מזונות ילדים

עורך דין טל טאוב

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות מעורך דין טל טאוב בנושא מזונות ילדים

השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם

כאשר מתבצע הליך גירושין בין בני זוג החולקים ילדים משותפים, ישנו צורך להחליט על סוג המשמורת. כיצד ההורים ישארו תחת החזקת ההורים. בהמשך לכך, שני הצדדים צריכים להחליט על הסכם תשלום מזונות. את הדבר ניתן לעשות ביחד בצורה הדדית ונעימה, לחלופין ישנה את האפשרות הפחות מומלצת שבה השניים הולכים להליך משפטי. על כול פנים, ישנו צורך להגיע להסכם. תחום תשלום המזונות הוא מורכב למדי, הוא כולל בתוכו אפשרויות שונות. מקרים שכאלו עוברים בין בתי הדין השונים שמתעסקים בדבר. בית הדין לענייני משפחה ובית דין רבני.
עורך דין לגירושין המתמחה בתחום המזונות, הוא האדם איתו תצטרכו לעבוד לאורך ההליך.

עקרונות בסיסיים בתחום המזונות

החיוב לכלכל את המשפחה

בכול הנוגע לחוקים הקשורים לתחום המשפחה, מדינת ישראל מבקשת לדאוג לך שלבני המשפחה יישאר בסיס יציב כלכלי. כך נוצר לו החיוב, לשלם תשלום מזונות לאילו מהם אשר הם מתקשים לכלכל את עצמם. הכוונה היא לחסרי ישע מתחת לגיל 18. כאשר ילדים נמצאים במרכז העניינים,
על מנת שבני הזוג יוכלו להחזיק בילדים וימשיכו לראות אותם ישנו על הצדדים לדאוג לפרנסה.
הסכם תשלום מזונות, הופך את שני הצדדים או לאחד מהם לכאלו המתחייבים לדאוג למצב כלכלי יציב לילדיהם. גם לאחר הליך של גירושין ופרידה. זהו העיקרון הבסיסי העומד מאחורי הביטוי-
תשלום מזונות לילדים משותפים.

הורים כקשורים לילדיהם בכל מצב

הליך גירושין בין שני צדדים הוא כזה האמור לגרום לפרידה מסוימת ולהמשך של בני הזוג לעבר פרק חדש. אך כאשר אנו נמצאים במקרה בו ישנם ילדים משותפים, הפרידה איננה יכולה להיות שלמה.
בני הזוג צריכים למצוא דרך לדאוג להם. הסכם תשלום מזונות מבקש לחייב את שני ההורים לדאוג לכול הוצאות הילדים באשר הן. במילים אחרות, חוק תשלום המזונות נועד למנוע מהורים להתרחק מדאגה אל הילדים שלהם. כך שיש להבין כי עיקרון שכזה חייב להתבצע, ישנה עדיפות לכך שהדבר התקיים בצורה נעימה. ישנם ילדים הנמצאים באמצע והטובה שלהם היא מעל הכול. לרוב, החוק נוטה להתקיים לטובת הילדים.

תשלום מזונות כתנאי למשמורת

תשלום המזונות הוא דבר חשוב ביותר, הוא אחד מהמנועים הכלכליים המניעים את המכונה הנקראת משפחה. כאשר ישנה פרידה בין שני צדדים, היציבות מתערערת והמסגרת מסוגלת לקרוס.
כך נוצרים הסכמי משמורת והסדרי ראייה. אך דברים אלו יכולים להתקיים רק בעזרת תשלום מזונות תקין המתקיים בין בני הזוג. אם אנחנו מבקשים להסביר את החשיבות של תשלום מזונות,
יש להבין כי מדובר בפעולה המבטיחה כי כול אחד מהצדדים יוכל להמשיך להשגיח על הילדים.
זהו סעיף החוזר על עצמו בהסכמים גירושין הנוצרים בין בני זוג. שני הדברים מחוברים אחד לשני.
אם תרצו שהסדרי המשמורות והראייה התקיימו בצורה תקינה, תשלומי המזונות צריכים להגיע בצורה רציפה.

התחשבות במצב הכלכלי של בני הזוג

תשלומי מזונות נקבעים פי עקרונות וקריטריונים כלכליים כאלו ואחרים. יש להבין כי מדובר בעקרונות שבעזרתם ניתן לחשב את הסכום שכול אחד מהצדדים או שניהם צריכים לשלם. תשלומים שכאלו אינם נעשים מבלי התחשבות במצב הכלכלי של בני הזוג. כך הצד המשלם נותן סכום מסוים, על פי היכולות הכספיות שלו. כך נוצר מצב בו הצד המשלם איננו נקלע לחובות המונעות ממנו לשלם.
הצד המקבל, צריך להבין כי הוא איננו יכול לקבל כל סכום באשר הוא.
הכוונה היא שהדבר נקבע על פי הצורך של הצד המשלם ועל פי המשאבים הכספיים שלו.

סוגי משמורות – סוגי תשלום מזונות

כיום קיימים שני סוגי משמורות על ילדים משותפים אשר הן הנפוצות ביותר- משותפת וחד צדדית.
ישנה גם משמורת מפוצלת בה אחים מתפצלים להשגחת בין שני ההורים אך היא כמעט ולא מתקיימת. בכול סוגי המשמורות, ישנו צורך לשלם מזונות. אך בכל אחת מהן, הסכם תשלום המזונות הוא שונה. במשמורת חד צדדית, הצד המשגיח הוא האחד המקבל את תשלום המזונות. הצד המשלם יכול לראות את הילדים על פי הסדרי ראייה כאלו ואחרים. במשמורת משותפת, שני הצדדים מספקים את תשלום המזונות בכול מקרה- לרוב הסכם המשמורת עצמו מושפע מהסכם המזונות.
כך שיש להבין כי שני הצדדים צריכים לפעול יחדיו על מנת שהמשמורת והמזונות התקיימו להם.

תשלומי מזונות במדינת ישראל

תשלומי מזונות הם דבר הקיים ברחבי העולם. לכול מדינה יש את החוקים שלה ואת הדרך בה היא מנהלת את תחום זה. יש להבין כי במדינת ישראל, הדבר מתקיים על פי חוקי ההלכה העברית.
בכלל, תחום הנישואין והגירושין כולו מתנהל בשלב כזה או אחר לרוב כשמדובר בגירושין ברבנות.
בכול הנגוע לקריטריונים השונים הקשורים לתשלומי מזונות, חלקם נקבעים על בסיס ההלכה העברית. הדבר יכול להיראות לעיתים כשמרני ומיושן. כדבר המנותק מהמציאות המודרני בה אנחנו חיים. אך ישנו צורך להקשיב לחוקים אלו ואף להבין את העיקרון העומד מאחוריהם. הצורך לחייב את ההורים לכלכל את הילדים שלהם.

מזונות על פי אורח החיים של הילדים

תשלום מזונות נקבע בהתאם למצב בו נמצאים לילדים, לרוב הדבר קשור לאורח החיים של ההורים אך ישנם קריטריונים הקשורים לילדים עצמם. כך למשל סכום תשלום מזונות משתנה לאורך השנים לפי הגיל אליו מגיעים הילדים. כאשר הם מגיעים למסגרות שונות כגון לימודים וצבא, התשלום גם כן משתנה. כך יש להבין כי תשלום מזונות הוא עיקרון שאיננו משתנה. לעומת זאת, הדרך בה חיים הילדים משתנה ממקרה למקרה. משפחות קשות יום שאינן יכולות לשלוח את הילדים למסגרות חוץ בית ספריות, יקבלו תשלום מזונות קטן. במשפחות היכולות לתת לילדים אורח חיים חברתי עשיר,
הסכם תשלום המזונות יהיה גדול יותר.

מקרים שונים להסכם מזונות

משמורת חד צדדית – המקרה הקלאסי

לרוב כאשר אנחנו מדברים על עניין תשלום מזונות, המקרה הקלאסי נוצר כאשר אחד מהצדדים מקבל משמורת חד צדדית על הילדים ועוד השני צריך לשלם מזונות כדי לעזור לכלכלת המשפחה.
הצד המחזיק במשמורת לרוב מתקשה לכלכל את הילדים הנמצאים באחריותו. כך הוא צריך את תשלום המזונות, כמקור פרנסה יציב לאורך זמן. בנוסף, הצד השני הנותן את תשלום המזונות רוצה לראות את הילד על פי הסדרי ראייה. לרוב הסדרים אלו קשורים להסכמי תשלום המזונות.
אי תשלום המזונות יכול להביא למצב בו הצד המשלם, לא יוכל לראות את ילדיו על פי הסדרי הראייה.

המצב הכלכלי של הצדדים כגורם משפיע

כאשר אנחנו מדברים על מצב בו ישנו צד אחד המשגיח על הילדים וצד שני הרואה אותם על פי הסדרי הראייה, יש להבין כי המצב הכלכלי משפיע על סכום תשלום המזונות.
כיום אנחנו חיים בעידן מודרני בו אדם בודד יכול להרוויח כסף רב. בין אם אנחנו מדברים על מקום פרנסה ובין אם האדם מחזיק בנכסים הנותנים לו הכנסה כלכלית שחוזרת על עצמה.
בהתאם לכך, בית המשפט יכול להחליט כי הצד המשגיח על הילדים יקבל תשלום מזונות מופחת אם אורח חייו הכלכלי הוא מעל הממוצע. במקרים מסוימים, הדבר יכול להביא לכך שצד זה לא יקבל מזונות כלל וכלל.

דרישת רכוש שמשפיעה על תשלום מזונות

בסופו של יום, תשלום מזונות נועד על מנת שהילדים לא יגיעו לאורח חיים לא יציב.
כך למשל, מזונות יכולים לעזור לתשלום על הסדרי מגורים כאלו ואחרים. אם הצד המשגיח על הילדים, מקבל לידיו רכוש בעל שווי כספי גדול שיכול להבטיח אורח חיים יציב למשפחה, המצב משתנה. בית המשפט יכול לראות ברכוש זה כדבר החוסך הוצאות כספיות. הכוונה היא למצב בו ההורה מחזיק ברכב או בדירה מבלי שהוא משלם תשלומים החוזרים על עצמם.
כך החזקה ברכוש יכולה להפחית את סכום תשלום המזונות ואף להגיע למצב בו התשלום נפסק לו.

יצירת הסכם מזונות בצורה נעימה

כאשר ישנו הליך גירושין המכיל הסכם מזונות על ילדים בין שני בני זוג, לרוב ההמלצה היא ליצור הסכם הדדי בצורה הכי נעימה שאפשר. כך הצד המשלם ירגיש בנוח להעביר את הכספים,
כאשר הוא יודע כי הדבר יעזור לילדיו. בנוסף הוא יוכל לראות את ילדיו על פי הסדרי ראייה כאלו ואחרים. הצד המקבל את המזונות, יוכל להרגיש בנוח לתת לצד המשלם לראות את הילדים על פי ההסכמים השונים הקיימים. טוב לדעת כי אם אתם נמצאים במצב של סכסוך עם הצד השני, ניתן להגיע למקום טוב יותר בעזרת עורך דין העוסק בתחום הגישור. זהו האדם העוסק במלאכת החיבור ביניכם.

הסכם מזונות בעזרת הליך משפטי

אם שני הצדדים לא הצליח להגיע להסכמה בינם, בית המשפט הופך לגורם המכריע בינם.
לרוב ההחלטה תביא למצב בו שני הצדדים יבקשו דברים שהם מנוגדים אחד לשני.
הצד המשלם ירצה לתת כמות כסף קטנה יותר ועוד הצד המקבל יבקש כמות כסף גדולה.
כך העניין יכול להוביל לסכסוך מתמשך בין הצדדים היכול להשפיע לרעה על הילדים.
גם אם ההליך המשפטי נוצר בצורה מאוזנת, ישנו את עניין התשלום הגדול לאורך דין.
יש לקחת בחשבון כי הליך שכזה יכול לגרום להפסד מסוים של אחד הצדדים.
הפסד כספי, הפסד של משמורות והסדרי ראייה. יש לשקול את המצב לעומק.

הצורך בתוקף משפטי להסכם מזונות

כול הסכם תשלום מזונות באשר הוא, צריך להיות בעל תוקף משפטי מסוים. גם אם שני הצדדים נמצאים ביחסים טובים וההסכם נוצר בצורה נעימה. ההסכם צריך לכלול הגבלות ותנאים.
עונשים וקנסות על הפרת תנאים אלו יכולים להתקיים, רק בעזרת בית משפט.
החוקים וההגבלות מגיעים על מנת לוודא ששני הצדדים יפעלו על פי תנאי ההסכם.
רק כך תוכל להיווצר מסגרת שתתקיים לה בצורה תקינה. בסופו של יום, בני אדם חיים בצורה דינאמית. דברים יכולים להשתנות להם. אורח החיים היציב של המשפחה צריך להישמר.
החוקים הקיימים בהסכם המזונות, נועדו להבטיח כי השינויים שיקרו לא ישפיעו על חיי המשפחה.

הסכם מזונות במשמורת משותפת

כאשר ההורים משאירים את הילדים תחת השגחת שני הצדדים ובמשמורת משותפת, תשלום המזונות נעשה בצורה הבאה. שני ההורים משלמים כספי מזונות על ההוצאות השוטפות הכרוכות בגידול הילד. כיוון שהילד נמצא אצל כול אחד מהצדדים לפרק זמן שווה של ימים, כך גם כמות הכסף שכול צד ישלם תהיה שווה גם כן. ההמלצה היא לשמור על שוויון זה, שכן הילד איננו צריך לגדול בתחושה כי צד אחד טוב יותר מכיוון שהוא מוציא עליו יותר כסף. בנוסף, הילד צריך לחיות בצורה מאוזנת, כך יש צורך להימנע מכך שאורח החיים של אחד הצדדים יהיה בזבזני יתר על המידה.

עורך דין בתחום המזונות

ישנם עורכי דין רבים המתעסקים בתחום הגירושין, לרוב הם מעדיפים להיות בעל מומחיות ממוקדת.
התמחות בדיני משפחה, התמחות בדיני רכוש וכספים. כך גם ישנו צורך למצוא את האחד בעל התמחות בתחום המזונות. זהו בעצם אדם שלמד את התחום לעומקו. בנוסף, נסו למצוא אחד שיש לו ניסיון רב. כך תוכלו לקבל אדם שהתעסק עם סוגים שונים של מקרים. גם אם המצב שלכם הוא ייחודי, הוא לא יהיה מופתע ויוכל לשנות את דרכיו על פי הדרישות השונות. לבסוף, מומחה מתחום הגירושין יודע על כלל החוקים הקיימים בנושא זה. כך הוא יוכל למצוא את האפשרויות הטובות ביותר למקרה שלכם.

הגבלות וחוקים על הסכם תשלום מזונות

כיצד קובעים את סכום המזונות?

כאשר אנחנו מדברים על מקרה של תשלום מזונות, הדבר נקבע על פי כמה מרכיבים.
אורח החיים הכלכלי של שני הצדדים הוא גורם משפיע למדי, אם הצד המשלם הוא בעל יכולת כספית נמוכה הרי שסכום המזונות שיצטרך לשלם יהיה נמוך גם כן. אם הצד המקבל הוא בעל אורח חיים כלכלי איכותי, הדבר יכול לגרום לתשלום מזונות קטן יותר.
בנוסף לכך, סכום המזונות משתנה על פי הגיל שאליו מגיעים הילדים. על כך נפרט בפסקאות הבאות. ככול שמספר הילדים המשותפים גדול יותר, כך הצד המשגיח יצטרך יותר כסף על מנת שיוכל לגדל אותם. בית המשפט מתחשב בדבר זה.

כיצד גילאי הילדים משפיעים על סכום תשלום המזונות?

גילאי הילדים משפיעים על סכום תשלום המזונות בדרך הבאה:

  1. עד גיל 6 ישנה חובה לשלם מזונות, הצד המשלם משתתף בתשלום ההוצאות הכספיות על הילד.
  2. מגיל 6 ועד גיל 15, תשלום כספי המזונות המזונות נמשך אך ורק על הוצאות כספיות הכרחיות.
  3. מגיל 15 ועד גיל 18, תשלום המזונות למטרת צדקה. הצד המשלם עושה זאת על פי יכולותיו הכלכליות.
  4. בגיל 18 כאשר הילד מתגייס לצבא או לשירות לאומי, תשלום המזונות נמשך לו . לרוב אנחנו מדברים על סכום שהוא שליש ממה ששולם על הילד כאשר הוא היה צעיר.

בקשה של רכוש כמשפיעה על מזונות

החוק הישראלי קובע כי כאשר ישנם גירושין בין בני זוג, אישה יכולה להגיע לבית דין רבני ולדרוש שהדירה תישאר אצלה. בית הדין אכן מסכימים לדרישה זאת, אך הדבר משפיע על האפשרות של האישה לקבל תשלומי מזונות. ישנם מקרים בהם בית המשפט, מחליט כי האישה לא תקבל תשלום מזונות כלל וכלל. בנוסף, יכולים בני הזוג להחליט כי בעת הסכם הגירושין, הצד המשגיח על הילדים יקבל רכוש כתחליף לתשלום מזונות. בדרך כלל הדבר קורה כאשר הצד השני מתקשה לשלם בצורה שוטפת על הוצאות הילדים. ישנן פעמים בהם דבר זה אינו מונע הסדרי ראייה כאלו ואחרים.

טובת הילד מעל הכול

עיקרון זה מנחה את בית המשפט כאשר ישנה החלטה מסוימת הנוגעת לתשלום מזונות.
גם אם פעולת תשלום סכום המזונות, עלולה בטווח הרחוק לפגוע באורח חייו של הצד המשלם.
החוק הישראלי רואה את ההורים בתור אלה האחראיים על הילד. אם ההורים אכן רוצים להיות זכאיים להסדרי ראייה ומשמורות שונים, עליהם לעמוד בתשלום כספי המזונות על הילד.
בנוסף, כאשר צד אחד יבקש להקטין את סכום תשלום המזונות כאשר הדבר עלול לפגוע בילד, לרוב בית המשפט יסרב לבקשה שכזאת. יש לזכור כי המטרה היא להבטיח אורח חיים כלכלי יציב לילדים.
לכן החלטות השופטים לעיתים אף יהיו כאלה שיכריחו את ההורים לעמוד בתשלום המזונות.

הסכם תשלום מזונות כמשפיע על משמורת

לרוב תשלום המזונות ישפיע על הדרך בה הצד השני יראה את הילד שלו. אם התשלום לא יגיע מדי חודש, הצד המקבל עלול להגיע אל בית המשפט ולבקש להגביל את הצד המשלם מלראות את הילד.
בהמשך לכך, ישנם הסכמי גירושין אשר מכילים סעיפים שכאלו. במקרים מורכבים, ישנם הסכמים הכוללים עונשים וקנסות המגיעות אל הצד המשלם אם לא עמד בתשלומי המזונות בצורה מתמשכת.
טוב לדעת כי הצד המשלם אכן ממשיך להביא את הכסף, אך הצד המקבל מסרב לכבד את הראייה הרי שניתן לפעול במקרה זה. גם הצד המשלם יכול לגשת אל בית המשפט.

הסכם מזונות על פי בחירת בית הדין

בכול הנוגע לניהול תיקי גירושין, בית הדין לענייני משפחה ובית הדין הרבני מאפשרים לנהל את המקרים אצל כול אחד מהם. יש להבין כי לכול מסגרת משפטית שכזאת, יש את דרך ההתנהלות הייחודית שלה. ישנן סיבות רבות לכך שאחד מהצדדים או שניהם יבקשו להגיע אל בית דין רבני.
בני הזוג או אחד מהם חי באורח חיים דתי, חשיבה כי בית דין זה יקבל החלטות מקלות לטובת אחד הצדדים. בכול מקרה, יש להבין כי בכול הנוגע לתחום תשלום המזונות, ההחלטות של שני בתי הדין הן שונות. אנו ממליצים על התייעצות עם עורך דין לפני שתבחרו באחת מהמסגרות.

קנסות ועונשים על אי תשלום מזונות

כפי שכבר אמרנו לאורך המאמר, בית המשפט נוטה לעיתים להעניש את הצד המשלם אם לא עמד בהסכם תשלום המזונות. ישנן אפשרויות רבות לעונשים בהם משתמש בית המשפט על מנת לחייב את הצד המשלום להמשיך בתשלום המזונות. לרוב הצעד הראשון הוא הגעה של הצד המקבל אל בית המשפט והגשת תביעה. לאחר מכן הצד המשלם מקבל התרעה לפני הגעה אל הליך משפטי.
אם הצד המשלם עדיין איננו חוזר לדרך הישר, עליו להגיע אל בית המשפט לניהול תביעה המתקיימת נגדו. שני הצדדים צריכים לעבוד מול עורך דין, על מנת שיוכל לייעץ להם כיצד לפעול.

עורך דין כמונע צעדים בעייתיים

תפקידו של עורך הדין הוא לתת ללקוח שלו את האפשרות הטובה ביותר, להגשים את ציפיותיו בבית המשפט. אך הדבר לא יכול להתקיים אם הלקוח יפעל בצורה נחפזת ובעייתית. כך יש להתייעץ עם בעל המקצוע איתו אתם עובדים, לפני ביצוע צעדים כאלו ואחרים. גם אם פעולות אלו נראות לכם כתקינות, אין הדבר אומר שהן חוקיות. עורך הדין צריך להיות בתקשורת מלאה עם הלקוחות שלו.
האיכותיים שבהם, יזמו שיחות ומפגשים בעצמם מבלי שתבקשו מהם. לבסוף, בעל מקצוע טוב הוא כזה שידע לזהות מקרים מורכבים. כך הוא יוכל להשגיח בעצמו על הלקוח, אם ישנו צורך במעשה שכזה.

סיכום המאמר ופרטים נוספים

בכול הנגוע לתשלום מזונות ילדים, הרי שיש להבין כי מדובר בתחום המכיל בתוכו חוקים ומגבלות.
שני הצדדים צריכים לפעול בצורה מסוימת לטובת הילד. הצד המשלם יעביר סכום כסף מסוים אל הצד המשגיח , בדרך כלל בכול חודש. בתמורה לכך, הצד המשגיח ייתן לצד המשלם, לראות את הילדים על פי הסכמי ראייה. אי כיבוד תנאים אלו יכולים להביא לכך שאחד מהצדדים יבקש להגיש תביעה אל בית המשפט. אנחנו חיים במדינת חוק ותשלום מזונות הוא דבר הנמצא בחוקי מדינת ישראל. ההמלצה היא לעבוד לצד עורך דין שיוכל לתת לכם הדרכה מלאה בתחום תשלום המזונות.
לעיתים הוא האחד שיוכל להקפיד כי אורח החיים של הילדים ישאר יציב.

תשלומי מזונות לילדים, הם דבר הנוצר על מנת שלא ישארו ללא מקור כלכלי מסוים.
כך גם אם הצד המשלם נמצא במצב כספי בעייתי, הוא עדיין יצטרך לעמוד בהסכם תשלום המזונות.
לכן ההמלצה היא להמשיך לחיות את חייכם כאילו אתם עדיין משגיחים על הילדים, גם אם אין לכם משמורת מלאה עליהם. הצד המשגיח יכול לחיות בעזרת פרנסה תקינה . אך הדבר יכול להיות דינאמי. לרוב הילדים נשארים אצל הצד המשגיח עד אשר הם מגיעים לגיל 18. הרצון הוא לא להעביר אותם בין מסגרות בצורה יתרה. כך הצד המשלם יכול לפעול מחוץ לקופסה ולבקש להגדיל את סכום המזונות אם הצד השני נתקל בקשיים.

לבסוף, עורך הדין לענייני גירושין ומשפחה הוא אדם שתצטרכו להיות איתו בתקשורת גם לאחר חתימת הסכם תשלום המזונות. יכול להיות כי כול אחד מהצדדים יבקש להגיע לשינוי בתשלום המזונות. בנוסף, ישנן פעמים בהם תרצו לקבל ייעוץ משפטי על פעולה כזאת או אחרת הקשורה בתחום הגירושין. אין הדבר מזיק אם תהיו בקשר רציף עם עורך הדין שלכם.
כמובן שההמלצה היא לעשות זאת אם המצב הכלכלי שלכם מאפשר את הדבר. גם במקרים שכאלו,
ניתן כיום לבצע חיפוש במקורות המידע השונים על מנת שתוכלו להבין כיצד לפעול במקרים מסוימים. טובת הילדים שלכם נמצאת על הפרק, יש להיות מדויקים.

מאמר זה נכתב לאחר מחקר מעמיק באתרי האינטרנט השונים. בנוסף נעשה ייעוץ עם אנשי מקצוע כאלו ואחרים. כך אנחנו מקווים כי מסמך זה אכן עזר לכם בקבלת החלטות הקשורות לתחום מזונות הילדים. החוקים במדינת ישראל משתנים מדי כל כמה שנים. כך אנחנו ממליצים לכם לבצע חיפוש נוסף במקורות המידע הקיימים.

השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם
מזונות ילדים

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על מזונות ילדים
שיתוף המאמר מזונות ילדים בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

תפריט נגישות

השאר פרטים ליעוץ ראשוני ללא התחייבות עם עו"ד