משמורת משותפת

עורך דין טל טאוב

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות מעורך דין טל טאוב בנושא משמורת משותפת

השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם

העידן החדש הביא עמו מושגים עדכניים בתחום המשפחה, דבר זה אומר כי ישנם הרכבים שלא הכרנו. כך החוק גם הוא צריך להתעדכן לאורך השנים וליצור אפשרויות שונות לבני האדם החיים כיום. המאמר הבא מבקש להיכנס לעומקו של מדריך משמורת משותפת. זוהי משמורת בה שני ההורים חולקים השגחה על הילדים באופן שווה. חלק מההורים, כאשר הם מתגרשים מבקשים להמשיך להיות חלק מחייו של הילד למרות הפרידה שקרתה. תופעת המשמורת המשותפת מתקיימת לה מכיוון שכעת מובן עד כמה פרידה מלאה יכולה להיות קשה לילד. לכן, משמורת שכזאת יכולה לעזור לו לעבור את התהליך בצורה יציבה יותר. לאורך הפסקאות הבאות נבקש להסביר לכם על הייחוד של מקרה המשמורת המשותפת.

סקירה ראשונית על משמורת משותפת

הסבר קצר על המושג משמורת

ראשית כול נבקש להסביר כי משמורת משותפת כשמה כן היא. שני ההורים הם שותפים מלאים לחייו של הילד למרות שהם עדיין פרודים. הילדים נמצאים אצל כול אחד מהצדדים לאורך ימות השבוע. בנוסף לכך, ההורים מחליטים יחדיו על חייו של הילד.
למרות שהדבר יכול להפוך את העניים למורכב מכיוון שיש שני צדדים שהם פרודים וכול אחד מהם הוא בעל זכות החלטה, ישנם פעמים שזה עובד. כך למשל ישנם הורים הנמצאים בקשר טוב גם לאחר פרידה המתקיימת בינם. הליך גירושין יכול להיות לא נעים ולגרום לצבירת מטענים בין שני הצדדים. האמת היא שגם במקרה כזה מחליטים ההורים לשמור על יחסים טובים בשביל טובת הילדים.

 

החלטה משפטית מול החלטה משותפת

הליך גירושין בדרך כלל מתקיים לו בעזרת שתי אפשרויות עיקריות: האחת היא הסכם חיובי בין שני הצדדים הנעשה על דרך הפשרה והגישור. השנייה היא הליכה של שני הצדדים אל בית המשפט ויצירת החלטה על ידי שופט. זהו האדם שמכריע בסופו של יום לאן הליך הגירושין ימשיך.
דעו לכם כי מקרה המשמורת המשותפת יכול לקרות בעזרת שתי אפשרויות אלו אך כול אחד מהמקרים הוא עולם ומלואו. כך למשל החלטה משותפת מבטיחה המשך חיים יציבים מבלי שינויים קיצוניים בחייו של הילד. לעומת זאת, החלטה משפטית יכולה ליצור חוסר הסכמה וסכסוכים שחוזרים על עצמם.

 

הצורך בכשירות שני הצדדים

על מנת שמשמורת משותפת תוכל להתקיים לה, יצטרכו שני הצדדים להראות כי אכן יש להם יכולת לתחזק את חייו של הילד לאורך זמן. יש להבין כי משמורת משותפת נשמעת על פניו כטובה אך היא איננה מתקיימת בכול פעם ופעם. כיום עדיין רוב המקרים הולכים למקום בו אחד מהצדדים נשאר להשגיח על הילד בצורה מלאה. אך הפעם אנחנו מבקשים לדבר על משמורת משותפת, מצב בו שני ההורים צריכים לחיות בצורה יציבה על מנת שיוכלו להמשיך ולהשגיח על הילד.

 

תנאים וחוקים למשמורת משותפת

משמורת שכזאת כמו שאר סוגי משמורות נעשית על פי חוקים והחלטות המתקיימות מראש בבית המשפט או בהסכם בין שני ההורים. שני הצדדים חייבים לפעול על פי הוראות אלו ואף עבירה עליהם יכולה להיראות כעבירה על החוק. דבר זה אומר כי הדבר יכול לגרום לכם לקבל עונש מסוים. בהמשך מעשה זה יכול לגרום לשינוי בהסכמי המשמורת, שכן יציבות חייו של אחד מההורים משתנה לה. כבר בהליך הגירושין תוכלו לקבוע את קווים אלו שתצטרכו להתנהג ולהתנהל מולם.
דעו לכם כי העדיפות היא ליצור חוקים ששני הצדדים יסכימו להם יחדיו. דבר זה נעשה על מנת שלא תבלו את המשך הקשר בבית המשפט.

 

עורך דין גירושין כמומחה המכריע

אנחנו ממליצים לכם לעבור את הליך יצירת המשמורת המשותפת בעזרת עורך דין לענייני גירושין. זהו בעל המקצוע אשר יביט אל תוך המקרה שלכם, ויבקש לפעול על מנת שיווצר מצב בו יוכלו שני הצדדים להמשיך להיות חלק מחייו של הילד. ישנם בעלי מקצוע שיש להם כישורים נוספים ובעזרתם ניתן ליצור חיבור רחב יותר בין ההורים. ככול שתיקחו לכם מומחה בעל מגוון יכולות גדול יותר, כך תוכלו להשתמש בו לעניינים שונים בהליך הגירושין שלכם. כך למשל תוכלו להשתמש באותו עורך דין הן לענייני חלוקת רכוש והן לענייני משפחה. לכן נסו למצוא את האדם בעל ארגז הכלים המתאים במיוחד למקרה שלכם.

 

תנאים שונים המתקיימים במשמורת משותפת

השגחה על הילדים לפי ימים

הדבר הראשון שצריך להתעסק מולו הוא להבין באילו ימים הילדים יגיעו אל ביתם של כול אחד מההורים. כך בית משפט והסכמים בין ההורים מכילים ימים בשבוע נתונים מראש שלפיהם תתנהל לה המשמורת המשותפת. ילד צריך יציבות בחייו ולדעת איפה הוא נמצא לאורך השבוע. לכן שני ההורים צריכים להיות שותפים מלאים להסכם. כול אחד מהצדדים צריכים להמשיך ולהשגיח על הילד לפי הימים הכתובים בהסכמים הקיימים. אם נוצרים אי אילו שינויים בחייהם של ההורים הרי שצריך לעגן את הדבר בהסכם המשמורת המשותפת. ילדים נמצאים בתוך שגרת חיים מסודרת שצריכה להמשיך לה.

 

החשיבות בקרבה גיאוגרפית בין ההורים

ילד לא יכול לעבור בין ההורים כאשר הם גרים במרחק גיאוגרפי גדול מדי. לרוב הילדים נשארים באותו בית הספר לאורך זמן גם אם הם נשארים פרודים. משמורת משותפת אמנם אומרת שני בתים נפרדים, אך הילדים צריכים להמשיך ולהגיע למסגרת אחת. קרבה גאוגרפית ממשיכה לעזור כאשר הילדים נשארים באותה עיר בה גדלו. כך הם לא זזים מהמקום אליו הם רגילים. יש להם חברים, חוגים אליהם הם הולכים ואף מקומות שבהם נעים להם לבלות. כך ההורים עצמם צריכים גם הם להמשיך ולגור בקרבה גיאוגרפית. לרוב רצוי כי השניים יגורו באותה העיר. מצב אידיאלי זה יכול לעזור גם במקרים לא צפויים בהם ההורים לא יכולים להגיע להסדרי המשמורת שלהם.

 

אורח חיים כלכלי יציב

הפירוש הפשוט של משמורת משותפת בין ההורים על הילד, הוא השגחה יציבה עליו עד כמה שאפשר. כך שני הצדדים צריכים להמשיך ולהתנהג באותה צורה שהתקיימה לה גם לפני הפרידה בינם. דעו לכם כי משמורת תקינה יכולה להתקיים רק בעזרת אורח חיים כלכלי יציב של ההורים.
דבר זה אומר כי עליהם להראות שיש הכנסה יציבה ממקור פרנסה כזה או אחר. החלפה של עבודות וזמן תעסוקה קצר במקומות שונים הם דברים שיכולים להעיק על חייו של הילד. לעומת זאת מצב בו מתקיימת שגרה כלכלית יציבה היא האפשרות האידיאלית ביותר.

 

שמירה על יחסים טובים בין הצדדים

ראשית כול נגיד כי פרידה היא הליך גירושין לכול דבר. לכן, טבעי כי דבר שכזה יכול לגרום לכול אחד מההורים לצבור רגשות לא נעימים אחד כלפי השני. אך הליך שכזה הוא קצר וחייו של הילדים הם ארוכים ונמשכים לאורך זמן. יש לזכור כי יחסים טובים בין ההורים יכולים להבטיח המשך חיים יציבים לילד. אמנם זהו איננו דבר שיכול להתקיים בין רגע , אך ניתן להתגייס ולהשתנות לטובת הילד שלכם. בנוסף, ישנו צורך להשתנות תוך כדי תנועה ולזכור כי גם אם המשמורת המשותפת היא קשה, הילד צריך את שני ההורים ביחסים טובים בחייו.

 

בעלי המקצוע המתאימים למשמורת משותפת

עורכי דין המתעסקים בגירושין, יכולים להיות רלוונטיים גם לאחר חתימת ההסכמים בין שני הצדדים.
הם יכולים לעזור בשינויים המתקיימים להם בחייו של כל אחד מההורים. נסו להיעזר באדם שכזה לאורך המשך המשמורת המשותפת ביניכם. בעל מקצוע שתצטרכו הוא בעל יכולות גישור. זהו מקצוע שלומדים במוסדות אקדמיים מקובלים. לעיתים בעזרת יכולות של גישור בין ההורים,
ניתן לפתור מגוון של מצבים בעניין המשמורת המשותפת. טוב גם להמשיך ולנסות לשפר את ההסכם. אין הדבר רע אם תרצו לבצע שינויים בשגרה המתקיימת ביניכם. יש לפעול על מנת לדעת כיצד ניתן לשפר את חייו של הילד.

 

הסדרים כלכליים במשמורת משותפת

תשלומי מזונות במשמורת משותפת

דעו לכם כי תחום הגירושים עד לפני כמה שני, התקיים ברובו לטובת האם. חוק חזקת הגיל הרך קובע , כי גירושין המתקיימים כאשר הילדים נמצאים לפני גיל שש ועוברים אל השגחת האם.
כך גם הדבר התקיים לו בענייני מזונות במקרה של משמורת משותפת. על האב הוטלה החובה להמשיך ולשלם את תשלומים אלו בלי קשר למצבה הכלכלי של האם. אך כיום חלוקת כספי המזונות מתקיימת לה בצורה שווה בין שני הצדדים. יתרה מזאת, שני הצדדים יכולים לגשת אל בית המשפט ולנסות לשנות את כמות הכספים שכול אחד צריך לשלם. דעו לכם כי יכולים להתקיים שינויים בחייכם לאורך השנים, לכן ניתן לפנות לבית המשפט אם תצטרכו עזרה בקביעת הסדר תשלום מזונות.

 

תשלומים שווים בין הצדדים

למעשה משמורת משותפת יוצר מצב שלעיתים יכול להיראות כמנוגד. כך ישנם שני הורים שכול אחד מהם הוא בעל אורח חיים כלכלי פרטי משלו. יש להם רכוש, עבודה המכניסה להם כסף ותשלומים שצריכים להמשיך לשלם. אך הדבר המשותף להם הוא הילד. שם הם צריכים לשלם על ההוצאות הקשורות אליו בצורה שווה למדי. הדבר מתייחס לתשלומים על בית ספר והחוגים. כך גם רכישת מוצרים בסייסים של מזון ולבוש. יתרה מזאת, מוטב שכול אחד מהצדדים לא יבזבז כספים בצורה מוגזמת כאשר הילד מגיע אליו. כך נוצרת חוסר יציבות בשגרת החיים שלו.
הדבר גם עלול ליצור נקודת מבט מטעה, בה הילד לכאורה אוהב את אחד הצדדים יותר בגלל שהוא קונה לו יותר מתנות.

 

אורח חיים דומה לשני ההורים

כמו שלא מומלץ לחיות בצורה כלכלית לא שוויונית בין ההורים כך גם ישנו צורך לקיים אורח חיים דומה בין שני הבתים. דבר זה אומר כי גם אם אחד הצדדים מרוויח יותר כסף, נסו לא להראות את הדבר באופן מוגבר לילד. זכרו, משמורת משותפת תקינה יכולה להימשך לה בצורך תקינה כאשר הילד מבין את המצב בו הוא חי. אם הישארות אצל אחד ההורים תתקיים תחת תנאים טובים יותר, הדבר יכול לגרום לילד לרצות ולהישאר לצד זה לאורך זמן. דעו לכם כי אין הדבר אומר שתצטרכו לחיות בצורה שהיא מינימלית. אך מומלץ ליצור יציבות כלכלית שווה בין ההורים.

 

שינויים כלכליים – שינויים במשמורת

לאורך המאמר ביקשנו שוב ושוב לציין את הצורך באורח חיים כלכלי יציב ככול שהמשמורת ממשיכה לה. יש להבין כי שינויים במצב הכלכלי שלכם, יכולים להוביל בהמשך הדרך לשינויים בהסכם המשמורת המשותפת עצמה. יותר מכך, אם אחד מהצדדים מראה כי הוא מבזבז כספים בדרך לא יציבה או נקלע לחובות, הצד השני יכול לקבל משמורת מלאה על הילדים. כך עליכם לשים לב להוצאות הכספיות שלכם ככול שחייו של הילד ממשיכים. מוטב להימנע משינויים כלכליים קיצוניים.

 

עורך דין גירושין בעל הבנה כלכלית

ככול שעורך דין יהיה בעל יכולת רחבה יותר להסדיר את העניינים הכלכליים בין שני הצדדים,
כך הוא יצור הסכם משמורת משותפת טוב יותר. נסו למצוא בעל מקצוע אשר למד בצורה רחבה, נושאים הקשורים להתנהלות פיננסית נכונה. בהמשך לכך, הוא האדם שתוכלו לפנות אליו אם תצטרכו לבצע שינוי מסוים הקשור להסדרים הכספיים ביניכם. יש לדעת כי תצטרכו למצוא אדם שתוכלו להמשיך ולחזור אליו לאורך הדרך. זהו גם האדם שיוכל להבטיח כי שני הצדדים, יסיימו את הליך הגירושין ללא הפסדים גדולים מדי של רכוש. העדיפות היא לעבוד עם אדם שיבקש לשמור על היציבות הכלכלית של שני הצדדים.

 

זכויות הורים במשמורת משותפת

הזכות לראות את הילדים לפי הסכמים

על מנת שלא התבצעו שינויים תכופים בהסכמי המשמורת המשותפת ובחייו של הילד,
ישנו צורך לקיים את הסדר ההשגחה לפי ימים ידועים מראש. יתרה מזאת, כול אחד מההורים זכאי לשמור לעצמו את הזכות להחזיק את הילד לפי אותו הסדר זה. הדבר אומר כי גם אם אחד ההורים מבקש לפעול בצורה השונה מההסדר, ההורה השני יכול פשוט לא להסכים. בהמשך לכך,
ניתן גם בהמשך הדרך להגיע להסכמה בין שני הצדדים על שינויים. ההמלצה היא להמשיך ולקיים את זכות זאת בצורה תקינה עד כמה שאפשר. יש גם לדעת כי עבירה על זכות זאת יכולה ליצור עונשים וקנסות מבית המשפט.

 

הזכות להחזיק באורח חיים כלכלי יציב

לעיתים אחד מהצדדים ינסה לחזור להליך הגירושין ולקחת כמות של רכוש וכספים מהצד השני.
הדבר בהמשך הדרך יכול לגרום להפסדים כספיים ולשינויים קיצוניים באורח החיים הכלכלי.
אך דווקא במקום זה, בית המשפט יבקש לפעול, על מנת שתמשיך להתקיים יציבות כלכלית לשני הצדדים. עליכם לדעת כי הצורך לשמור על חיים כלכליים יציבים לשני הצדדים, מתבצע כאשר כל אחד אינו נמצא בפחד מהליך גירושין שיכול לבצע שינויים. בנוסף, יחסים יציבים בין ההורים יכולים להוביל לכך שהצדדים יעזרו אחד לשני בהמשך הדרך. זכרו כי טובת הילד היא מעל הכול.

 

הזכות לגשת לבית המשפט במידת הצורך

דעו לכם כי אכן כל אחד מהצדדים יכול להגיע למצב בו הוא רואה כי ההורה השני פשוט לא כשיר למשמורת משותפת. כך הוא ניגש לבית המשפט בעזרת עורך דין ומבקש שינויים בהסדרי המשמורת הקיימים בין שני ההורים. בהמשך לכך, שני ההורים יכולים בעצמם לבקש שינויים בימים ,בחלוקת הכספים ובהשגחה על הילד. החיים שלנו הם דבר דינאמי אך ההשגחה על הילד צריכה להישאר קבועה לאורך זמן. על מנת ששני הצדדים יוכלו לבצע את אפשרות זאת, ישנו צורך לעגן שינויים בהסדרי המשמורת במידת הצורך. זכרו כי כול הסדר הנמצא מחוץ להסכם כתוב או החלטה משפטית, נחשב כלא קיים במקרה שתרצו להתלונן כי אחד הצדדים לא מקיים אותו.

 

תביעה של האבא למשמורת משותפת

למרות שלרוב החוק נוטה לתת לילדים מתחת לגיל שש לעבור אל משמורת האם לאחר הליך גירושין, יכול האבא עצמו לתבוע משמורת משותפת יחד עם האם. הוא יכול להראות כי חשוב לו למדי להמשיך ולהיות חלק רציף מחייו של הילד לאורך זמן ובצורה שווה לזאת של האם.
זוהי זכות היכולה להתקיים כאשר האב אכן מראה אורח חיים כלכלי יציב , בעזרת דבר זה הוא יוכל להשגיח על הילד בצורה שווה. אבות המבקשים לנצל את זכות זאת, יכולים לעשות את הדבר בעזרת עורך דין המתעסק בנושאים שכאלו.

 

משמורת משותפת לאחר סיום הליך גירושין

לרוב משמורת משותפת היא דבר שנקבע כבר בהליך הגירושין עצמו. אך גם אם הגעתם למצב בו בית המשפט יצר החלטה אחידה בה אחד הצדדים מחזיק במשמורת הילד, ניתן לשנות את הדבר.
השינויים יכולים להתבצע בהתאם לשינויים המתקיימים באורח החיים של אחד או שני ההורים.
זכרו כי אנחנו חיים בזמנים חדשים בהם בית המשפט פתוח יותר למצב של משמורת משותפת.
הרצון הוא ליצור כמה שפחות השפעה רעה על חייו של הילד כתוצאה ממצב של פרידה בין ההורים.
לכן, גם לאחר שישנו כבר הסכם קיים שנוצר לו לאורך כמות זמן מסוימת, ניתן לשנות את הדבר.
אל תפחדו משינויים בהסכמים משפטיים.

 

הצורך בבעל מקצוע הבקיא בתחום

כפי שכבר אמרנו, משמורת משותפת היא דבר חדש למדי הנוצר לו בשנים האחרונות.
לכן אם תצטרכו עורכי דין שיוכלו לעבוד אתכם לאורך זמן, הרי שאנחנו ממליצים על אחד שיש לו ידע בעניינים שונים של המשמורת המשותפת. דעו לכם כי זהו תחום המשתנה לו ככול שהזמן עובר,
לכן בעל המקצוע עצמו צריך להיות ער לעדכונים המתקיימים. גם בני הזוג עצמם יכולים גם הם להיות חסרי ידע כאשר הם מגיעים למשמורת משותפת. כך הם לא יוכלו לדעת כיצד לפעול במצבים השונים העומדים להתקיים להם. לכן ישנו צורך בעורך דין שישמש גם כמקור ידע במידת הצורך.


פרטים נוספים וסיכום המאמר

שימוש חוזר בעורך דין ובמערכת המשפט למען משמורת משותפת

לאורך זמן תצטרכו שוב ושוב להשתמש בעורך הדין על מנת להבטיח מצב בו המשמורת המשותפת תתקיים בצורה תקינה. תוכלו לפנות אל בית המשפט בצורה נפרדת או בשיתוף שני הצדדים.
יש להבין כי כל תהליך שכזה הוא בעל עלות כספית מסוימת ונמשך לאורך זמן, אך לפעמים עדיף פשוט לבצע את הדבר. בהמשך הדרך, תוכלו ליצור שינויים בהסכמי המשמורת המשותפת.
דעו לכם כי דווקא שינויים אלו יכולים ליצור משמורת בריאה וטובה לאורך זמן. מצד שני אין צורך להשתמש בדבר יתר על המידה, כך תוכל להיווצר חוסר יציבות בעייתית בחייו של הילד.

 

טובת הילד מעל הכל בהליך המשמורת

למרות שזהו מצב בו שני הורים שנפרדו להם משפיעים על חייו של הילד, זכרו כי טוב הילד היא מעל הכול. אם אתם מגיעים לחוסר הסכמה בין הצדדים או אף רוצים להפסיק את המשמורת המשותפת,
יש לדעת כי כול שינוי שכזה משפיע על הילד בצורה מוגברת למדי. בנוסף לכך, יש לבצע תקשורת רציפה בין שני הצדדים ולדעת מה התוכניות של כול אחד מכם. כך תוכלו לדעת לתאם את לוח הזמנים ביניכם. הילד יוכל לדעת מראש מה התוכניות שלו לאורך השבוע. לבסוף נסו גם להכניס את הילדים עצמם, למרכז העניינים ולשאול אותם מה הם רוצים.

 

קיום הסכמי המשמורת המשותפת

יש להסתכל על הסכם המשמורת המשותפת כמין דף הוראות מסוים. כך תוכלו להבין כיצד לפעול לאורך זמן. הכוונה היא שכול עוד תקיימו את ההסכם על פי הסעיפים השונים, תדעו להמשיך ולתכנן את השגרה שלכם בהמשך הדרך. הרי שזה טבעי כי תרצו ליצור אירועים בימים שהילדים לא נמצאים אצלכם. אך נסו כמה שיותר כי הדבר לא יבוא על חשבון הזמן בו אתם משגיחים על הילדים שלכם. כעת כשאתם נמצאים במתכונת של משמורת משותפת, עליכם לזכור כי אתם עדיין הורים במשרה מלאה. אמנם זהו מקרה מורכב, אך ישנו צורך ליצור בו תוכלו להמשיך לחיות הן כהורים והן כאנשים בפני עצמם.

 

הצורך בהליכי גישור וייעוץ 

היעזרות בבעלי מקצוע העוסקים בתחום הגישור והייעוץ הזוגי היא דבר שיש להמשיך לעשות אותו ככל שהזמן עובר. נסו להשתמש באנשים אלו שיוכלו לתת לכם עצות אם מתקיים לו חוסר הסכמה בין שני ההורים. עליכם להבין כי הגעתם לגירושין לאחר ששני הצדדים נפרדו להם, כך הדבר יכול לגלוש גם אל ענייני המשמורת המשותפת. נסו להימנע ממצב בו כול אחד מתבצר בצד משלו. הצורך הוא להגיע להסכמה מרבית בין שני הצדדים. טבעי כי לא תוכלו לעשות את הדבר בעצמכם.
היעזרות בבעלי מקצוע שמתעסקים בגישור יכולה בהמשך הדרך לתת לכם דרך חדשה לקיום משמורת משותפת.

 

המלצות נוספות לשיפור היחסים בין שני ההורים בהליך המשמורת המשותפת

תקשורת רציפה ויציבה בין שני ההורים היא דבר שיכול להטיב עם המשמורת המשותפת ככול שהזמן עובר. דעו לכם כי מדובר במצב המשתנה ככול שהזמן עובר, אך שינויים טובים יכולים לקרות דרך הסכמה בין שני הצדדים. מוטב לקיים שיחות רציפות לאורך ימי השבוע, הודעה על רצון לשנות בימי ההשגחה על הילדים ולבסוף לדווח על מקרים חרגים שקרו במשמורת שלכם. בסופו של יום הילד לא יכול באמת לחיות שני חיים נפרדים אצל כול אחד מההורים. נסו להימנע מלבקש מהילד לשמור סודות מההורה השני. פתיחות בין שני הצדדים היא דבר שיכול רק להטיב עמכם בהמשך הדרך.

אנו מקווים כי כעת לאחר שקראתם את המאמר העוסק במשמורת משותפת. קיבלתם כמות מידע מספקת אודות לדרך בה מתקיימת משמורת משותפת כיום. דעו לכם כי משמורת שכזאת צריכה להיות יציבה עד כמה שאפשר. לכן ההמלצה שלנו היא להבין מה הילד צריך וכי ההורים יוכלו את הדבר בשבילו. משמורת משותפת היא דבר מורכב , יש לבצע את הדבר בהסכמה מלאה בין הצדדים.

השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על משמורת משותפת
שיתוף המאמר משמורת משותפת בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

תפריט נגישות

השאר פרטים ליעוץ ראשוני ללא התחייבות עם עו"ד