בוררות משפחה

עורך דין טל טאוב

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות מעורך דין טל טאוב בנושא בוררות משפחה

השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם

סכסוכים בתוך המשפחה הם דבר שפשוט קורה בצורה טבעית. קשרים כה קרובים וכה הדוקים יכולים להיות נפיצים. במיוחד כאשר אנחנו מדברים על דיונים הקשורים לכסף ורכוש.
חומריות יכולה לעיתים לגרום לאנשים לשכוח מהיסוד הרוחני. אהבה בין בני משפחה יכולה להתחלף ברצון לקבל כמה שיותר כסף. סכסוכים שכאלו הם בעייתים למדי מכיוון שהם מערבים בתוכם בני משפחה נוספים ועלולים להיות בעלי השפעה על אורח החיים של שני הצדדים.
אם בהליכים משפטיים המתקיימים בין אנשים שהם אינם בני משפחה, ישנו רצון של שני הצדדים לא להתראות לאחר המאבק. הרי שבמאבקים משפחתיים מול בני משפחה העניין הוא מורכב הרבה יותר. כך ישנו צורך ליצור מצב של בוררות במשפחה כאשר לעיתים הדבר עדיף על פני הליך משפטי.

בוררות במשפחה – כיצד הדבר נראה?

הליך פרטי מול הליך משפטי

בוררות במשפחה היא אמצעי שבעזרתו בני משפחה יכולים להיכנס לדיון פרטי על נושא הקיימת עליו מחלוקת מסוימת בינם. הליך זה מתקיים מול בעל מקצוע המתעסק בנושא, בדרך כלל עורך דין.
יש לדעת כי זהו בעצם הליך הנמשך למשך כמה פגישות. בסופו שני הצדדים מגיעים להבנות ויוצרים מסמך בעל תוקף משפטי הפותר את העניין. פעולה זאת היא בעצם שונה מהליך משפטי בו כול צד עובד לצד עורך דין וישנו מאבק עד להחלטה של שופט. כאן כול הצדדים נמצאים ביחד.

מהו מושג הבוררות?

פירוש המושג של הליך הבוררות, כשמו כן הוא. זוהי בעצם אפשרות לברר לעומק את שורשי הסכסוך וחוסר ההסכמה הקיים בין שני הצדדים. בוררות בעצם עוזרת לנו להגיע למצב בו ישנו פתרון לאתגר וחוסר הסכמה הקיים לו בין בני משפחה. יש לדעת כי אין אנחנו מדברים אך ורק על הליך הנוצר בין בני משפחה. לעיתים ישנה אפשרות לעשות זאת בין חברים קרובים. לעיתים, ישנו רצון לבצע הליך שכזה כאשר הדרכים המקובלות של משפט ואכיפה יכולות ליצור דווקא בעיה.
הליך הבוררות נעשה על ידי בורר. זהו בעצם בעל מקצוע עם ניסיון בנושא. יש לפעול על מנת למצוא את האדם המתאים.

בורר – מאפיינים לבעל המקצוע

בעל המקצוע אשר אחראי על הליך הבוררות הוא הבורר. יש להבין כי אנחנו מדברים על מומחה מיוחד במינו אשר יש לו יכולות שלא קיימות אצל אנשים אחרים מתחום המשפט.
בורר מצד אחד הוא בעל בקיאות והבנה בתחום המשפטים. יש לו יכולת לדעת מהם הפתרונות שניתן לקחת מהחוק על מנת לייצר פתרון מקובל לבעיה הנוצרת בין בני המשפחה.
מצד שני, יש לו הבנה וידע לאפשרויות השונות לגישור ויישוב סכסוכים בין אנשים. לרוב הוא מומחה בלחבר צדדים אשר יש בינם קרבה מסוימת. במקרה שלנו אנחנו מדברים על אנשים בעלי קרבת דם.

הרצון לחבר בין הצדדים

על מנת שהליך בוררות יכול להצליח, שני הצדדים צריכים לרצות בפתרון הסכסוך בינם.
אם בהליך משפטי, ישנם שני צדדים אשר רוצים להיות במאבק משפטי אחד מול השני ,
המקרה של הליך הבוררות הוא הפוך למדי. לא רק ששני הצדדים מבקשים למצוא דרך לחזור להיות באותו הצד, אלא ששניהם רוצים להימנע מהליך משפטי. רצון זה חייב לעמוד במרכז ההליך בו שני הצדדים נמצאים. גם הבוררות עצמה יכולה להיות קשה ובעלת אתגרים. לכן על שני הצדדים להמשיך ולדבוק ברצון לחיבור ולזכור כי המטרה היא להשיג קרבה איכותית לאורך זמן רב.
שני צדדים יכולים להגיע לאפשרות שכזאת אך הם אינם מסוגלים להשלים אותה לבדם.
ישנו צורך בבעל מקצוע איכותי.

התוקף המשפטי של הליך הבוררות

הליך בוררות הוא דבר פרטי הנוצר בין שני אנשים כאשר הוא יכול להסתיים רק כאשר ישנה הגעה אל הסכם אשר יש לו תוקף משפטי מסוים. לרוב ישנו דיון על עניינים של כסף ורכוש. מחלוקות אשר ישנו קושי לפתור אותן בעזרת שיחה בין שני הצדדים. בנוסף, ישנה הבנה כי יש צורך להביא חוקים ומגבלות על מנת שיוכל להתקיים לו כיבוד של ההסכם שנוצר בין שני הצדדים. כך ישנה כניסה של התחום המשפטי לסכסוך בין בני המשפחה. בהמשך לדבר שכזה, ישנו צורך להבין כי אנחנו מדברים הליך פרטי המכיל בתוכו השלכות משפטיות לא קלות לעיתים.

נושאים הנידונים בהליכי בוררות

אז כמו שכבר הספקנו לכתוב לאורך הפסקאות השונות של מאמר זה, הנושאים העיקריים הנידונים בהליכי בוררות קשורים לכסף ורכוש. כך בני המשפחה יכולים להיכנס לעימות כאשר הם מבקשים לקבל חלק מסוים מסכום של כסף או רכוש. לרוב הדבר מתקיים כאשר ישנה מחלוקת על קבלת דברים לאחר הוצאה לפועל של צוואה. נושא נוסף הוא ויכוח על קבלת משמורת על ילדים.
כך אנחנו מדברים על מצב בו בני זוג רוצים להתגרש אך אינם מסכימים על משמורת.
בכלל, ניתן להשתמש בבוררות על מנת לפתור הליכי גירושין ולהגיע למצב של יצירת הסכם בין שני הצדדים. בכול מקרה יש להבין כי הפתרון הוא משפטי.

הייחוד של מקרה הגירושין

בוררות במשפחה יכולה להתקיים גם בין בני זוג המבקשים להגיע לאפשרות של גירוש.
למעשה זוהי עשייה אשר היא איננה נדירה כאשר כיום ישנה כמות גדולה יותר של בעלי מקצוע העוסקים בתחום החיבור בין בני זוג הרוצים להתגרש. כך אנשים אלו נקראים להם מגשרים או מיישבי סכסוכים. מקרה גירושין הוא מקרה מיוחד בין המקרים השונים הקיימים בתחום הבוררות במשפחה. כך אנחנו מדברים על מצב בו בני זוג אשר הם בעצם בני משפחה, בו הם רוצים להיפרד אחד מהשני ולהפסיק להיות בני משפחה. יתרה מזאת, זהו מצב בו בני משפחה נוספים מסביב אשר היו קרובים אחד לשני לאורך תקופת הנישואין, מפסיקים להיות קרובים גם כן.

טובת המשפחה מעל הכול

זהו בעצם העיקרון הבסיסי שעליו נשען הליך הבוררות כולו. ההבנה בין שני הצדדים כי טובת המשפחה היא מעל הכול. כך ישנו צורך להגיע לפשרה ואף לוותר על מנת להגיע למקום של פתרון.
לעיתים הוויתור יכול להיות על סכומי כסף גדולים או על רכוש בעל שווי מסוים. טובת המשפחה יכולה להתקיים לה רק כאשר שני הצדדים עובדים בשביל מטרה שכזאת בצורה גדולה למדי.
כך ישנו צורך כי בעל המקצוע יעזור בהליך שכזה. כך הוא יוכל להזכיר לאנשים הנמצאים במחלוקת, את עיקרון חשוב זה.

בחירת החוקים המשפטיים

במדינת ישראל, ישנם שני סוגים של בתי דין העוסקים בנושאים של סכסוכים בתוך המשפחה:
בית הדין לענייני משפחה ובית הדין הרבני. יש צורך להבין כי כול אחד מבתי דין אלו מתנהלים להם בצורה אחרת לגמרי. בית הדין לענייני משפחה הוא כזה הפועל על פי חוקים אזרחיים. הנטייה שלו היא מודרנית ולעיתים הוא יכול להכיל החלטות ליברליות ומגוונות יותר.
בין הדין הרבני פועל על פי חוקי ההלכה העברית. החוקים בו יכולים להיות לעיתים שמרניים ושונים מאורח החיים לו אנחנו רגילים. ניתן להכניס חוקים ומגבלות משני בתי הדין אל הסכם הבוררות הסופי הנוצר לו בין שני הצדדים. תוכלו לשמוח על זה.

הליך בוררות – כיצד הוא יכול להצליח?

ההחלטה כי הגיע הזמן לחיבור בין הצדדים

ההחלטה כי ישנו צורך להגיע להליך בוררות בין שני צדדים הנמצאים להם בסכסוך מסוים יכולה להיעשות באחת מהדרכים הבאות. הדרך הראשונה נעשית כאשר שני הצדדים נפגשים יחדיו ומחליטים להם כי אכן הגיעה העת להפסקת הריב וחוסר ההסכמה הקיימים בינם.
הדרך השנייה יכולה להתקיים כאשר ישנו צד שלישי ,לרוב בעל קרבה לשני הצדדים, שמחליט כי הריב הוא אכן מזיק וישנו צורך להגיע לפתרון. בכול מקרה, האפשרות להתחיל הליך של בוררות יכולה להתקיים לה רק כאשר שני הצדדים מבינים כי ישנו צורך להגיע לפתרון מסוים.
מבלי דבר זה הרי שההליך הוא חסר טעם.

מציאת בעל מקצוע שיש עליו הסכמה

לאחר שהתקיימה לה הסכמה בין שני הצדדים על הצורך בפתרון, ישנו צורך בהסכמה על בעל המקצוע אשר שני הצדדים ירצו לעבוד איתו. מכאן מתחילה לה המטלה למציאת בורר אשר יכול לנהל את הליך הבוררות. למעשה זהו הליך בו בני המשפחה יכולים לקחת חלק בו ולמצוא יחדיו כמות גדולה של בעלי מקצוע. אך ישנו צורך לסנן את הכמות בעזרת קריטריונים אשר שני הצדדים ירצו כי התקיימו להם. בנוסף, תצטרכו להבין מהן הציפיות שלכם מבעל המקצוע ומההליך עצמו.
רק בעזרת מציאת בעל מקצוע ששני הצדדים יסכימו עליו, תוכלו להמשיך אל הליך הבוררות.

קבל המרות והסכמות של בעל המקצוע

הבורר בסופו של יום עובד אצל שני הצדדים אשר נמצאים בסכסוך בינם. מרחב העבודה שלו מוגבל על ידי הלקוחות שלו. ככול שהוא לא יוכל להוציא לפועל את הסמכויות שלו כך הוא ייתקל בקשיים בעת ניסיון להגיע לפתירת הסכסוך בין שני הצדדים. כך ההמלצה היא לתת לבורר מרחב גדול של סמכויות. ראשית כול, שני הצדדים צריכים לכבד את הפיתרון שבעל המקצוע יצור לו. רק כאשר שניהם יגיעו למעמד של חתימה על ההסכם הסופי, הרי שהבוררות תוכל להסתיים לה.
שנית, על מנת בעל המקצוע יוכל לעבוד בצורה איכותית, עליו לקבל גישה לכמה שיותר מקורות מידע.

כנות היא המצרך החשוב ביותר

כאשר שני צדדים מגיעים למצב של סכסוך בינם, הרי שהם יתחילו לחשוב כיצד לפעול על מנת לצבור יתרון מסוים על הצד השני. כך יכול להיווצר לו מצב לו פשוט בו השניים מסתירים מידע אחד מהשני.
בהמשך כאשר ישנה הגעה אל הליך בוררות, השניים יכולים לבקש להסתיר מידע גם מהבורר עצמו ומבני משפחה נוספים. הסתרה של מידע היא דבר היכול לתקוע מסמר בגלגלים של הליך הבוררות.
לא רק שלא יכול להתקיים לו פתרון מלא אלא שלעיתים הדבר יכול לגרור עונשים משפטיים מסוימים. כך למשל כאשר ישנו סכסוך הקשור לכסף, ישנו איסור כי אחד הצדדים יפתח חשבון בנק במדינה זרה ויסתיר כסף בעזרת דבר שכזה.

סביבה ניטרלית ונקייה למדי

בסופו של יום, הליך בוררות הוא דבר הנוצר לו בין שני צדדים. בדרך כלל אלו שני בני משפחה הנמצאים במחלוקת על נושא מסוים. כמובן שבאופן טבעי, בני משפחה וחברים יהיו חלק מריב שכזה ואף לעיתים הסוגיה תיגע גם בחיים שלהם. אך הצורך לשמור את ההליך ניטראלי ונקי מהפרעות חיצוניות היכולות להתקיים להם. אנחנו מדברים על מצב בו שני הצדדים והבורר צריכים להיפגש במקום ניטראלי ואף להיות בנתק מסוים מקרובי משפחה וחברים. גורמים אלו יוכלו להשפיע לרעה על ההליך. בנוסף יכול להתקיים לניסיון להפעיל לחץ קבוצתי על אחד הצדדים. דבר זה יכול לפגוע בתקינות התהליך.

התנהלות תקינה מול הבורר

מכיוון שאנחנו מדברים על מצב בו שני צדדים עובדים להם מול בן אדם אחד, יכולה להתקיים לה אפשרות בה אחד מהצדדים ינסה לגרום לבעל המקצוע לנטות לטובתו. דבר זה יכול להיעשות בעזרת ניסיון לתת שוחד בצורה כזאת או אחרת. מעשה שכזה הוא אסור מכול בחינה שהיא.
לא רק ששני הצדדים צריכים לשלם שכר עבודה לבורר אשר מוסכם על שניהם, אלא שישנו איסור לשלם שכר נוסף למען קבלת הליך חיובים לטובת אחד מהצדדים. בורר יכול לדווח על מעשה שכזה ואף להפעיל את רשויות החוק על מנת שהן יכריעו את הדין על מעשה שכזה.

כיצד הבורר צריך לפעול?

גם אם בני המשפחה הגיעו למצב בו הם מסכימים על בורר היכול לקיים חיבור בינם, אין הדבר אומר כי הם יכולים לשבת ולחכות עד אשר הבורר יפעל על מנת למצוא פתרון לסכסוך הקיים בין הצדדים.
על הצדדים להביט על עבודתו של הבורר ולבחון אותה בעצמם. האם מדובר בבעל מקצוע אשר יש לו בקיאות בתחום המשפטים. האם הוא משתמש בשיטות של יישוב סכסוכים וחיבור בין הצדדים על מנת להגיע לפתרון. האם ישנו אדם הפועל על הצד המקצועי האיכותי ביותר. יש להבין כי אנחנו מדברים על אדם אשר יכול להשפיע על אורח החיים שלכם. לכן אין בושה בפיקוח על על העבודה שלו.

הליך בוררות המורכב מפגישות

כול הליך בוררות מורכב לו מפגישות שונות. שני הצדדים נפגשים להם אצל מקום ניטראלי,
לרוב אנחנו מדברים על המשרד של בעל המקצוע. בפגישות אלו, שני הצדדים מדברים בינם ומנסים להגיע להבנות אשר יהיה ניתן להפוך אותם להסכם בעל תוקף משפטי. על שני הצדדים להגיע לכול פגישה ופגישה ולהשקיע בהליך הבוררות בצורה איכותית. בנוסף לכך, ישנו צורך להבין כי אנחנו מדברים על הליך עם עלות כספית מסוימת. כך השאיפה היא לגמור את הדבר בעזרת מספר קצר למדי של פגישות בין שני הצדדים. תוכלו להגיע אל מצב זה בעזרת עבודה משותפת לצד הבורר.

יצירת טיוטות כבר מהפגישה הראשונה

המטרה הסופית של הליך הבוררות הוא ליצור הסכם בעל תוקף משפטי. אנחנו מדברים על מסמך יסודי ותקין. לרוב אלו הם כמה דפים המכילים סעיפים ותתי סעיפים. כך לאורך הפגישות תצטרכו ליצור לעצמכם טיוטות של הסכם שכזה המכילות בתוכן את הפרטים של הפתרון המשפטי.
תוכלו לשמוח על כך שניתן ליצור מסמך שכזה כבר מהפגישה הראשונה הקיימת לה בין שני הצדדים. יתרה מזאת, מכיוון שאנחנו מדברים על הליך שיכול להתארך לו, ישנו צורך ליצור טיוטות שתוכלו להבין את הפרטים שלהן. כך ישנו צורך לעבוד עם בעל מקצוע שיש לו יכולת להעביר לכם מין הידע שלו.

העברת ההסכם לאישור סופי

הליך בוררות לא יכול להסתיים לו ללא הסכם בעל תוקף משפטי. כך לא רק שישנו צורך ליצור מסמך ששני הצדדים מסכימים עליו, אלא שבית המשפט צריך לאשר את הסעיפים השונים הקיימים בו.
בעזרת מסמך שכזה ניתן להגיע למצב בו שני הצדדים צריכים לפעול על פי הכתוב בהסכם.
ראשית כול, שני הצדדים צריכים לחתום על המסמך. שנית, הבורר צריך להעביר את ההסכם לצד שלישי אשר יאשר את הכתוב בו. אנחנו מדברים על מצב בו הסעיפים צריכים להיות צמודים לכתוב בחוקים של בית המשפט. לבסוף, המסמך צריך להיעשות ללא שגיאות כתיב ובעזרת דקדוק ברמה הגבוהה ביותר. רק כך בית המשפט יוכל לאשר את ההסכם.

הליך בוררות – המקרים השונים

סכסוך בין בני משפחה

המקרה הקלאסי ביותר שעליו יכול לחול הליך הבוררות הוא סכסוך המתקיים לו בין בני משפחה.
כך אנחנו מדברים על מצב בו שני אנשים אשר יש להם קרבה משפחתית מסוימת, מגיעים למחלוקת ולמעשה אינם יכולים להבין כיצד להמשיך ולפעול בנושא. כאן מגיע החלק של הבורר,
לבורר ישנה עבודה כפולה במקרה שכזה. לא רק שהוא צריך ליצור הסכם בעל תוקף משפטי על נושא מסוים, אלא שהוא צריך ליצור מצב בו קרובי המשפחה יפסיקו את הסכסוך בינם.
כך אנחנו מדברים על הצורך למצוא בעל מקצוע עם מגוון של יכולות איכותיות.

סכסוך בין בני זוג

בני זוג יכולים להגיע למקום של חוסר הסכמה בינם. יתרה מזאת, הם רוצים להישאר יחדיו אך הם מבינים כי לא יוכלו לעשות זאת מבלי שגורם נוסף יוכל להתערב בנושא שכזה. כך ישנו רצון לעבוד עם בורר אשר יצור מסגרת משפטית מסוימת לנושא עליו קיימת מחלוקת. הסכסוך לא חייב להתקיים רק בני הזוג עצמם. לעיתים אנחנו מדברים על מצב בו הצדדים מבקשים להתמודד מול בן משפחה נוסף.
בכול מקרה, ישנו צורך בבורר אשר יזכיר לבני הזוג את האהבה וההסכמה הקיימים בינם.
דבר זה צריך לעמוד בראש סדר העדיפויות. לעיתים ישנם זוגות בעלי ילדים משותפים, כאן ישנו צורך לקיים את אחדות ויציבות המשפחה.

קיום הליך גירושין בין בני הזוג

בני זוג יכולים להגיע למצב לא נעים בו ישנה פרידה הצריכה להתקיים בינם. כך הם מגיעים למקום של גירושין. לרוב הדבר נוצר כאשר כול אחד מהצדדים משתמש בעורך דין וישנה הליכה אל הליך משפטי שיכול להיות ארוך ומתיש. האפשרות השנייה היא להשתמש בהליך של בוררות בין בני הזוג. בעזרת מעשה שכזה, שני הצדדים יכולים להגיע להסכמה ללא שופט שייכנס בינם. בעזרת הליך גירושין שכזה, הרצון הוא ליצור הסכם בעל תוקף משפטי. בעזרת ההסכם, יהיה ניתן לקיים הליך גירושין על כול הסעיפים הקיימים בו. יש לדעת כי אפשרות זאת עדיפה על פני הליך משפטי.
כך תוכלו לחסוך כסף.

עבירה על סעיפי ההסכם – מה ניתן לעשות?

גם אם נוצר הסכם אשר שני הצדדים מסכימים עליו, אין הדבר אומר כי ישנה אפשרות בה הסכם שכזה יהיה מכובד על ידי כול אחד מהצדדים. ישנו צורך להבין כי בעת מקרה בו אחד מהצדדים עובר על סעיפי ההסכם הרי שהדבר שווה לעבירה על החוק. לרוב ההסכם כולל בתוכו את העונש או הקנס אשר יכול לבוא על הצד אשר יפר אותו. בנוסף לכך, במקרה של אי תשלום סכומים כספיים הרי שישנה אפשרות להפעיל סנקציות כלכליות על הצד שאיננו משלם. אדם זה יכול להיות מוגבל על ידי חברות הבנקים.

ערעור על הסכם הבוררות

גם כאשר ישנם צדדים המגיעים למצב בו הם רוצים להסכים וליצור הסכם בוררות בינם, ישנה אפשרות להגיע למצב של ערעור. אחד מהצדדים יכול להיות האדם אשר ירגיש כי הוא לא מסכים בצורה מלאה על ההסכם עליו הוא חתם. מכיוון שקיימת חתימה ומכיוון שמדובר בהליך הנוצר לרוב בהסכמה של שני הצדדים, ישנו קושי מסוים לערער על מסמך שכזה. יתרה מזאת, ישנו צורך במצב קיצוני הנותן סיבה טובה לקיום של ערעור. כך אם ישנה הרגשה כי נוצר חוסר צדק בעת יצירת ההסכם הרי שזאת יכולה להיות סיבה מספקת. נושא נוסף הוא שינוי באורח החיים לאחר זמן מסוים בו נוצר ההסכם. כך המסמך יכול להיות לא עדכני.

סיכום המאמר ופרטים נוספים

מאמר זה נוצר על מנת שתוכלו לקבל כמות מידע גדולה על נושא בוררות בתוך המשפחה.
כך ביקשנו להסביר לכם כי מדובר על מצב מיוחד במינו אשר כולל בתוכו פעולות אשר אינן קיימות בהליכים משפטיים אחרים. שני הצדדים צריכים להגיע למצב של חיבור והסכמה בינם. עליהם לדעת כי הרצון להגיע לפתרון עומד לו מעל הכול. גם אנחנו מדברים על מחלוקת אשר היא מורכבת למדי, ישנה אפשרות להגיע לפתרון איכותי מסוים. דבר זה יכול להיעשות רק בעזרת בעל מקצוע מתחום הבוררות. תוכלו להגיע לפתרון שכזה בעזרת הסכם הנוצר לפי הליך מסוים.

הליך בוררות הוא כזה ששני הצדדים צריכים להתגייס אליו ולהשקיע בו. לאורך המאמר ביקשנו להראות לכם על פעולות שבעזרתן תוכלו להגיע אל הסכם בוררות איכותי. ללא עשייה של פעולות אלו, הליך הבוררות יכול להיות חסר ואף להגיע למקום של חוסר פתרון. יתרה מזאת, הרי שישנו צורך לזכור כי אנחנו מדברים על הליך בו קיימות מפגישות בעלות עלות כספית מסוימת.
ללא תשלום על דבר שכזה, הפגישות לא יוכלו להתקיים. בעזרת התשלום, תוכלו אתם בעצמכם לזכור את החשיבות של הצלחת הליך הבוררות. בנוסף, זהו מקרה של טובת המשפחה מעל הכול. כול עוד תזכרו את דבר זה הרי שתוכלו להגיע לפתרון המבוקש בין שני הצדדים המסוכסכים.

מאמר זה נכתב בעזרת מקורות מידע מהימנים עליהם ניתן להסתמך. בנוסף נעשה ייעוץ מול בעלי מקצוע איכותיים. כך אנחנו מקווים כי הכתוב במסמך זה יכול לעזור לכם בעת יצירת הסכם בוררות ששני הצדדים יוכלו ליהנות ממנו. אנו מאחלים לכם הצלחה בהליך הבוררות המתקיים בינכם.

השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם
בוררות משפחה

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על בוררות משפחה
שיתוף המאמר בוררות משפחה בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

תפריט נגישות

השאר פרטים ליעוץ ראשוני ללא התחייבות עם עו"ד