מגשר משפחה

עורך דין טל טאוב

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות מעורך דין טל טאוב בנושא מגשר משפחה

השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם

ריבים יכולים לקרות בין בני משפחה והם יכולים להיות עמוקים וקשים לפתרון. בני המשפחה עצמם מתקשים לסיים את הסכסוך מאחר שהם מבקשים לשים את הרגש מאחור ולחשוב אך ורק על ליבת הריב. כך ישנה אפשרות להיכנס להליך אשר יפתור את העניין בצורה קצרה ופשוטה. הליך זה נקרא הליך גישור, בסופו שני הצדדים יחתמו על הסכם בעל תוקף משפטי שבעזרתו הסכסוך הסתיים.
בעל המקצוע אשר אחראי על הליך שכזה הוא המגשר. למעשה, ישנם סוגים שונים של בעלי מקצוע בתחום הגישור אך בודדים הם איכותיים אשר יוכלו להוביל אתכם לסיום הריב. המאמר הבא מבקש לפרט בפניכם על היכולות והסמכויות הקיימות אצל מגשר במשפחה.

מגשר משפחה – מהן היכולות שלו?

גישור בין שני צדדים מסוכסכים

ראשית כול מגשר במשפחה, כשמו כן הוא. היכולות שלו מתבטאות באפשרות לחבר בין שני צדדים הנמצאים בסכסוך מסוים. יתרה מזאת, הסכסוך הוא דבר לא קל המצריך את בני המשפחה להגיע למצב של שיחה וחיבור. הם אינם יכולים לעשות זאת ללא המגשר. הם זקוקים לעזרה והמיומנות שלו. עוד לפני שימוש בידע בתחום המשפטים והיכולת לייצר מסמך מדויק , מגשר צריך לדעת לחבר בין שני אנשים הנמצאים בריב. את דבר זה ניתן לעשות במגוון דרכים אך ישנו צורך להבין כי מגשר ללא יכולות שכאלו הוא אדם שאסור לכם לעבוד איתו.

בקיאות וידע בתחום יישוב הסכסוכים

טוב לדעת כי לא כול אדם יכול להיות מגשר. ישנו צורך כי אדם שכזה ילמד את תחום הגישור ויישוב הסכסוכים. למעשה, זהו תחום אשר קיים במוסדות האקדמיים השונים . ניתן להוציא תואר ראשון ושני בלימודים שכאלו. אדם המבקש להיות מגשר צריך ללמוד את המקצוע במוסד מקובל ולאורך שנים. יתרה מזאת, עליו לצבור את הידע אותו הוא למד על מנת שיוכל לעשות בו שימוש ברגע האמת. למעשה, לא ניתן למדוד את הידע של מגשר כזה או אחר לפני שתתחילו לעבוד מולו.
אכן תוכלו לאשר את רמת ההכשרה שלו בעזרת מבט על התעודות שהוא מחזיק. יש לבדוק את רמת המוסדות אשר בהם הוא למד.

כיצד להשתמש במושגים משפטיים?

תחום הגישור בסופו של יום מסתמך לו על תחום המשפטים. התוצר הסופי של הליך גישור הוא בעצם יצירת הסכם מסוים המכיל בתוכו סעיפים המפרטים את הסידור שהושג בין הצדדים.
יש להבין כי הסכם שכזה יכול להיווצר רק בעזרת חוקים והגבלות אשר קשורים לדין הקיים במדינת ישראל. הסכם אשר איננו נשען על חוקים שכאלו לא יכול להיות מאושר על ידי בית המשפט.
לכן, מגשר צריך להיות בעל ידע על תחום המשפטים על מנת שיוכל ליצור הסכם תקין. בנוסף, דרכי הפעולה של בני המשפחה, חייבות להיות קשורות גם הם לחוקי המדינה.

אדם בעל רגישות וחמלה

עבודתו של המגשר היא כזאת היוצרת מצב בו שני צדדים הנמצאים בסכסוך, מסכימים לשבת באותו המקום ואף לחתום יחדיו על הסכם מסוים. תוצאה שכזאת איננה יכולה להתקיים בעזרת התנהגות קרה ומנוכרת מצד המגשר. עליו להראות חמלה ולהיות רגיש אל הצדדים השונים הקיימים בסכסוך. יתרה מזאת, בעזרת חמלה שכזאת הוא יוכל לשים לב לכאב הנוצר בין שני הצדדים. רק בעזרת פתירת כאב שכזה הרי שהריב יכול להיגמר לו. יש לזכור כי אנחנו מדברים על סכסוך בין בני משפחה. לעיתים אלו הם אנשים אשר היו קרובים אחד לשני עד מאוד. לכן הריב בינם הוא דבר לא קל. על מנת שהדבר יוכל להיפתר, על המגשר להיות רגיש.

ניסיון מול מגוון גדול של מקרים

מגשר טוב הוא כזה שיש לו מוניטין רחב של הצלחה מול מגוון גדול של מקרים. כך ישנו צורך לשלב בין כמה קריטריונים אשר המגשר צריך להכיל. הוא חייב להיות אחד אשר הצליח ליצור מספר רב של הסכמים בין בני משפחה הנמצאים בריב. בנוסף, ההסכמים הושגו רק לאחר ששני הצדדים הגיעו למקום של הסכמה ואף הריב בינם הסתיים לו. לבסוף, ההסכמים עצמם צריכים להיות תקינים ומאושרים על ידי בית המשפט. בסופו של יום, מגשר בעל מוניטין הוא אדם שתרצו לעבוד מולו.
נסו למצוא אדם שכזה.

הבנה במספר של תחומים

ישנם כמה תחומים המתקיימים להם בתוך התחום של ריבים במשפחה. כך המגשר יכול למצוא את עצמו מתעסק עם סוגיות הקשורות לכסף ורכוש. עניינים אחרים קשורים ליחסים בין בני זוג אשר הם נשואים. אחרים קשורים למימוש ירושה וצוואה. מקרים מורכבים הם כאלו הכוללים בתוכם מספר מסוים של נושאים. כמובן שהרצון שלכם הוא לא לשכור כמה בעלי מקצוע ולשלם כמות מכופלת של כסף. כך תצטרכו לעבוד עם אדם מגשר אשר יש לו הבנה במגוון גדול של מקרים. נסו למצוא את האדם אשר למד בצורה מקצועית ורחבה על כול נושא ונושא. אין הרבה בעלי מקצוע שכאלו ולכן יש לחפש רבות עד אשר תמצאו אותו.

גמישות כלפי הלקוחות

ישנה כמות רבה של בעלי מקצוע הקיימים בתחום הגישור כיום, אך אלו הנשארים במקצוע לאורך זמן הם כאלו היכולים להיות גמישים כלפי הלקוחות שלהם. גמישות יכולה להתבטא במגוון דרכים. כך המגשר צריך להתנהל על פי אורח החיים של הצדדים מולם הוא עובד. בסופו של יום הרי שהם בני אדם עסוקים העובדים במקומות פרנסה שונים. על מנת שיוכלו להגיע לפגישות, עליו לבנות את לוח הזמנים שלו על בסיס היכולות שלהם. בנוסף, המגשר יכול להראות גמישות בעניינים של מחיר השירות. אין הכוונה כי התבצע שינוי מאסיבי בכול עבודה אל מול הלקוחות השונים, אך אם ישנה סיבה מספיק טובה עליו לפחות לשקול את הדבר.

זמינות לתקשורת עם המגשר

בסופו של יום, הלקוחות צריכים להיות בקשר עם המגשר. הם אינם יכולים לרדוף אחריו ולהישאר ללא מענה כאשר יש להם פניות כאלו ואחרות. זמינות יכולה להפוך לאיכותית כאשר המגשר משתמש במגוון של אמצעי תקשורת. אנחנו נמצאים בעידן מודרני בו פגישות יכולות להתקיים גם בצורה אחרת חוץ מפנים מול פנים. מגשר טוב הוא כזה שיודע להשתמש באמצעי התקשורת השונים. כך הוא יוכל להתנהל מול הלקוחות שלו גם בשעות וימים אשר אינם מתאימים לפגישות.
בעזרת שימוש בטכנולוגיה, יוכלו הלקוחות לפנות אל המגשר ולקבל מענה ממנו כאשר הם מגיעים למקום של אתגר וקושי.

חתירה להליך קצר ופשוט

המגשר אכן מתפרנס מעבודה אל מול הלקוחות שלו, אך אין שום סיבה שיבקש להאריך את ההליך כאשר הוא יכול להיפתר בקלות ובמהירות. למעשה, כלל התהליכים והמקרים יכולים להיפתר בעזרת מספר מועט של פגישות. מגשרים צריכים לחתור להליך קצר ולהניע את הלקוחות לכך שההסכם הסופי יושג במהירות. דבר שכזה יכול להתקיים בעזרת התמקדות בנושאים שאפשר לפתור.
אם יהיה ניסיון לפתור את הריב כולו ולהגיע לחיבור מרבי, הרי שבני המשפחה המציאו את עצמם מתעסקים בתפל. מגשר צריך ליצור טיוטות להסכם הסופי ולבקש מהלקוחות לתת הערות על הנוסח.
בעזרת פעולות שכאלו, ההליך יכול להיות קצר ופשוט למדי. זהו הדבר אליו המגשר צריך לשאוף.

כיצד נראית עבודה תקינה מול המגשר

אמונה שלמה בבעל המקצוע

מגשר הוא אכן מוגבל לפי רמת האמונה של הלקוחות שלו ביכולותיו. אם הלקוחות אינם מרגישים כי המגשר יכול לפתור את הסכסוך הקיים בינם הרי שאין טעם לעבודה שלו. לא רק שהם לא יוכלו להתמסר לתהליך, אלא שאף הם יבקשו לערער על העצות השונות שהוא עומד לתת.
אכן זוהי הפעם הראשונה ואולי היחידה בה הלקוחות יעבדו מול בעל מקצוע שכזה, הם מכירים אותו רק לאחר הבנה מהו המוניטין שצבר לאורך השנים. הם יודעים על ההכשרה שלו. אך הלקוחות צריכים להאמין ביכולות שלו, גם לאחר היכרות ראשונה ושטחית שכזאת.

הגעה לפגישות השונות מול המגשר

הליך הגישור נעשה כאשר שני הצדדים נמצאים במצב בו הם מנהלים פגישות עם המגשר.
רק כאשר ישנו מספר מסוים של פגישות מול בעל המקצוע, הרי שההליך יכול להפוך להצלחה.
מבלי שפגישות אלה התקיימו, הרי שאפשר להכריז על הליך הגישור ככישלון.
הלקוחות צריכים להגיע לפגישות השונות אשר נקבעו מול המגשר. אומנם קביעה שכזאת נראית קלה לביצוע, אך יש לדעת כי לקוחות רבים מבקשים לא להגיע לפגישות שכאלו. הם רואים בהן כדבר מיותר. הם מבקשים לתת למגשר לעשות את העבודה ולחתום בסופו של דבר על הסכם מסוים.
הליך שכזה הוא בעייתי ביותר ועל הלקוחות להתייצב אל הפגישות השונות.

כנות מול בעל המקצוע

הפגישות הנעשות מול המגשר הן כאלו המתקיימות בצורה פרטית. המגשר פוגש לרוב את שני הצדדים בנפרד. על מנת שלא ייווצר מצב בו שני הצדדים מדברים על מציאות שונה לגמרי, עליהם לפעול בכנות מלאה מול המגשר. כך הוא יוכל להבין את שורשי הסכסוך לעומק ולהציע פיתרון הולם לריב המתקיים. יתרה מזאת, פעולות הנחשבות לא כנות הן הסתרת מידע והעברת רכוש אל גורם שלישי. במקרים מסוימים, מעשים שכאלו יכולים להיחשב כעבירה על החוק. לא רק שהצדדים צריכים להימנע ממעשים נחפזים שכאלו, אלא הם צריכים לדווח על הפעולות שלהם אל המגשר. רק כך הוא יוכל ליצור בשבילם הליך גישור תקין.

הענקת סמכויות רחבות למגשר

מגשר בסופו של יום יכול לפעול רק על פי מרחב הסמכויות שהלקוחות נותנים לו. הדבר אומר שאלו הלקוחות אשר קובעים מהן הפעולות של המגשר. אם ברצונו להביט על חשבונות הבנק שלהם, עליו לקבל את רשות הלקוחות. אם ברצונו להביט על ההיסטוריה המשפטית שלהם, עליו לקבל את אישור הלקוחות. הרשימה עוד יכולה להתארך אך השורה התחתונה היא שללא מרחב סמכויות גדול הרי שהעשייה של המגשר היא מוגבלת למדי. על מנת שיוכל לתת לכם את הפתרון הטוב ביותר, המבט שלו על המקרה צריך להיות רחב ומעמיק. הדבר יכול להתקיים רק אם הלקוחות יתנו למגשר כמה שיותר סמכויות.

שמירה על הליך נקי מגורמים חיצוניים

כאשר אנחנו מדברים על הליך של גישור בתוך המשפחה, לרוב ניתן להגיע למצב לא נעים בו בני משפחה נוספים וחברים יבקשו להתערב גם הם. דבר שכזה יכול להיות בעייתי למדי, שכן הם יכולים להשפיע על אחד הצדדים ואף להפעיל עליו לחץ. כך ההסכם הסופי אשר נוצר הוא כזה שהצדדים יחתמו עליו מבלי שירצו בדבר בצורה מלאה. שני הצדדים צריכים לבקש מבני המשפחה והחברים לא להתערב הליך הגישור. יתרה מזאת, עליהם לשמור על העבודה מול המגשר כנקייה מהשפעה של גורמים חיצוניים. כך עליהם להבחין אם קרובים של הצד השני מבקשים להתערב גם הם.

הימנעות ממעשים לא נאותים

בסופו של היום המגשר צריך להיות אדם ניטראלי בין שני הצדדים. עליו לפעול לפי אמת ועובדות ולא על פי רגש מסוים. כך ישנו צורך להימנע מעשים לא נאותים כגון ניסיון לתת שוחד כזה או אחר על מנת שהמגשר יצור החלטה לטובת אחד מהצדדים. למעשה שוחד יכול להתקיים לו במגוון דרכים-
נתינת כסף ומתנות, רמיזה ליחסים אינטימיים, אפילו הכנת אוכל יכולה להיראות כמעשה פסול.
לכן ההצעה היא לקיים את המפגשים במשרדו של המגשר עצמו. כך תוכלו להימנע ממצבים לא נעימים שיכולים להתקיים. אל תכניסו את עצמכם למצבים לא נעימים. מגשר איכותי יוכל להיות ערני למעשים שכאלו.

התייחסו למגשר כבעל מקצוע

מגשר הוא אדם אשר מתמחה בעבודה שלו וביכולות שהוא מחזיק. על מנת שיוכל לפעול, הוא צריך לקבל יחס מסוים מהלקוחות שלו. כך ישנו צורך כי בני המשפחה יראו בו כאדם מקצועי.
אין צורך לראות במגשר כחבר או ככזה אשר צריך לנטות לטובת הצד שלכם. ההחלטות שלו נעשות על פי חוקים נוספים הקיימים במדינת ישראל. הוא פועל מתוך ניסיון מסוים שיש לו ממקרים אחרים.
נסו להימנע ממצבים בהם אתם מצפים לדרך פעולה אחת אך דבר זה לא מתקיים בהמשך הדרך.
יתרה מזאת, תוכלו להגיע להליך גישור תקין יותר בעזרת הנמכת ציפיות ואפשרות לתת לבעל המקצוע לעשות את עבודות על הצד הטוב ביותר.

לקוח טוב הוא לקוח מדויק

התוצר הסופי של הסכם גישור בין כמה אנשים הוא מסמך בעל תוקף משפטי שצריך להיות מאושר וחתום. מסמך זה יכול להתקיים רק לאחר שהמגשר כותב את הדבר בצורה מדויקת ואיכותית.
ישנו צורך לכתוב את המסמך על פי החוקים של מדינת ישראל, הכתיבה צריכה להיות ללא שגיאות כתיב ובעזרת דקדוק ברמה גבוהה. אתם יכולים להשפיע על היכולות של המגשר בעזרת מבט נוסף משלכם על הטיוטות המסמך שנוצרות מדי פעם. למרות שאתם אינכם בעלי מקצוע, גם לכם יש ידע על איות מילים ועל דקדוק עברי. יתרה מזאת, תוכלו למצוא טעויות הקיימות במסמך המיוצר.

ההבדל בין גישור משפחתי לטיפול משפחתי

לעיתים יכולים בני המשפחה לבקש להגיע למצב שהם אינם מייצרים מסמך משפטי כזה או אחר.
הם לא רוצים להיכנס להליך רשמי מסוים אלא הם בסך הכול זקוקים לעזרה חיצונית מסוימת.
מגשר במשפחה אכן יכול לתפקד בתור אדם שכזה לעיתים. כך השיחות והפגישות מולו הן פחות רשמיות ויותר מבוססות על רגש וניסיון לגרום לשני הצדדים להגיע להבנה וחיבור. במקרה שכזה על בני המשפחה להגיע עם ראש פתוח ואפשרות להיות כנים מול הצד השני. זוהי בעצם מסגרת של טיפול ולפיכך ישנו צורך כי במקרה שכזה תהיו במקום של רצון לסיים את הריב ביניכם.
גם טיפול שכזה מצריך השקעה של הלקוחות.

עירוב בני המשפחה בצורה נכונה

לעיתים תצטרכו להגיע למצב בו בני המשפחה שלכם יהיה חלק מהליך הגישור המתקיים בין הצדדים. בעזרת הליך גישור שכזה תוכלו להגיע למצב של חיבור אמיתי בין בני המשפחה.
כך תצטרכו לערב גם אותם אך יש לעשות את הדבר בדרך מסוימת. המגשר יכול להנחות אתכם על האפשרות לעבוד עם בני משפחה נוספים. הוא בעצמו יכול לשוחח איתם ולהכניס אותם למרכז העניינים בצורה פשוטה יותר. נסו לפעול על פי ההנחיות שלו. הרי זה נכון שזהו אדם זר וגורם חיצוני אשר נכנס אל המשפחה שלכם. הוא מומחה מקצועי אשר יכול לעזור לכם במידת הצורך.

כיצד המגשר פועל במקרים שונים של גישור במשפחה

גישור בעניינים של כסף ורכוש

עבודתו של המגשר במקרה שכזה היא יותר קרה, זהו מצב בו בעל המקצוע צריך להביט על אורח החיים הכלכלי של שני הצדדים ולהבין מי מהם צודק במאבק על כסף או רכוש מסוים.
לרוב ההמלצה היא להגיע למצב בו הרכוש יימכר לצד שלישי ויחולק בין שני הצדדים. הדבר דומה בקשר לחלוקה של סכומי כסף בין שני הצדדים. החלוקה צריכה להיות מאוזנת ושווה. לעיתים, המגשר יוכל להגיע למסקנה כי אחד הצדדים צריך לקבל יותר כסף מאחר שהוא זקוק לסכום שכזה.
בכול מקרה, המגשר צריך לשוחח בין שני הצדדים ולנסות לגרום להם להגיע להסכמה.

גישור בעקבות סכסוך הנוגע לעסק בבעלות משפחתית

ריב על עסק משפחתי יכול להיות מצב לא פשוט גם כן. על מנת לפתור מצב שכזה ישנו צורך לגרום לבני המשפחה להבין כי מחלוקת שכזאת יכולה להביא את העסק למקום בעייתי למדי.
כך כול רצון לקבל רווח כספי מסוים כתוצאה מהכנסות העסק, יכול להגיע לדרך ללא מוצא.
גם כאן ישנה המלצה למכור את העסק לצד שלישי ולהגיע למצב של חלוקת רווחים.
אם אכן ישנה התעקשות להשאיר את העסק אצל המשפחה, אחד מהצדדים צריך לצאת מההנהלה ולהגיע לכיוון אחר בחייו. כך המגשר יצטרך לנסות ולשכנע את הצדדים באחת מדרכים שכאלו.
דבר זה יכול להיעשות על ידי הסברה כי לפי מקרים קודמים, העסק יגיע למקום בעייתי אם ימשיך לעמוד בלב הריב.

ריב על ילדים משותפים

לעיתים ישנם ילדים השייכים לבני זוג, כאשר ההורים מבקשים כי אחד מבני המשפחה לא יוכל להתראות עם ילדים אלו. זהו מקרה שיכול להפוך לכואב למדי ולא פשוט כלל וכלל. כך ניתן להגיע למצב לא קל בו בני המשפחה עצובים וכועסים על כך שהם חסומים מלראות אדם כזה או אחר.
המגשר במקרה שכזה צריך לפעול על מנת להסביר כי טובת המשפחה היא מעל הכול.
יתרה מזאת, הילדים עלולים לקבל טראומה לא פשוטה כתוצאה מכך שההורים חוסמים אותם מלראות קרובי משפחה. כאן המגשר נכנס למקום של טיפול מסוים.

גישור בין בני זוג

מגשר יכול להגיע למצב בו ישנם בני זוג אשר הם נשואים שיש להם מטענים מסוימים בינם
דבר זה יכול להתקיים ממגוון סיבות, הן מסיבות רומנטיות, הן מסיבות של כסף ורכוש והן מסיבות אישיות המתאימות להרכב היחסים שלהם. כך המגשר צריך להיכנס לפעולה ולהביא לחיבור בין שני הצדדים. במקרה שכזה אכן אפשר להגיע למצב בו הגישור התקיים בעזרת מסמך רשמי מסוים.
אך לרוב הצורך הוא בסך הכול להגיע למצב של חיבור והבנה בין שני הצדדים. תוכלו דווקא להגיע למצב בו תחוו חיבור מחדש במערכת היחסים ביניכם בעזרת ייעוץ של בעל מקצוע.

גישור במשפחה לאחר גירושין

כאן ישנו צורך להבדיל בין גישור בגירושין לבין כניסה של מגשר אל משפחה אשר קיים בה נתק וישנו צורך לעזור לאחות את הדבר. גם לאחר הליך של גירושין, יכול להיווצר קרע מסוים בין בני המשפחה היכול להעיק על האפשרות להשלים את הסדרי הראייה והמשמורת. בעזרת עבודתו של המגשר,
ניתן להמשיך לתפקד בתוך מסגרת הגירושין בצורה בריאה יותר ולאורך שנים. הרצון הוא איננו ליצור הליך גישור גירושין חדש ולייצר מסמך מסוים. אלא רק ישנו צורך להסביר לצדדים את החשיבות של פעולה לפי הסכמי הגירושין. בהמשך לאפשרות שכזאת, המגשר יוכל לעזור עם המומחיות שלו ולתת לכם לפתור את המצב.

סיכום מאמר ופרטים נוספים

מאמר זה מגיע על מנת שתוכלו לקבל כמה שיותר פרטים על הליך גישור בתוך המשפחה.
זהו בעצם הליך הנעשה בצורה מסוימת על תחומים שונים של ריבים היכולים להתקיים בין בני משפחה. ריבים שכאלו יכולים להיות מלאי עצב וכעס ולגרום לכם להגיע למצב של ייאוש בו אתם מרגישים כי לא תוכלו לפתור את הדבר בעצמכם. כאן נכנס הפעולה למגשר. זהו מומחה בעל ניסיון כתוצאה מניהול של מקרים קודמים. המטרה הסופית של הליך שכזה הוא ייצור מסמך בעל תוקף משפטי שנחתם על ידי שני הצדדים. יש להבין כי ישנם מקרים היותר קשורים לרגש וכאן ישנו צורך במגשר בעל יכולות טיפול.

העבודה מול המגשר מצד הלקוחות צריכה להיות אקטיבית. הם צריכים להשקיע בדבר ולנהוג בצורה מסוימת על מנת שהליך הגישור התקיים בצורה תקינה וטובה. גישור שכזה יכול להיעשות רק כאשר בני המשפחה יגיעו שוב ושוב אל הפגישות המתקיימות. בנוסף, הלקוחות צריכים להביט על טיוטת ההסכם ולהבין האם ישנן הערות אשר צריך להוסיף בצורה כזאת או אחרת. הלקוחות צריכים להיות כנים לחלוטין אל מול המגשר ולפעול בצורה ניטראלית ונקייה. יש להבין כי מגשר הוא בעל מקצוע מתחום המשפטים. יש לו מומחיות מסוימת על החוקים הקיימים במדינת ישראל. כך תצטרכו לעבוד עם בעל מקצוע אשר אתם סומכים עליו לאורך זמן.

מאמר זה נכתב לאחר מחקר מסוים אל מול מגוון של מקורות מידע. בנוסף נעשה ייעוץ עם בעלי מקצוע כאלו ואחרים. אנו מקווים כי הכתוב במאמר זה יעזור לכם בעת הליך הגישור במשפחה אשר עומד להתקיים. כך תצטרכו לפעול ולחפש את המגשר הנכון למקרה שלכם. רק כך תוכלו להגיע להליך עם תוצאות טובות.

השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם
מגשר משפחה

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על מגשר משפחה
שיתוף המאמר מגשר משפחה בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

תפריט נגישות

השאר פרטים ליעוץ ראשוני ללא התחייבות עם עו"ד