גביית מזונות

עורך דין טל טאוב

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות מעורך דין טל טאוב בנושא גביית מזונות

השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם

תשלום מזונות צריך להתקיים על פי סדר מסוים. לרוב ההליך קורה כאשר בכול חודש, האדם המשלם את המזונות מעביר את הסכום אל הצד השני. בנוסף, פעולה זאת קיימת בהסכם מזונות שנעשה בין בני זוג כאשר יש לו תוקף מבית המשפט. כך ישנם חוקים ומגבלות הקיימים בהסכם זה.
דברים אלו נועדו לגרום לאדם האחראי על התשלום, להמשיך לשלם כפי שכתוב בהסכם. יש להבין כי ככול שתיעשה הקשבה לסעיפי ההסכם, כך לא התקיימו להם עונשים שונים.
טוב לדעת כי חוסר תשלום מזונות מתמשך, אכן יכול להביא למצב בו רשויות האכיפה והשיפוט יבקשו לגבות את המזונות בעצמן. המאמר הבא מדבר על שלב גביית המזונות.

מצבים שונים המצריכים גביית מזונות

לא שילמת – העונש מגיע

אי תשלום כספי מזונות הוא דבר היכול לגרור עונשים וקנסות, יש להיות מודעים לאפשרות שכזאת.
הכוונה היא שהתשלום צריך להגיע מדי חודש, כך שאי העברת התשלום אכן יכולה להוביל לפעילות של רשויות כאלו ואחרות . העונש בדרך כלל מתבטא בכמה צורות. ראשית כל, ישנה את הגבייה על ידי הרשויות לתשלום המזונות. לאחר מכן , נעשה גם שימוש בהוצאה לפועל והלנת רכוש.
בנוסף, אי תשלום יכול להוביל לשינוי בהסדרי ראייה ומשמורת. לבסוף, אי תשלום מתמשך יכול במקרים מסוימים להוביל לקבלת קנסות ואף עונשים חמורים יותר מבית המשפט. טוב לדעת כי החוק הישראלי יכול לפעול כנגד אי תשלום.

מצב כלכלי בעייתי

אורח החיים הדינאמי שלנו יכול להוביל אותנו למצבים כלכליים בעייתים ולא פשוטים. כך הצד המשלם נקלע למצב בו תשלום המזונות הוא דבר שלא ניתן להגיע אליו בצורה מתמשכת.
גם אם הדבר גורם לאדם זה להגיע למצב בו הוא עומד בפני עוני, הרי שהוא עדיין מתחייב לשלם את המזונות. כך גם מצב כלכלי שכזה איננו יכול לתת לצד את המשלם את האפשרות להפסיק את תשלום המזונות. הרשויות השונות יבקשו להפעיל גביית מזונות כנגד אדם שכזה. לרוב הדרך היא הוצאה לפועל שכן אין לו כספים שאותם אפשר לגבות בהמשך הדרך.

אי תשלום מזונות מתמשך

יש להבין כי לא כול אי תשלום מזונות, גורר גביית מזונות על ידי הרשויות השונות. חוסר התשלום צריך להימשך לאורך פרק זמן מסוים. אך אין פרק זמן קבוע שלפיו חוסר תשלום המזונות הופך לבעייתי. כאן אנחנו מדברים על כול מקרה בפני עצמו. ישנם מצבים בהם אי תשלום מזונות לאורך חודשיים, יכול להוביל לכך שהמשפחה תיקלע לחובות. משפחות אחרות הן יותר אמידות וניתן לסבול אי תשלום לאורך חצי שנה. בנוסף, בני הזוג יכולים לסכם בינם לבין עצמם על וויתר לתשלום מזונות באחד החודשים אם נוצר קושי. בנוסף, ככול שחוסר תשלום המזונות נמשך ליותר זמן, כך העונש יהפוך לחמור יותר כשהוא יגיע.

אחריות הצד המקבל את הכסף

רשויות האכיפה השונות אינן נוטות לבקר ולבדוק את הליך תשלום המזונות, הנעשה בכול משפחה ומשפחה. כך יש צורך להבין כי אי תשלום מזונות ולאחר מכן גבייה והוצאה לפועל, נעשים כאשר ישנו דיווח של הצד המשלם. יתרה מזאת, צד זה צריך להגיש תביעה לבית המשפט בעזרת עורך דין.
גם אם הרשויות אכן החליטו לפעול כנגד אי תשלום המזונות, ישנו צורך להפעיל את ביקורת של הצד המקבל את הכסף. יש להבין כי ככל שהכסף לא מגיע, כך הצד המקבל צריך להחליט אם הוא מבקש להתלונן. זוהי האחריות שלכם בסופו של יום לפעול כנגד אי תשלום מזונות.

ההבדל בין גביית מזונות להוצאה לפועל

ישנו צורך להבין כי ההבדל בין גביית מזונות להוצאה לפועל הוא גדול למדי. גביית מזונות נעשית בעזרת פנייה אל הצד המשלם ודרישה להעברת הכספים שלא שילם כחלק מהסכם המזונות.
לעומת זאת, הוצאה לפועל נעשית כאשר לא קיים כסף בעזרתו יכול הצד המשלם לכסות את החוב.
כך הרשויות מבקשות להחרים רכוש ונכסים על מנת להפוך אותם לכסף נזיל שניתן להעביר אל הצד המקבל את תשלומי המזונות. דעו לכם, כי עד אשר ישנה הגעה אל הוצאה לפועל הרי שזהו הליך מורכב למדי. כך היגיון שכזה מתקיים על מנת שהצד המשלם יוכל לצבור סכומי כסף בדרכים כאלו ואחרות.

אי תשלום מזונות במצב כלכלי טוב

גם אם הצד המשלם את המזונות הוא בעל אורח חיים כלכלי איכותי, הוא עדיין יכול לבקש להימנע מתשלום מזונות. כך הוא איננו נמצא במצב בו אין לו הון, אלא דווקא הוא מרגיש כי מטלת המזונות היא איננה חשובה. דבר זה יכול לפגוע באיכות החיים של המשפחה ושל הילדים המשותפים.
גם כאן ישנה אפשרות להגיע למצב של גביית מזונות והוצאה לפעול. דווקא במקרה שכזה, עונש ההוצאה לפועל יכול להתקיים בדרך מהירה יותר. לעיתים האפשרות להחרים רכוש, היא כזאת אשר יותר מרתיעה מאשר ניסיון לגבות כספים כאלו ואחרים. כך הצד המשלם איננו נמצא בבעיה כספית,
לכן המעשה שלו נראה בעייתי עוד יותר.

מרחב הפעולה של רשויות האכיפה והגבייה

רשויות החוק והאכיפה מתקיימות על מנת לעזור לאזרח הפשוט. הן יכולות להגן עליו מפני איומים כאלו ואחרים. הדבר נעשה בעזרת הטלת הגבלות וחוקים על החברה בה אנחנו חיים.
כך רשויות אלו הן בעלות כוח רב בסופו של יום. אך הן אינן מפעילות את כוח זה בכול מצב ומצב.
על מנת שגביית מזונות והוצאה לפועל יקרו, הרשויות צריכות להחליט כי אכן התביעה שהוגשה להם היא רלוונטית. יש להיות מוכנים לכך, שהרשויות יבחנו את מסמכי התביעה ויגיעו להחלטה כי אין צורך להפעיל הגבלות ועונשים. ניתן להתכונן למקרה שכזה בעזרת עורך דין.

עורך דין מזונות – לשני הצדדים

כאשר מוגשת תביעה על אי תשלום מזונות, הצד המשלם והצד המקבל את הכסף צריכים לעבוד לצד עורך דין. הוא האדם אשר נועד להגן על הזכויות של הלקוחות ולהביא לכך שהן יתגשמו. ישנם עורכי דין המתמחים בתחום תשלום המזונות והם אלו שידעו לפעול במקרים הקשורים לתחום שכזה.
לכן יש לשמוח על קיומם של בעלי מקצוע שכאלו ולהתחיל לעבוד איתם ברגע שהדבר מתאפשר.
בנוסף, עורכי דין יוכלו להיות בקשר אחד עם השני ולהוביל לסיום ההליך המשפטי בצורה מהירה יותר. כזאת שתהיה נעימה לשני הצדדים. כך פעילות לצדם יכולה לחסוך סכומי כסף רבים.

גביית מזונות והוצאה לפועל – שלבי התהליך

הגשת תביעה לבית המשפט

הדבר הראשון שצריך לעשות כאשר ישנה בקשה להכניס את הרשויות אל עניין אי תשלום המזונות,
הוא לדווח על מעשה שכזה. הצד המקבל את הכסף, אכן לא קיבל את התשלום לאורך פרק זמן מסוים. כך הוא נעזר בעורך דין ומגיש תביעה לבית המשפט, בה הוא מתלונן כנגד הצד שלא שילם.
התביעה צריכה להיעשות על פי מילוי מסמכים והגשת ניירות כאלו ואחרים על פי דרישה של החוק הישראלי. לאחר הגשת התביעה, ישנו צורך לקבל מבית המשפט אישור כי אכן הדבר התקדם לעבר הליך משפטי. היעזרות בעורך דין היא אכן חשובה בשלב הגשת התביעה.

קבלת אישור מבית המשפט

אם אכן בית המשפט מאשר את התביעה שהגשתם, ההליך המשפטי יכול להתחיל. יש להיות מודעים לכך שבית המשפט לא נוטה לאשר את כלל התביעות על מקרה של אי תשלום מזונות.
דבר זה נעשה מכמה גורמים. ראשית כול הגשת התביעה צריכה לעשות על פי קריטיריונים מסוימים. אם המסמכים הנדרשים לא מגיעים או הניירות לא מולאו בדרך הטובה, הדבר יכול להוביל לאי קבלת אישור. בנוסף, ישנו צורך להבין אם המקרה הוא אכן כזה שמצריך התערבות של הרשויות.
לעיתים יכולה להתקיים הבנה מצד בית המשפט, כי לא נעשתה תקשורת בין שני הצדדים על מנת לפתור את אי תשלום המזונות.

שליחת הרתעה אל הצד שלא משלם

הצד אשר לא העביר את תשלום המזונות, מקבל מסמך של הרתעה מבית המשפט. נייר זה אומר כי ישנה החלטה לפתוח הליכים משפטיים כנגד צד זה. יש להבין כי שליחה של מסמך שכזה, נעשית על מנת לתת אפשרות לצד שלא משלם להבין כי הוא עומד בפני אפשרות לעונשים רחבים יותר.
ישנם מקרים בהם מסמך שכזה יכול להספיק על מנת להרתיע את הצד שלא שילם ולהעביר את תשלומי המזונות שנדרשים ממנו. בנוסף, זהו מסמך בעל תוקף משפטי. הצד הלא משלם יכול להחליט כי הוא לא נמצא במצב כלכלי הנותן לו להגיע לבית המשפט. שליחת המסמך היא שלב חשוב.

עבודה של הצד הלא משלם עם עורך דין

במקרה שכזה, הצד הלא משלם יכול לבקש לעבוד בעזרת עורך דין אל מול הליך משפטי הנפתח מולו. בעזרת עורך הדין הוא יכול לעלות טיעונים כנגד התביעה שהוגשה עליו. כאשר נכנס עורך דין אל ההליך, ישנה השהייה של האפשרות לגבות תשלומי מזונות. בית המשפט צריך להכריע בין שני הצדדים ולקיים החלטה כזאת או אחרת. בנוסף, עורך דין יכול להגיש ראיות היכולות להוביל לסיום המקרה המשפטי. עורך דין איכותי יכול למצוא דרך לכך שהלקוח שלו לא יגיע למצב של הוצאה לפועל או גביית מזונות. הצד הדורש לקבל מזונות צריך להיות מודע לאפשרות שכזאת שאכן יכולה להתקיים.

הפעלת אפשרות גביית המזונות

לאחר הגשת התביעה לתשלום מזונות והגעה אל הליך משפטי, יבקשו הרשויות השונות להפעיל את אפשרות גביית המזונות. הכוונה היא כי הרשויות עצמן מסוגלות להטיל הגבלות ולגבות כספים מחשבון הבנק של הצד שלא שילם. נשאלת השאלה, מדוע הרשויות לא גובות את כלל המזונות שלא שולמו בעזרת פעולה אחת פשוטה? התשובה לכך היא כי פעולה שכזאת נחשבת כמורכבת למדי.
הצד המשלם צריך לקבל אי אילו עונשים והרתעות על מנת שהוא בעצמו יחליט לשלם את המזונות.
דעו לכם כי לעיתים דרך שכזאת, מסוגלת להבהיל את האדם שלא שילם מזונות ובנוסף נותנת לו מרווח להעביר את הכספים לצד השני.

נקיטת הוצאה לפועל כנגד הצד שלא משלם את דמי המזונות

כאשר ישנו צד אשר איננו מעביר תשלומי מזונות בצורה מתמשכת, אף על פי שנפתח הליך משפטי והחלו פעולות של גביית מזונות ישנה אפשרות להגיע אל הוצאה לפעול. ראשית כול נבקש להסביר,
הוצאה לפועל איננה מתקיימת רק כאשר נגמר הכסף לאדם שלא שילם. לעיתים מעשה שכזה מתקיים על מנת להרתיע בצורה מוגברת את אותו אדם. יתרה מזאת, הוצאה לפועל היא דבר שנעשה כאשר סוגי רכוש כאלו ואחרים מוחרמים ומועברים אל הרשויות. בעזרת פעולה שכזאת,
ניתן בהמשך הדרך להטיל הגבלות רחבות יותר על הצד שלא שילם. כך החרמת הרכב היא הגבלת התנועה.

הטלת הגבלות על הצד שלא שילם

ניתן להפעיל עונשים נוספים על הצד שלא שילם את כספי המזונות. הכוונה היא לעבודה של הרשויות מול חברות הבנקים השונות. כך לא רק שניתן לגבות כסף, אלא שישנה אפשרות למנוע ממנו להוציא סכומי כסף כאלו ואחרים. כך כרטיס האשראי שלו יכול להיות מוגבל או מוחרם. יכולה להישלל ממנו האפשרות להשתמש בצ’קים כאלו ואחרים. הבנקים יבקשו לסמן אותו בתור לקוח בעייתי.
כך דירוג האשראי יכול להיפגע, בקשות להלוואה יכולות להיענות בשלילה. ישנם הגבלות נוספות שבית המשפט יבקש להשתמש בהן במידת הצורך. כעת כשאתם מודעים לאפשרויות פעולה שכאלו, יש לשמוח על ארגז הכלים הרחב שהרשויות יכולות להשתמש בו.

עבודה מחייבת לצד עורך דין

עורך דין לענייני משפחה, גירושין ומזונות הוא האדם המתאים לפעולה כנגד מצב של אי תשלום מזונות. לעיתים, ישנן הגשות תביעה אשר לא יכולות להיעשות מבלי שעורך הדין יהיה אחראי עליהן.
אכן הצד התובע יכול להגיש את התביעה לבדו, אך הוא לוקח סיכון כי התביעה לא תקבל אישור כלל וכלל. יתרה מזאת, עורך הדין יכול לעזור למקרים מורכבים המגיעים אליו. לעיתים החוק הישראלי הוא חסר מענה אל מול מקרים כאלו ואחרים. עורך דין איכותי יבקש להשתמש בתקדימים ובאפשרויות מסוימות, על מנת לעזור ללקוח שלו ככול האפשר. יש להבין כי עבודה לצד עורך דין היא דבר שתהיו חייבים לעשות אותו.

מקרים שונים של גביית מזונות

בחירה במסלול מזונות

בשנים האחרונות, נוצרה הבנה כי הליך משפטי של גביית מזונות יכול להתארך לו ולהעיק על הצד שלא מקבל את הכסף לו הוא זכאי. כך נוצרה לה אפשרות לבחירה במסלול מזונות.
בעזרת בחירה במסלול שכזה, יכולות הרשויות השונות לפעול בעצמן על מנת לגבות מזונות.
גם אם הצד התובע לא עירב עורך דין בהליך שכזה. בנוסף הצד המגיש את התביעה איננו צריך להיות מעורב בתהליך. הרשויות פועלות לבדן ומעדכנות את הצד התובע בתוצאות כאלו ואחרות.
מסלול שכזה מתאים לאנשים אשר מבקשים להימנע מהליכים משפטיים ומתשלום לעורכי דין.
נסו לבדוק את אפשרות זאת.

תביעה כנגד גביית מזונות

לכול אורך הליך גביית המזונות מצד הרשויות כנגד הצד שלא שילם, יכול אדם זה להשתמש בעורך דין על מנת שיעזור לו להתמודד אל מול פעולות שכאלו. יתרה מזאת, פעולה נכונה של עורך דין מסוגלת להביא להשהיית הפעולות ואף לביטולן בהמשך הדרך. יש להיות מודעים לאפשרות שכזאת.
למעשה, ישנם מקרים בהם בית המשפט מבין כי הגשת התביעה לגביית מזונות איננה מוצדקת.
כך יכולה להתקיים תוצאה שהיא הפוכה. הצד המקבל את הכסף, יקבל עונשים והגבלות מצד בית המשפט. העצה היא לא להתייאש גם אם אתם מגיעים למקרים של עוני כתוצאה מהגעה להליך משפטי. יכול להיות שבעזרתו תימנעו ממצבים בעייתיים יותר.

גביית מזונות כמשפיעה על משמורת הילדים

אומנם אנחנו מדברים על שתי פעולות שהן נפרדות למדי אך התחומים נושקים אחד לשני.
הכוונה היא כי אי תשלום מזונות ולאחר מכן הגעה אל הוצאה לפועל ולגביית מזונות, יכולים בהחלט להשפיע אל הסדרי המשמורת השונים. הדבר אומר כי בית המשפט יכול להחליט, כי האדם שלא שילם לא רשאי לראות את הילדים ולהשגיח עליהם. למרות שישנם הסכמים בעלי תוקף משפטי, הרי שיש להבין כי הדבר מלווה בהגבלות וחוקים. בנוסף הטלת הגבלות על הסדרי ראייה, יכולה להרתיע את הצד שלא משלם. כך הפגיעה היא איננו אך ורק בכיסו של האדם.

בין משמורת משותפת לחד צדדית

רוב המקרים של תשלום מזונות, נעשים כאשר ישנו צד אחד המשגיח על הילדים בצורה מלאה ועוד הצד השני צריך להעביר כספים מדי חודש. זוהי משמורת חד צדדית. דעו לכם כי יכולה להתקיים אפשרות אחרת. ישנה גם המשמורת המשותפת בה שני הצדדים צריכים להעביר תשלומי מזונות החוזרים על עצמם. יתרה מזאת, תשלומים שכאלו נעשים על מנת ששני הצדדים יהיו שותפים לגידול הילדים. כך אם אחד הצדדים לא שילם מזונות לפרק זמן מסוים , יכול הצד השני להגיש תביעה כנגדו. גם במקרה שכזה, הצד שלא משלם יכול להגיע למצב בו לא יורשה לראות את הילדים שלו.
משמורת משותפת מחייבת תשלום מזונות.

חוב מצטבר לאי תשלום מזונות

לעיתים,ישנו פרק זמן מסוים שעובר לו עד אשר נלקחים כספים מהאדם שלא שילם את כספי המזונות. כך לא רק שתשלום המזונות לא הגיעה אל הצד המקבל לאורך פרק זמן מסוים, כעת ישנם תשלומים נוספים המצטברים להם. יתרה מזאת, לרוב חובות גדולים אינם נגבים בפעם אחת ומועברים אל הצד המשלם. גם דבר זה נעשה על פי שלבים מסוימים. כך הצד המצפה לקבל את הכסף, צריך להבין כי לא יקבל את כלל הכספים תכף ומיד. מצד שני, הצד שאיננו שילם צריך להעביר את הכסף במהירות. ככול שיעבור הזמן, כך החוב המצטבר יהפוך לגדול יותר.

פנייה מידית אל עורך הדין

כאשר הצד שאיננו שילם את כספי המזונות מקבל הרתעה לפני הגעה להליך משפטי, עליו להתחיל לעבוד לצד עורך דין בצורה מידית. אם לא יעשה זאת, הרי שהוא התקשה לפעול כנגד עונשים וקנסות כאלו ואחרים. למעשה ההמלצה היא לפנות לעורך הדין , כאשר אתם יודעים כי תתקשו להעביר את המזונות אל הצד השני. זהו מעשה הנחשב עבירה על חוק ועל הסכמים בעלי תוקף משפטי מסוים. לכן ישנו צורך להיות מודעים לדבר שכזה. בהמשך הדרך, עורך הדין יוכל לייעץ לכם על פעולות שתוכלו לעשות על מנת להתמודד כנגד העונשים העומדים להגיע. פנייה מידית אל עורך הדין יכולה בהחלט להקל על ההליך המשפטי.

הסדרת העניין בין בני הזוג

ההמלצה היא לשוחח עם הצד שלא שילם את הכספים, לפני שאתם מגישים תביעה משפטית.
שיח שכזה יכול בהחלט לעזור ואף למנוע בזבוז כספים רחב של שני הצדדים על שירותי עורך דין.
יתרה מזאת, בעזרת שיח נכון ניתן להבין לעומק את הסיבה שבגללה לא הועברו תשלומי מזונות.
לעיתים אנשים אשר נקלעים למצבים כספים בעייתים מבקשים להסתיר את הדבר.
כך שלא מן הנמנע כי אי העברת התשלום נעשה מתוך חוסר יכולת כספית ובושה המתלווה לכך.
בנוסף, הגעה אל הליך משפטי יכולה להעיק על יציבות המסגרת המשפחתית. אנו מציעים אפשרות למניעת הגעה לגביית מזונות.

פעולה בעזרת גישור עם עורכי דין

עורכי דין יכולים להגיע למצב בו הם ממליצים להגעה אל הליך גישור בין שני הצדדים.
עליכם להבין כי גישור בהחלט יכול לעזור לפתירת מצבים מורכבים של אי תשלום מזונות.
למעשה מבלי שנפעיל את אפשרות זאת, הרי שאתם עומדים בפני הליך משפטי. עורכי דין הם האנשים המסוגלים לעזור לכם במידת הצורך. מבלי שתפעילו את אפשרות הגישור,
תוכלו להיגרר למצב של הליך משפטי היכול להימשך על פני אורך זמן לא קטן.
אנשי מקצוע מתחום הגישור, מסוגלים למצוא אפשרות בעזרתה ניתן להביא את שני הצדדים להסכמה רחבה. דעו לכם כי ישנם עורכי דין שהתמחו בתחום הגישור.

סיכום המאמר ופרטים נוספים

אפשרות של גביית מזונות והוצאה לפועל היא דבר שאיננו קורה בכול מצב של אי תשלום מזונות.
בסופו של יום , זוהי פעולה הנעשית בעזרת הרשויות. כך הם יבקשו מהאדם שלא קיבל את הכסף,
להגיש תביעה באמצעות מסמכים כאלו ואחרים. בנוסף, יש לעבוד לצד עורך דין כאשר אתם מגישים תביעה על גביית מזונות והוצאה לפועל. אי הגשת התביעה בעזרת עורך דין , יכולה להביא להליך שמתקיים על פני פרק זמן ארוך למדי. כך שני הצדדים עומדים להוציא כסף רב. למרות השימוש בעורך דין והפעלת הרשויות, מומלץ כי שני הצדדים יהיו אחראיים על התהליך עצמו.
בעזרת ביקורת זאת ניתן להגיע למקום טוב יותר.

גביית מזונות והוצאה לפועל איננה נעשית ביום בו הוגשה התביעה לקבלת כספי מזונות.
אך כאשר הדבר נעשה, הרי שזהו עונש הניתן על ידי הרשויות השונות. למעשה אי תשלום המזונות,
היא עבירה על החוק ועל הסכמים משפטיים. לכן העונשים המגיעים בהתאם לדבר זה,
מסוגלים להביא למצב בו הצד הלא משלם יגיע להגבלות כאלו ואחרות. לכן יש צורך להבין, עד לאן המצב יכול להגיע. דעו לכם כי הרשויות אינן מפעילות הגבלות בצורה פשוטה. עונשים שכאלו יכולים לסמן אתכם על ידי הבנקים כלקוחות בעייתים. טוב לדעת כי בעזרת גביית מזונות, ניתן להרתיע את הצד שלא שילם לפני הגעה לשלב של הוצאה לפועל.

מאמר זה נכתב לאחר מחקר מעמיק שנעשה בעזרת מקורות המידע השונים. בנוסף נעשה ייעוץ עם אנשי מקצוע כאלו ואחרים שיש להם התמחות בתחום המזונות. אנו מקווים כי העצות שלנו יעזרו לכם עד כמה שאפשר. הכתוב במסמך זה הוא בגדר המלצה. ישנו צורך לעבוד עם עורך הדין בהמשך הדרך על מנת שיעזור לכם להבין כיצד לפעול.

השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם
גביית מזונות

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על גביית מזונות
שיתוף המאמר גביית מזונות בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

תפריט נגישות

השאר פרטים ליעוץ ראשוני ללא התחייבות עם עו"ד