הסכם חיים משותפים

עורך דין טל טאוב

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות מעורך דין טל טאוב בנושא הסכם חיים משותפים

השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם

בני זוג רבים מבקשים לחיות ביחד ולנהל משק חיים משותף מבלי שיגיעו ביחד אל ברית הנישואין. אפשרות זאת מתקיימת לה מכיוון שישנו רצון להימנע ממעבר בבית הדין הרבני. בנוסף, ישנם כאלו המבקשים להתנגד למוסד הנישואין ורואים בו כפוגעני בצורה מסוימת.
בכול מקרה, גם אם אינכם רשומים כנשואים על פי החוק הישראלי, ישנה דרך ליצור מסמך רשמי המנהל את הנושאים הקיימים ביניכם. הביטוי המקצועי למסמך זה הוא “הסכם חיים משותפים”.
הסכם זה קובע כיצד יראה אורח החיים הכלכלי ביניכם בעת החיים המשותפים. בנוסף, במקרה של פרידה תוכלו להוציא לפועל את ההסכם. כך ישנה קביעה כיצד התחלק לו הרכוש והכספים בין בני הזוג.

מאפיינים שונים להסכם חיים משותפים

אך ורק לזוגות לא נשואים

ראשית כול הרי שיש להבין כי אך ורק זוגות אשר חיים יחדיו והם אינם נשואים, יכולים ליצור בינם הסכם חיים משותפים. ישנו צורך לדעת כי נקודה זאת נמשכת לה בין הסוגים השונים של הזוגות הקיימים כיום. כך למשל ישנם כאלו שנרשמים כידועים בציבור, התחתנו בצורה אזרחית, או אלו שפשוט ביקשו לחיות יחדיו מבלי להיכנס לתבנית כזאת או אחרת. כך הסכם החיים המשותפים מתאים למקרים שכאלו. בנוסף, מכיוון שאלו הם הרכבים אשר אינם קשורים לנישואין. הסכם זה איננו מחויב לחוקי ההלכה העברית השונים. מצד שני, ישנו צורך לקשור את ההסכם אל חוקי מדינת ישראל..

 

הסכם הדומה לשאר ההסכמים

הסכם חיים משותפים הוא איננו מיוחד בנוסח שלו. הוא דומה להסכמים נוספים הנוצרים בין בני זוג החיים יחדיו. כך אפשר להשוות אותו להסכם ממון. בהתאם לדבר זה, על ההסכם צריך להכיל סעיפים התואמים לחוקים השונים בתחום הגירושין והנישואין. בנוסף לכך, ישנו צורך להבין כי הסכם שכזה יכול להתקיים רק בעזרת אישור מבית המשפט. זהו הגוף הבודק את תקינות הניסוח.
גם אם אין קשר לתחום הנישואין, בני הזוג מגיעים אליו כיחידה אחת. למעשה ניתן לראות במסמך כדבר הקושר את הרכוש והכסף של שני הצדדים בצורה משותפת. ההמלצה היא ליצור את המסמך בעת ההחלטה למעבר משותף של מגורים.

 

מועד יצירת הסכם חיים משותפים

למעשה , המועד ליצירת הסכם חיים משותפים הוא איננו קבוע. בשונה מהסכם ממון שם ההסכם נוצר לרוב בתחילת קשר הנישואין. ניתן ליצור את ההסכם בעת חתימה של בני הזוג על מעמד של ידועים לציבור. ישנה אפשרות לעשות את הדבר כאשר ישנה החלטה לגור ביחד.
לרוב ההמלצה היא ליצור את המסמך לאחר תקופה ארוכה של זוגיות, כאשר ישנה הבנה בין שני הצדדים כי תרצו להמשיך לחיות בצורה משותפת לאורך זמן. יש להבין כי הסכם חיים משותפים הוא דבר המחייב את שני הצדדים. גם אם אורח החיים הכלכלי שלכם השתנה לאחר יצירתו, הוא עדיין יצא לפועל בעת הפרידה בין בני הזוג.

 

ילדים משותפים והסכם חיים משותפים

בני זוג רבים מבקשים להביא ילדים לעולם גם מבלי שהם נמצאים בקשר כזה או אחר של נישואין.
במצב שכזה, ישנו צורך לוודא כי בעת מקרה של פרידה, בני הזוג ישלמו מזונות אחד לשני וידאגו להוצאות הכספיות השונות הכרוכות בגידול הילדים. בנוסף לדבר זה, הרי שיש להבין כי אפשרויות מסוימות תלויות בהלכה העברית בעת מקרה של גירושין. כך זוגות שאינם נשואים לא יכולים לכלול סעיפים שכאלו בהסכם החיים המשותפים שלהם. לבסוף, ישנו צורך לקבוע הסדרי ראייה ומשמורת בעזרתם יוכלו הצדדים להשגיח על הילדים לאחר הפרידה.

 

נושאים הקיימים בהסכם חיים משותפים

  1. חלוקה של רכוש בין בני הזוג- רכוש מקרקעין ומטלטלין מחולק לו בין בני הזוג בעת מקרה של פרידה. כך ישנו צורך להבין כיצד הדברים מתחלקים להם בין שני הצדדים.
  2. חלוקה של כספים- גם אם חשבונות הבנק של הצדדים הם נפרדים, עדיין ישנו צורך לחלק את הכספים הקיימים בהם בין שני הצדדים.
  3. תשלום מזונות- במקרה של ילדים משותפים, ישנו צורך לכתוב כיצד התבצע תשלום המזונות במקרה של פרידה.
  4. חלוקה של נכסים- אם בני הזוג מחזיקים נכסים, ישנו צורך להחליט מי מבני הזוג מקבל אותם. ניתן לחלק את הנכסים בין הצדדים.
  5. חלוקה של כספי זכויות סוציאליות- כספי פנסיה, פיצויים לאחר פיטורים ממקום עבודה ועוד. כול אלו צריכים להיות גם הם מחולקים בעת מקרה של פרידה.
  6. חלוקה של כספים עתידיים – עניין זה מתייחס למצב בו בני הזוג מחזיקים בנכס הנותן הכנסה בצורה רציפה גם לאחר הפרידה. כך ישנו צורך לקבוע כיצד הכנסות אלו התחלקו להם.

 

קביעה של רכוש השייך לכל אחד מהצדדים

למרות שבני זגו חיים להם ביחד ויוצרים הסכם חיים משותפים בינם, ישנו צורך לקבוע למי שייכים הרכוש והכסף. כיצד ניתן לקבוע את דבר זה? ראשית כול, בני הזוג מגיעים אל הקשר עם רכוש וכמות כספים מסוימת. בנוסף, ישנו צורך להבין מהו אותו רכוש אשר ישאר שייך לבן הזוג בכול מקרה. כך למשל, רכב הרשום על שמו של בן הזוג יישאר איתו גם לאחר הפרידה.
ישנו צורך להבין כי ניתן לקבוע כי רכוש וכספים שייכים לשני הצדדים.

 

זכות השיתוף

גם במקרה של חיים משותפים, רכוש וכספים מסוימים יכולים להיות שייכים לשני הצדדים. כיצד הדבר יכול להתקיים לו? החוק במדינת ישראל קובע כי רכוש וכספים שהצטברו להם בעזרת מאמץ משותף של בני הזוג בעצם שייכים לשני הצדדים. כך יכול להתקיים מצב בו צד אחד למד מקצוע מסוים ולאחר מכן עבד בו אודות לכך שהצד השני מימן לו את תחום לימודים זה. דוגמה נוספת היא מקרה בו בן זוג אחד הרוויח כספים לאורך תקופה מסוימת ועוד בן הזוג השני דאג לילדים ולבית.
כך כול אחד מהצדדים יכול לתבוע זכות שיתוף על דברים אלו, גם אם אינם נקנו בעזרת כספו שלו.

 

יציאה מהקשר כפי שנכנסתם אליו

כאשר בני זוג נכנסים לקשר בינם, הם מגיעים עם רכוש וכספים מסוימים. הכוונה היא למתנות או לדברים שהתקבלו בעזרת ירושה או צוואה. הסכם חיים משותפים במקרה שכזה דומה להסכם ממון.
כך ישנה קביעה כי כול אחד מהצדדים יוצא מהקשר עם הדברים שאיתם הוא נכנס אליו.
אך יש להבין כי גם על רכוש שכזה חלה לעיתים זכות שיתוף. אם אחד מהצדדים עזר בתחזוקה של רכוש כזה או אחר, הרי שהוא יכול לטעון כי הוא זכאי לו או לחלק ממנו.

 

קבלה של צוואה או ירושה עתידיים

הסכם החיים המשותפים צריך להתייחס למצב בו בני הזוג עומדים לקבל רכוש מסוים לאחר חתימה על המסמכים. הכוונה היא לקבלה של רכוש או כספים כתוצאה מהוצאה לפועל של ירושה או צוואה.
במקרה שכזה, ישנו צורך לכתוב במסמך כי דברים אלו יגיעו אל בן הזוג עצמו ולא התחלקו להם בין שני הצדדים. גם כאן, במקרה של תחזוקה של אחד הצדדים על רכוש שאיננו שייך לו, ישנה אפשרות לטעון לזכות שיתוף על רכוש שכזה. יש לבדוק את אפשרות זאת.

 

כיצד נוצר הסכם חיים משותפים

החלטה על הגעה לחיים משותפים

הסכם חיים משותפים הוא חשוב למדי כאשר הדבר נותן תוקף רשמי לקשר ביניכם.
אך לא ניתן להפוך קשר לרשמי אך ורק בעזרת נייר כזה או אחר. ישנו צורך להחליט כי אכן הקשר ביניכם הוא רציני ומלא משמעות. לרוב, הדבר מתקיים לו כמות זמן מסוימת לאחר מעבר הזוג למגורים משותפים. בנוסף, החלטה שכזאת עומדת לחלק את הרכוש והכסף בין שני הצדדים.
ישנו צורך לוודא כי אכן אתם רוצים בדבר שכזה. זוגות רבים מבקשים לחיות יחדיו גם ללא הסכם חיים משותפים. לכן ישנו צורך לשקול את ההחלטה על יצירת מסמך שכזה. החלטה שהיא איננה נכונה עלולה לקלקל את הקשר ביניכם.

 

תיאום ציפיות בין בני הזוג

אומנם רוב הסכמי החיים המשותפים סובבים סביב אותם הנושאים, אך ישנו צורך ליצור תיאום ציפיות בין בני הזוג. בעזרת מספר שיחות ביניכם, תוכלו להגיע למצב בו תבינו יחדיו כיצד תרצו שהמסמך שתחתמו ביניכם יראה. בנוסף, המסמך יכול להיות בעל משמעות כבירה על המשך החיים המשותפים שלכם. הוא יכול לגרום לכך שענייני עסק ורכוש התקיימו להם בצורה מסוימת.
כך ההמלצה שלנו היא לתאם ציפיות בין שני הצדדים ולהבין מהן המטרות שאתם רוצים שהסכם החיים המשותפים ימלא. לעיתים, שיחה שכזאת עלולה להביא אתכם למצב בו אתם מבינים כי אין לכם מספיק ידע על התחום. זוהי העת לפנות לעורך דין.

 

מציאת עורך דין מתחום המשפחה

המקרה של מציאת עורך דין היכול ליצור הסכם חיים משותפים, היא מורכבת למדי ולעיתים יכולה להיות ארוכה. מכיוון שזהו הסכם אשר פחות נפוץ, סביר להניח כי ישנו מספר מועט יותר של עורכי דין העוסקים ביצירה שלו. בנוסף, ישנו צורך למצוא עורכי דין אשר יצרו מספר גדול של הסכמים בצורה מוצלחת. בעלי מקצוע שכאלו, קיבלו המלצות וביקורות חיוביות מלקוחות שעבדו מולם.
כך תוכלו למצוא אותם באתרי האינטרנט השונים. בנוסף, ישנה אפשרות להתייעץ עם חברים וקרובי משפחה הנמצאים סביבכם. בכול מקרה, ישנו צורך לחפש לאורך זמן בעלי המקצוע האיכותיים.

 

פגישת היכרות מול בעל המקצוע

עוד לפני שתתחילו לדון על צורת הסכם החיים המשותפים והסעיפים השונים הקיימים,תצטרכו לשבת מול עורך הדין בפגישה פנים מול ופנים ולהבין האם הוא מתאים לכם.זהו מקרה של רושם ראשוני אשר איננו מטעה, ישנו צורך להגיע לפגישה על מנת לתאם ציפיות ולהבין האם בעל המקצוע יכול לקדם אתכם לעבר המטרה. סביר להניח כי הוא יודע ליצור הסכם חיים משותפים, אך אין הדבר אומר כי הוא יכול לעשות זאת בהתאם למקרה שלכם. כך למשל אם אתם מרגישים כי לבעל המקצוע אין אוזן קשבת, כנראה שתצטרכו להמשיך הלאה. עורך הדין אמור להיות בעל גישה נעימה כלפי הלקוחות שלו, לכן יש לבחון את אלמנט זה בעת הפגישה איתו.

פגישה ראשונה ליצירת הסכם חיים משותפים

הפגישה הראשונה ליצירת הסכם חיים משותפים היא פגישה חשובה מאין כמותה. כבר במועד שכזה, ישנו צורך לחתור על מנת ליצור את מסמך ההסכם החיים המשותפים. הפגישה הראשונה נעשית בצורה הבאה- עורך הדין מקבל מכם מידע ראשונים על אורח החיים הכלכלי של שני הצדדים.
לאחר מכן הוא מציע את הסעיפים שיהיו בתוך ההסכם. כבר בפגישה הראשונה ניתן לגשת ליצירת הטיוטה של הסכם החיים המשותפים. גם אם מסמך זה איננו מדויק עד הסוף, יצירת טיוטה ראשונה היא התקדמות שצריך להגיע אליה.

מעבר על הטיוטות על ידי בני הזוג

בני הזוג צריכים לעבור על טיוטות הסכם החיים המשותפים גם בעצמם, מבלי קשר ליכולת העבודה של עורך הדין. אומנם אנחנו מדברים על בעל מקצוע עם יכולות, אך גם הוא אנושי ויכול לטעות.
בנוסף, הוא עובד בהתאם למידע שנותנים לו, אולי אתם בעצמכם שכחתם פיסת מידע כזאת או אחרת. כך תצטרכו להביט על המסמך ולמצוא אי אילו טעויות והערות אשר יכולים להתקיים במסמכים שנוצרו. גם אם המסמך נראה לכם מושלם, הרי שתנסו למצוא טעויות ולהבין לאן עוד אפשר להגיע. הסכם חיים משותפים תקין יכול להתקיים אך ורק בעזרת חתירה של שני הצדדים למסמך מושלם.

הפניית המסמך אל חוות דעת נוספת

את טיוטות הסכם חיים משותפים ניתן להעביר אל עיניים של מומחים ובעלי מקצוע נוספים.
אנשים אלו הם בעלי בקיאות ויכולות נוספות ובעזרת דבר זה המסמך יכול לקבל חוות דעת נוספת.
בהמשך לדבר זה, המומחים יוכלו לתת הערות משלהם על המסמך הנוצר בעזרת עורך הדין.
ישנו צורך להבין כי עורך דין איכותי הוא כזה שיהיה פתוח לעבוד עם מומחים אחרים הקיימים סביבו.
למעשה, עורך דין שמעדיף להיות סגור מפני גורמים מקצועיים נוספים, הוא כזה שאולי תצטרכו לחשוב על הפסקת עבודה איתו. תוכלו להגיע אל אותם מומחים בעזרתו של עורך הדין. הוא האדם שמכיר את אנשים אלו.

החתמת הצדדים על המסמך הסופי

בעת יצירת הסכם חיים משותפים, ישנו צורך להגיע אל מסמך סופי אשר בני הזוג צריכים לחתום עליו. גם בעת מעמד חתימה זה הרי שישנו צורך להביט שוב על המסמך. האם קיימות בו שגיאות כתיב? האם הניסוח המשפטי מתאים? יש אף להתייחס למסמך הסופי בתור טיוטה מסוימת.
גם את מסמך זה ניתן להעביר הלאה אל עיניים נוספות ואל מבט של מומחים כאלו ואחרים.
רק לאחר שישנו אישור סופי של כול הצדדים על הסכם החיים המשותפים, תוכלו להתקדם למעמד החתימה. על עורך הדין לוודא שאכן קיימת חתימה תקינה של שני הצדדים על כל דפי המסמך.

העברת ההסכם לאישור של שופט

בסופו של יום שופט צריך להסכים על ניסוח הסכם החיים המשותפים. יש להבין כי מסמך זה יכול להיות מאושר אך ורק בעזרת התאמה שלו אל חוקי מדינת ישראל. בנוסף, בית המשפט בעצמו צריך לראות כי כלל החתימות הן תקינות ודומות אחת לשנייה. עורך הדין האחראי על יצירת הסכם החיים המשותפים, הוא האחד שצריך להעביר את המסמך בין הרשויות השונות. יש להבין כי הקשר שלו אל בעלי המקצוע הוא ישיר ונוח יותר. אישור המסמך על ידי בית משפט מלווה בתשלום על אגרה מסוימת. לבסוף, רק לאחר האישור, הרי שההסכם יכול להיכנס לתוקף ולהפוך לחוקי.

ערעור על הסכם חיים משותפים במידת הצורך

לאחר יצירת ההסכם, יש להבין כי שני הצדדים חתמו עליו. למעשה, חתימה זאת מהווה הסכמה בפועל של שני הצדדים על הסעיפים השונים הקיימים לאורך דפי המסמך. נבקש להסביר כי אכן ניתן לערער על ההסכם בעת יציאתו לפועל במקרה של פרידה. אך יש להבין כי ערעור שכזה יכול להיות מורכב לעיתים. דבר זה מתקיים לו מכיוון שהשופט יודע כי אכן קראתם לעומק את המסמך והסכמתם עליו. ערעור יכול להתקיים כאשר ישנו שינוי קיצוני המשפיע על האפשרות להוציא לפועל את סעיפי ההסכם. כך למשל, אם אורח החיים הכלכלי של אחד הצדדים נפגע כתוצאה מהפרידה ומסעיפי ההסכם, ניתן לבדוק אפשרות לערעור.

 

דברים שאסור לעשות בעת יצירת הסכם חיים משותפים

הסתרת מידע

אומנם נראה כי כנות בעת יצירת הסכם חיים משותפים היא דבר שהוא מובן מאליו,
אך אין הדבר אומר כי רוב הזוגות מגיעים עם כנות מלאה כאשר הם מבקשים ליצור את ההסכם.
במיוחד כאשר אנחנו מדברים על בני זוג שאינם נמצאים תחת ברית הנישואין. כך החוקים במדינת ישראל לרוב חלים על זוגות נשואים.במקרה של זוגות שהם נמצאים ביחד מבלי הסכם כזה או אחר,
הדבר יכול ליפול בין הכיסאות. על הצדדים לא להסתיר מידע מעורך הדין או אחד מהשני.
ההסכם שיכול להיווצר יהיה לא שוויוני במקרה של הסתרת מידע.

 

העברה והסתרה של רכוש או כספים

בעת יצירת הסכם חיים משותפים, נוצרת הבנה כי לבן הזוג ישנה בעלות מסוימת על רכוש או כספים כאלו ואחרים. כך ישנם מקרים בהם אחד הצדדים מבקש להעביר את הרכוש אל צד שלישי וכך הוא יכול להגיד כי זה איננו רכוש שלו. זהו מעשה אשר הוא אסור ואף הדבר עלול לגרור עונשים וקנסות במידת הצורך. הדבר תקף גם לגבי מקרה בו הרכוש נמכר במהירות לצד אחר. ישנם מקרים של הסתרת כספים בחשבונות בנק במדינה אחרת. אל הסכם החיים המשותפים, ישנו צורך להגיע כאשר כול הקלפים נמצאים על השולחן. פעולה של הסתרה היא כזאת החוסמת את יצירת ההסכם.

 

עירוב של קרובי משפחה או חברים

כאשר ישנה אפשרות ליצור הסכם חיים משותפים, על הצדדים להגיע למצב בו הם שומרים על התהליך מפני עירוב של קרובי משפחה או חברים. אומנם אלו אנשים שלרוב אתם מסתמכים על המילה שלהם, אך במקרה שכזה הדבר יכול להיות בעייתי. ראשית כול, אנשים אלו עלולים לראות ברכוש והכסף בהם מתעסק ההסכם כדברים השייכים גם להם. כך הם ירצו לתת את הדעה שלהם על דרך החלוקה. שנית, הם עלולים להתאגד וליצור לחץ קבוצתי על אחד הצדדים על מנת לפעול בדרך מסוימת. גם אם הדבר נראה בלתי אפשרי, ישנו צורך להפוך את הליך יצירת ההסכם לניטראלי עד כמה שאפשר.

 

קלקול הניטרליות של עורך הדין

מכיוון שאנחנו מדברים על בעל מקצוע אשר אמור לעבוד בשביל שני הצדדים בצורה שווה ומאוזנת, הרי שישנו צורך להימנע מלנסות לגרום לו לנטות לטובת אחד מהצדדים. אפשרות זאת כוללת בתוכה איסור של שוחד כספי מכול סוג שהוא. כך ישנו איסור להביא לבעל המקצוע מתנה מסוימת. גם אם אתם אכן מודים לו עד מאוד על העבודה שעשה בשבילכם. כול מתנה כזאת או אחרת יכולה בהמשך הדרך לגרום לו לנטות לטובת אחד הצדדים. אתם בעצמכם בתור לקוחותיו של עורך הדין, תוכלו להיות ערניים לניסיונות שלו לקבל שוחד כזה או אחר. במקרה שכזה, ישנו צורך לדווח על במקצוע זה.

 

ניצול נקודת יתרון

זוגות רבים מגיעים לנקודה מסוימת בקשר בה הם אינם נמצאים במצב כספי שיווני. כך אחד הצדדים יכול להגיע למצב בו הוא יוצר את ההסכם על מנת להשיג נקודת יתרון מסוימת.
כך למשל, אם בן הזוג נמצא במצב כלכלי בעייתי, הרי שהוא ינסה להביא לכך שיקבל כמה שיותר רכוש וכסף מההסכם. על הנייר, נקודה זאת היא מובנת במיוחד שישנו אדם הנמצא בבעיה כספית.
אך המטרה של ההסכם הוא איננו ליצור הכנסה כספית נוספת לאחד הצדדים. הרצון הוא ליצור חלוקה מאוזנת של כספים בין בני הזוג. בעזרת שיח של כול הצדדים יחדיו, ניתן לנסות להגיע למצב בו אחד מסעיפים ההסכם יהיה לטובת אחד מבני הזוג.

 

סיכום המאמר ופרטים נוספים

מאמר זה נוצר על מנת שתקבלו כמה שיותר מידע על הסכם חיים משותפים. זהו הסכם הנוצר בשנים האחרונות במדינת ישראל מאחר שישנו ריבוי של זוגות שאינם מתחתנים ברבנות.
בנוסף, בני זוג אלו מבקשים לתת תוקף מסוים ורשמי לקשר בינם. בעזרת ההסכם ניתן להגיע לנקודה בה שני הצדדים מבינים כי הזוגיות בינם היא בעלת משמעות והשלכות על העתיד.
החוק הישראלי עדיין ממציא את עצמו מחדש על מנת לתת אפשרויות רבות ליצירת הסכם חיים משותפים. כך ניתן להוסיף אליו סעיפים רבים המתבססים על מושגים הלקוחים מתחום הנישואין והגירושין.


בעל המקצוע אשר אחראי ליצירת ההסכן הוא עורך דין. ישנו צורך בבעל מקצוע המתמחה ביצירת הסכם שכזה על הצד הטוב ביותר. למעשה מכיוון שמדובר בהסכם שהוא איננו נפוץ ואף ישנה מורכבות ביצירה שלו, מספר עורכי הדין העוסק ביצירתו הוא קטן. דווקא בגלל מצב שכזה, ישנו צורך לבדוק כול בעל מקצוע. העדיפות היא לעבוד מול אדם בעל אחוזי הצלחה גבוהים. כזה שיצר מספר הסכמי חיים משותפים וגרם ללקוחות להיות מרוצים מהשירות שקיבלו. המלצה נוספת היא ליצור הליך ארוך למציאת עורך דין כזה או אחר. בדיקה מעמיקה של שני הצדדים באתרי האינטרנט. התייעצות מול קרובי משפחה וחברים. בעל המקצוע המתאים לכם אכן קיים, אל תתייאשו מהחיפוש אחריו.
מאמר זה נכתב לאחר מחקר מעמיק בעזרת מקורות המידע השונים. בנוסף, נעשה ייעוץ על מול מגוון בעלי מקצוע. כך אנחנו מקווים כי הכתוב במאמר זה יוכל לעזור לכם בעת יצירת הסכם חיים משותפים. בנוסף נבקש להדגיש כי עורך הדין הוא בעל המקצוע בעזרתו תבינו מהן הפעולות שתצטרכו לעשות בדרך להסכם תקין.

השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על הסכם חיים משותפים
שיתוף המאמר הסכם חיים משותפים בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

תפריט נגישות

השאר פרטים ליעוץ ראשוני ללא התחייבות עם עו"ד