורח החיים שלהם. בנוסף לכך, הוא יוכל להסביר להם על מושגים הולכות שבני הזוג לא מכירים. דעו לכם כי כול לקוח הוא עולם ומלואו, כך הטוען הרבני צריך להיות בעל נקודת מבט דתית. התואמת לזאת של הלקוחות. בנוסף , תצטרכו טוען רבני המתאים למקרה שלכם. כך למשל זוג עם ילדים, צריך בכל מקצוע עם ידע על דיני משפחה.

בקיאות ויכולות בתחומים שונים

הליכי גירושין כוללים בתוכם תחומים רבים. כך ישנו דיון על חלוקת רכוש, ניסיון להחליט על משמורת והסדרי ראייה ובקשה להגיע לחיבור בין בני זוג מסוכסכים.
עורך דין הפועל בתחום צריך להיות בעל ידע בכמה תחומים. כך גם צריך להיות הטוען הרבני. עליו לדעת כיצד נעשות הלכות כאלו ואחרות אל מול עניינים של חלוקת רכוש בגירושין והשגחה על ילדים. ללא החזקה במידע זה, הרי שקיימת חוסר יעילות בעורך הדין. טוען רבני לרוב הוא בעל ידע בתחומים אלו, מכיוון שיש לו עיסוק יומיומי בתיקים גירושין הנידונים במלואם בבית דין רבני.
כך הוא יוכל לכוון את הלקוחות שלו בדרך הנכונה, על מנת שיבצעו החלטות שיטיבו עימם. שימו לב , טוען רבני הוא בעל בקיאות גדולה יותר בהחלטות הניתנות על ידי דיינים. כך הוא יוכל לעזור לכם להיערך בהתאם, על מנת שלא תקבלו החלטות מפתיעות.

ניסיון בהגשת תביעות

המקרים המגיעים לבית הדין הרבני מתחלקים לשני סוגים: זוגות המגיעים להסכמה בין שני הצדדים ואינם צריכים התעסקות יתרה וזוגות שקיימים נושאים שהם אין מסכימים עליהם. כך שהעבודה מול בית הדין הרבני מכילה, הגשת תביעות מסוגים כאלו ואחרים. לכן ישנו צורך בבעל מקצוע, הבקיא בסעיפים הקשורים להגשת תביעות כגון מזונות, רכוש ומשמורות על ילדים. הגשת תביעה היא מעשה שיכול להיות לא קל כלל וכלל.
זוהי הצהרה משפטית של עמידה מול הצד השני.
כך סביר להניח כי הדבר ילווה בכך שיפסיד דבר מה.
טוען רבני איכותי יוכל לייצג את הלקוחות שלו מול בן הזוג לשעבר מבלי שהתעוררו בעיות נוספות.

תנאים מינימליים להעסקת טוען רבני

טוען רבני הוא אדם שעבר את ההכשרה המתאימה לעיסוק במקצוע זה. הדבר אומר כי לאורך תקופת זמן לא קצרה הוא למד על המקרים השונים בהם הוא יכול להיתקל בבית הדין הרבני. טוב לדעת כי רישיון לטוען רבני יכול לקבל אדם שעבר הכשרה מסוימת. זהו תחום עם פיקוח , כאשר בעל המקצוע עומד מול בחינות מוקפדות של המשרדים האחראיים לכך. בנוסף ישנן ועדות המבקשות לראות את תפקודו של הטוען הרבני. הדבר נועד על מנת שאיכות הפעולה שלו תימדד שוב ושוב. כך ניתן להרוויח אפשרות לעבוד מול אדם, אשר הרמה הגבוהה שלו מאושרת על פי גופים ממשלתיים. לבסוף, לרוב הטוען הרבני הוא כזה בעל אורח חיים דתי.
שההתנהלות מול מוסדות רבנים היא איננה זרה לו כלל וכלל. טוב לדעת כי בעל המקצוע אשר יעבוד מולכם הוא כזה שחי על פי הלכות וחוקים עבריים. ישנם זוגות שאפשרות זאת היא נוחה להם שכן הם בעצמם חיים גם כן בצורה שכזאת.

כיצד למצוא טוען רבני איכותי

ייעוץ עם הסביבה הקרובה

האמת העגומה היא כי זוגות רבים מגיעים אל בית הדין הרבני על מנת לבצע הליך גירושין. כך סביר להניח כי אנשים סביבכם היו מעורבים בהליך שכזה בשלב מסוים בחיים שלהם. כך תוכלו להתייעץ איתם על מנת לדעת, מיהו איש המקצוע אשר ייצג אותם בבית הדין הרבני. הם אלו שידעו לספר לכם על החוויה האישית,
כך שתוכלו בהמשך הדרך לפנות אל האדם שעבד מולם. ככול שתשאלו כמות גדולה יותר של אנשים, כך תקבלו כמות רבה של חוות דעת שיוכלו לעזור לכם. ישנם טוענים רבנים שיקבלו מספר המלצות, אלו הם המומחים שישנו צורך לבחור בהם.

חיפוש במאגרי המידע

כיום האינטרנט נהפך למאגר הנתונים הגדול ביותר. כך כול בעל מקצוע שמכבד את עצמו הוא כזה שיש לו המלצות מכמות רבה של אנשים. המלצות אלו צריכות להופיע באתרי אינטרנט ספציפיים למדי.
יש לברור בין כאלו שהם ניטראליים ונותנים מקום אך ורק לתגובות של לקוחות לבין כאלו שנועדו לפרסם את בעלי המקצוע. גם כאשר אתם מוצאים תגובה חיובית כזאת או אחרת, יש לבדוק עד כמה היא מפורטת.
לקוח שעבר חוייה טוב מול בעל מקצוע, יכתוב כמה שיותר מילים טובות. ככול שהתגובה במאגרי המידע היא איכותית יותר, כך תוכלו לדעת אם הטוען הרבני אכן מתאים לכם.

התייעצות מול רבנים ומומחים לעניין

מכיוון שאנחנו מדברים על מקרי גירושין הנעשים בחברה הדתית, הרי שתוכלו להתייעץ מול רבנים ומומחים מתחום בית הדין הרבני. זהו מקרה בו החכמים בתורה בדרך מכירים את בעלי המקצוע האיכותיים הנמצאים במגזר הדתי. העצות שלהם יכולות להוביל אתכם לבחירת בעל מקצוע שיש לו מוניטין והצלחות.
גם כאן זהו מקרה של המרבה הרי זה משובח. נסו להתייעץ עם כמה רבנים עד שתמצאו את האדם המתאים לכם. ככול שהטוען הרבני הוא בעל הצלחות גדולות יותר, כך השם הטוב שלו הופך לנפוץ בפי לקוחות רבים.
זהו מקרה בו שמועה יכולה להיות מקור אמין למדי וניתן להסתמך עליה.

שיחת ייעוץ והיכרות ראשונית

רגע לפני שאתם חותמים על עסקה והסכם עבודה אל מול טוען רבני כזה או אחר, ישנה אפשרות לבצע פגישת היכרות ראשונית מול בעל המקצוע. אל פגישה זאת, תוכלו להגיע עם רשימה של ציפיות ומטרות שאתם מבקשים שהתגשמו בהליך הגירושין אותו אתם עומדים לעבור. הטוען הרבני יוכל לספר לכם עם דרכי הפעולה שהוא ירצה לנקוט. בנוסף, תוכלו להבין מהי ההתנהגות האנושית של מומחה שכזה.
ברור מאליו כי תבקשו לעבוד מול אדם שיש לו יכולת להקשיב ולהכיל את לקוחותיו גם ברגעים לא פשוטים שהם עוברים. שיחות ייעץ והיכרות ראשונית יכולה להיות מדד מצוין להמשך העבודה המשותפת שלכם.

טוען רבני ייחודי למקרה ייחודי

עם עורך דין מהמגזר החילוני צריך להיות פתוח לכמה שיותר מקרים ומגזרים, הרי שכאן ישנו מקרה בו הטוען הרבני לרוב עובד עם לקוחות המגיעים מאמונה דתית מסוימת. בעל מקצוע זה אמנם איננו ממהר לפסול לקוחות, אך בשל סוג האמונה שלו הרי שישנם כאלו שפשוט לא יוכלו לעבוד אותו. זהו מקרה בו מיקוד הוא יתרון שניתן לשמוח עליו. לכן, נסו למצוא טוען רבני אשר יש לכם אורח חיים דתי משותף. כך כאשר הוא ימליץ לכם על פעולה לפי הלכה עברית כזאת או אחרת, תוכלו להסכים איתו על הדבר במהרה. ישנה חשיבות רבה לאפשרות שכזאת.

התחייבות לפעולה על פי חוקי ההלכה העברית

ביטחון למשפט המתנהל בצורה דתית

עורך דין מהמגזר החילוני מחויב לשמור על חיסיון הלקוח שלו , כמעט בכול מחיר כאשר הדבר מתבצע ברוב המקרים. גם אם הלקוח אכן אשם בפשע מסוים, עדיין עורך הדין צריך לעבוד עד כמה שאפשר על מנת שהאדם אותו הוא מייצג יהפוך לזכאי. לעומת זאת הטוען הרבני מחויב לפני הכול להלכה העברית.
אמנם זה אומר כי הלקוח יקבל ייצוג והגנה עד גבול מסוים, אך מצד שני הדבר מגן עליו מכך שהמשפט יטה לטובת בן הזוג אם הוא אכן פעל בצורה בעיתית מסוימת. בנוסף, המשפט עצמו יתנהל לו על פי הלכות עבריות.

התנהלות בבתי דין רבניים חוקיים

לצערנו, השוק רווי באנשים שיבקשו לתת לכם הליכי גירושין מקוצרים בעבור מחיר כספי מסוים.
טוען רבני איכותי הוא כזה שיוביל אתכם למשפט שיעשה בצורה המקצועית והאיכותית ביותר.
כך החיוב שלו לפעול על פי הלכה דתית, יוביל אותו למשפט אך ורק אל בתי הדין המורשים להתעסק במקרים שכאלו. בנוסף, הוא יבקש למצוא את הדיינים והמוסדות אשר מולם העבודה תהיה נוחה יותר לכול אחד מהצדדים. אם בחרתם בטוען רבני, סביר להניח כי יש להם אורח חיים דתי על פי חוקים מסוימים.
כך טוב לדעת כי בעל מקצוע זה מחויב על פי חוק קודם כול אל ההלכה העברית.

בקרה פנימית על הטוענים הרבניים

כפי שכבר ציינו במאמר זה, הטוענים הרבניים זוכים לביקורת הנעשית לעיתים קרובות. בזכות עשיהה שכזאת הרי שהם עוברים בדיקות תקופתיות המבקרות את כושר העבודה שלהן. בנוסף לכך, ועדות אלו אכן מוודאות כי הטוען הרבני ממשיך לחיות אורח חיים דתי על פי צורה מסוימת. זהו מצב בו ישנו ניסיון לוודא את האותנטיות של בעל המקצוע. סביר להניח כי תרצו טוען הרבני אשר הוא אמיתי עם עצמו, כך תוכלו לוודא כי בהמשך הוא יהיה אמיתי גם מולכם. לבסוף, ישנן מערכות של משמעת ודיווח שנועדו לשפוט טוענים רבניים שפעלו בצורה בעיתיית. טוב לדעת כי זהו מקצוע הנמצא תחת בדיקות רבות.

ריבוי של טוענות רבניות

טוב לדעת כי בשנים האחרונות גדל מספר הטוענות הרבניות. בעבר, כמו מקצועות רבים במגזר הדתי נהוג היה לחשוב כי מדובר בעשייה שיותר שייכת לגברים. למעשה היו שנים כי נשים לא היו יכולות להתקבל לבחינות למקצוע זה כלל וכלל. אך כעת הזמנים הליברליים והמודרנים הביאו עימם בשורה של ממש.
כעת תוכלו לעבוד אל מול טוענת רבנית לאורך הליך הגירושין שלכם. טוב לדעת כי בנקודה זאת, המגזר הדתי דווקא חווה תהליך בו הוא נהיה דומה יותר אל המגזר החילוני. ריבוי של נשים בשוק העבודה.
יש לדעת כי רמת העבודה של הטוענות הרבניות הוא שווה לכך של הטוענים הרבניים.

מקצוע ותיק בעל סעיפים על פי הלכה

בשונה מעורך דין מהמגזר האזרחי אשר עובד על פי חוקים וסעיפים הקשורים לתחום המשפט,
טוען רבני בסופו של יום הוא מקצוע אשר המאפיינים שלו קיימים על פי הלכה דתית מסוימת.
כבר לפני מאות שנים, הופיעו הטוענים הרבניים ועקרונות רבים שהופיעו בעבר נשמרים להם עד היום.
הדבר נוצר מכיוון שגם ההלכות העבריות הן בעלות מקור בספרי תורה שנוצרו להן לפני זמן רב.
בנוסף לכך, לאורך השנים התווספו פרשנויות נוספות שביקשו לאבחן את הסוגים השונים של הטוענים הרבניים. כך טוב לדעת כי ישנה פתיחות הקיימת בתחום שכזה. זהו מצב של שילוב בין עבר להווה.

טוען רבני בעל יכולות יצירה

ההלכה העברית לעיתים מתפקדת בצורה מיושנת שאינה מתאימה למקרים מסוימים של הליכי גירושין.
כך לא תרצו להיות חלק ממצב בו פשוט לא תקבלו החלטות שיטיבו אתכם. אומנם הטוען הרבני מחויב קודם כול אל ההלכה העברית אך אין זה אומר כי הוא איננו יכול לנסות להיות יצירתי. למעשה אין זאת הגזמה לומר כי זהו בגדר חיוב. עליו לפעול במגוון דרכים עד אשר יכול להגיע למצב בו הלקוחות שלו יקבלו ייצוג הולם מול בית הדין הרבני. יש לפעול על מנת למצוא את המומחה שידע להביט על המקרה שלכם ולשמוח על המורכבות שלו. כך הוא יוכל לטפל בו בדרך הראויה ביותר.

מקרים שונים של עמידה מול בית דין רבני

חלוקת רכוש בין בני הזוג

טוען רבני צריך להיות בקיא בסעיפים השונים של ההלכה העברית. כך עליו לדעת כי לעיתים החוק יכול לנטות לטובת הגבר ולעיתים הדבר יכול לנטות לטובת האישה. תפקידו של איש המקצוע הוא להביט על המקרה שלכם ולספר לכם אל האפשרויות היכולות להתקיים בסופו של יום. בנוסף, ישנם מצבים המזכים את כול אחד מהצדדים בקבלה אוטומטית של רכוש מסוים. ידיעה של אפשרות שכזאת יכולה למנוע מכם הליכים ארוכים ומסובכים. בסופו של דבר בית הדין הרבני פועל על פי תביעות שלכם, ככול שהטוען יהיה בעל ניסיון כך הוא ידע מהי הדרך בה הלקוח שלו יצטרך לפסוע.

משמורות והסדרי ראייה על ילדים

בעבר היה נהוג כי ילדים יעברו בצורה אוטומטית למשמורת מלאה של האם כאשר ישנה כניסה להליך של גירושין. כעת ישנה אפשרות שהאב עצמו יוכל לבקש משמורת מלאה על פי טיעונים מסוימים. בנוסף זוגות יכולים להחליט על יצירת משמורת משותפת בינם על הילדים. משמורת היא דבר שיכול להשתנות לפי החלטות בית משפט, על פי מעשים בעייתים של הצד המשגיח. הטוען הרבני צריך להיות מודע לשלל אפשרויות אלו ולעזור לכם להבין מי היא הרלוונטית ביותר בשבילכם. יש להתייעץ שוב ושוב ולבצע שיחות עד שתוכלו למצוא את המשמורת המתאימה לכם.

תשלומי מזונות נמוכים יותר

בעבר בית הדין היה מחייב את האב לשלם סכומים לא קטנים של מזונות על מנת שהילדים יקבלו אורח חיים כלכלי יציב יותר. כעת הזמנים השתנו ונוצר מצב בו אם יכולה לעבוד ולהבטיח את כלכלת המשפחה מבלי שהדבר יפריע לה להשגיח על הילדים. כך נוצרה הבנה כי אין צורך להטיל גזרות תשלומי מזונות גדולים על אב המשפחה. בתור טוען רבני המבקש לייצג את הלקוחות בצורה מכובדת, הרי שעליו לנסות לפעול עד כמה שאפשר על מנת שתשלומי המזונות יהיו קטנים יותר. ישנם אבות שמבקשים להיות מעורבים בחיי הילדים.
אך תשלומי מזונות הן דבר מחייב מדי חודש. כך אין הם רוצים לחיות באופן תמידי תחת חוב שכזה.

מקרים של גירושין הנותנים אפשרויות מיוחדות

בתחילת המאמר הזכרנו את מושג העילה. ביקשנו להסביר כי כול מקרה גירושין הוא כזה היכול להתרחש רק בעזרת עילה מסוימת. זוהי סיבה שיצרה מצב בו הקשר בין בני הזוג נתקל בנקודה בעיתית מסוימת.
יש להבין כי כול עילה ועילה היא כזאת המצריכה סעיפים שונים של ההלכה העברית.
כך למשל מקרה של בגידה מצד האב יכולה לעזור לאישה לקבל את הדירה בצורה אוטומטית.
לעומת זאת במקרה של עקרות מצד האישה וחוסר יכולת לקבל ילדים ממנה, יכול הבעל לתבוע גירושין בדרך אשר תטיב עמו. טוען רבני טוב הוא כזה שיודע להתאים את המקרה המיוחד של הלקוח שלו להלכות הייחודיות שנוצרו בשבילו.

עבודה על פי מסמכים קיימים מראש

לפני תחילת קשר הנישואין, ישנה כתובה הקובעת את המחיר שהגבר ישלם אל האישה כאשר הוא מבקש להתגרש ממנה. ההלכה העברית קובעת כי תשלום סכום זה חייב להתבצע. אך יש להבין כי לעיתים מדובר בסכום שאיננו תואם למצב הכלכלי של הגבר והאישה הקיים כיום לאחר פרק זמן מסוים שעבר מאז יום הנישואין. לכן טוב לדעת כי טוען רבני יוכל לעזור לכם לקבל את כספי הכתובה, גם אם הגבר איננו מסוגל לשלם אותה. זהו מסמך לכול דבר שהגבר התחייב אליו. לכן על הטוען הרבני להתייחס אל הדבר כבגדר סכום שהלקוחה שלו חייבת לקבל.

אין חכם כבעל ניסיון

למרות שהעולם מתמלא באנשי מקצוע צעירים בעלי מוטיביציה לעבוד על המקרה שלכם, ההמלצה היא למצוא את האלו אשר יש להם ניסיון רחב למדי. אין זה אומר כי תצטרכו לעבוד עם בעלי מקצוע הנמצאים שנים רבות בתחום. דווקא ההיפך הוא הנכון, ישנם טוענים רבנים מקצועים אשר תוך זמן קצר נחלו הצלחות רבות אל מול בית הדין הרבני. נסו למצוא את אלו שהלקוחות שלהם מספרים, כי אכן הצליחו להשיג את כול מה שציפו לו ממקרה הגירושין אליו נכנסו. אכן זהו מקרה קלאסי של חוכמה על פי ניסיון.

סיכום המאמר ופרטים נוספים

מאמר זה נכתב על מנת שתוכלו למצוא את הטוען הרבני המתאים ביותר למקרה הגירושין שלכם.
לאורך המסמך ביקשנו לכתוב על פרמטרים כאלו ואחרים לפיהם ניתן להבין מי הוא בעל מקצוע איכותי.
כך יש צורך להבין כי דרגת העבודה של טועו רבני נקבעת על פי כמה אבחנות שונות.
לקוחות שעבדו מולו ונתנו לא ביקורת חיובית, ועדות מקצועיות המבקשות לבקר את צורת העבודה שלו, בדיקות חוזרות ונשנות המנסות להבין כי אכן מדובר באדם בעל אורח חיים דתי. לכן טוב לדעת כי המומחים הקיימים כיום בשוק הם כאלו שהאיכות שלהם היא דבר שהוא כמעט מובטח. נסו להבין מי הם הטובים ביותר.

בנוסף לכך, לבטח אתם מבינים כי כול מקרה הוא עולם ומלואו. עבודה מול טוען רבני היא שילוב של האישי והחברתי. מצד אחד אתם מבקשים לעבוד עם בעל מקצוע אשר החברה אומרת עליו כי הוא איכותי.
מצד שני אתם בעצמכם תצטרכו לשפוט אותו ולהבין אם הוא פשוט מתאים לכם. הדבר נקבע על פי סוג האמונה הדתית שלו, על פי ההתעסקות שלו במקרים הדומים לשלכם ולבסוף על פי היחס האישי הקיים ביניכם. יש להבין כי התחרות הגדולה על מקצוע זה מחייבת את הטוענים הרבנים לשאוף למצוינות גבוהה למדי. כך יש לנסות בעצמכם להבין האם בעל המקצוע הוא כזה המתאים לכם.

מאמר זה נכתב אחרי מחקר רחב שנעשה בנושא. כך הניסיון הוא לגרום לכם להבין מהן הפעולות שתיאלצו לנקוט על מנת למצוא טוען רבני טוב. יש להבין כי אין צורך לקפוץ על האדם הראשון שנראה לכם איכותו.
קחו את הזמן, נסו לערוך שיחות היכרות עם בעלי מקצוע שונים. עד אשר תמצאו את האחד.

השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם
טוען רבני

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על טוען רבני
שיתוף המאמר טוען רבני בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

תפריט נגישות

השאר פרטים ליעוץ ראשוני ללא התחייבות עם עו"ד