תביעת גירושין

עורך דין טל טאוב

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות מעורך דין טל טאוב בנושא תביעת גירושין

השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם

במדינת ישראל ישנו צורך בסיבה מוצדקת לגירושין מאדם אחר. השפה המשפטית קוראת לדבר- עילה.
רק בעזרת דבר זה בית המשפט יכול לכבד בקשה לגירושין ולאחר מכן להתחיל בהליכים השונים הקשורים לדבר. דעו לכם כי ישנם סוגים שונים של עילות לגירושין, כאשר כול אחת מהן היא בעלת חומרה מסוימת.
כך שמקרי הגירושין הם שונים אחד מהשני. בנוסף ישנו צורך להכין את המסמכים הנכונים המתאימים לעילה שלכם על מנת שההליך התקיים בצורה התקינה ביותר. עורך דין גירושין איכותי יוכל להיות שם לצדכם לאורך כול התהליך. הגשת התביעה היא השלב הראשון במקרה הגירושין אך זהו למעשה השלב החשוב ביותר.
הדבר עליו מתבסס כלל התהליך.

משמעות המושג – תביעת גירושין

תהליך משפטי מול תהליך הדדי

תביעת גירושין מתקיימת רק לאחר מקרה בו שני בני הזוג אינם מסכימים בינם על יצירת הליכי גירושין.
התביעה נעשית על ידי אחד מהצדדים ולמעשה יוצרת מצב בו ישנו הליך משפטי בין בני הזוג.
יש לשים לב לכך שלרוב כדאי לבצע הליך הדדי הגורם להסכמה מלאה בין שני הצדדים.
כך נוכל להגיע למצב בו השימוש בעורך דין יהיה מועט והעמידה מול בית משפט כמעט ולא תתקיים גם כן.
אך מכיוון שהגענו אל מאמר זה על מנת לעסוק בתביעת גירושין, נבקש להמשיך ולדבר על מקרים בהם קיימת חוסר הסכמה בין שני הצדדים.

 

תהליך נכון להגשת תביעת גירושין

הצעד הראשון לתחילת הליך גירושין הוא הגשת תביעה ומילוי מסמכים שונים. יש להיות מודעים לכך שההגשה חייבת להיעשות על פי צורה מסוימת. מילוי מסמכים, תשלום סכום להגשת התביעה,
הגשת כלל רשימת הסעיפים. בנוסף לכך, מוטב לצרף לתביעה מכתב מסודר המסביר את עילת הגירושין מבן הזוג. ניתן גם לצרף הוכחות המראות כי אכן עילת הגירושין קיימת לה. למשל במקרה של בגידה,
ניתן להוסיף לתביעת הגירושין הקלטה או תמונות שאכן מראות כי התרחשה בגידה מסוימת.
למעשה, הגשה תקינה של תביעת גירושין יכולה להוביל בהמשך הדרך להליך קצר יותר.
כך בית המשפט מקבל את כלל המסמכים מראש ויכול לעיין בהם.

 

פעולות שונות מול מקרי גירושין שונים

בית המשפט לענייני משפחה ובית דין רבני מחזיקים בתוכם החלטות שונות היוצאות לפועל במקרים של תביעות גירושין שונות. לעיתים ישנם מקרים אשר בית המשפט מחליט עליהם כמעט בצורה אוטומטית, בהתאם למקרה עצמו. כך למשל במקרה של בגידה, בית הדין הרבני יכול להורות על הפעלת הכתובה.
הבעל שבגד באשתו יצטרך לשלם לה סכום כפי הכתוב על מסמך זה. בנוסף, היא יכול לגשת ולבקש חלוקת רכוש גדולה יותר לטובתה. הרי שיש להבין כי אנחנו מדברים על מצב בו גירושין אינם נעשים ללא הפסד של רכוש או משמורת על ילדים. תביעות גירושין מסוימות גורמות להפסדים כאלו ואחרים.

 

תפקידו של עורך הדין בתביעת גירושין

אם אנחנו מדברים על מקרה בו בני הזוג לא חווים הסכמה בין שני הצדדים, הרי שהם צריכים ייצוג הולם מול השופט ומול הצד השני. עורך דין הוא בעל המקצוע שמדבר ומעביר את ההחלטות של הלקוחות שלו.
השימוש בעורך דין נעשה על מנת שכול צד יוכל להתמודד בכבוד בבית המשפט. הליך גירושין יכול להיות לעיתים מורט עצבים. הדבר אף יכול להוביל להתמוטטות מסוימת עד למצב בו הצדדים לא יכולים לתפקד לבדם. עורך הדין בעצם הוא נציג מטעמם שמדבר אל בית המשפט ואל בן הזוג לשעבר. הוא לא רק הדובר של הלקוח, אלא הוא גם האדם המתמודד במקרה הגירושין במקומו.

 

היכן מגישים את תביעת הגירושין

כיום ניתן לבצע את הליכי הגירושין תחת שני מוסדות עיקריים- בית הדין לענייני משפחה ובית דין רבני.
כול אחד מהם מתקיים על פי צורה אחרת. בית הדין הרבני יוצר החלטות על פי ההלכה העברית.
זהו אוסף של חוקים אשר המקור שלהם נמצא בספר התנ”ך, פרשנויות של רבנים יהודים ועוד.
כך לעיתים מדובר בהחלטות אשר שונות מאורח החיים החילוני והן נראות שמרניות ומיושנות יותר.
לעומת זאת, ישנו את בית הדין לענייני משפחה. זהו המוסד המדיני אליו מגיעים רוב מקרי הגירושין.
המקום פועל על פי חוקים אזרחיים. ניתן לבקש לבצע את ההליך בכול אחד מבתי דין אלו בצורה כוללת.

 

הצורך בקבלת גט מצד הבעל

במדינת ישראל, גירושין יכולים להתבצע רק לאחר שהבעל מסכים לתת גט לאשתו. השלב הראשון הוא הגשת התביעה אל בית דין רבני, בצירוף מסמך המצהיר כי אכן הבעל מסכים לתת גט לאשתו. יש להבין כי ללא הגשת הגט הרי שהליך הגירושין איננו יכול להיות שלם כלל וכלל. לעיתים ישנם מצבים לא פשוטים בהם הבעל לא מסכים לתת את הגט לאשתו. כך ישנו צורך להשתמש בעורך דין בעל יכולות גישור, כאשר הוא האדם היכול לתווך בין שני הצדדים וליצור גשר מסוים. במקרים נוספים, כול עוד עילת הגירושין מוצדקת הרי שאפשר לערב את רשויות המדינה על מנת ללחוץ על הבעל.

 

שלבים שונים בהגשת תביעת גירושין

מסמכים חוקיים של בתי המשפט

ראשית כול ישנו צורך להגיש תביעת גירושין. את הדבר ניתן להגיש באתר הרשמי של בית המשפט לדיני משפחה. גם כיום ישנה אפשרות לשלוח את המסמכים במייל או בפקס. יש לשים לב כי כול תביעת גירושין מצריכה הגשה של מסמכים אלו. בנוסף, יש צורך לשלם אגרה מסוימת על הגשת תביעת הגירושין.
סכום האגרה משתנה לו משנה לשנה, ניתן להיכנס לאתר ולשלם את האגרה במספר דרכים.
יש להבין כי כול מסמך נוגע בתחום אחר של הליך הגירושין. כך ישנם תחומים שלא תוכלו להתעסק בהם מבלי שתגישו את המסמכים התקינים.

 

שלב הגשת מתן הגט

על מנת שתוכלו להגיש לבית משפט את תביעת הגירושין הרי שישנו צורך להגיש גט מסוים.
את הגט ניתן להגיש כאשר הבעל שולח בעצמו מכתב בו הוא מסכים לביצוע הליך הגירושין מאשתו.
האישה יכולה גם כן להגיש בקשה לתביעת גירושין, למעשה היא איננה חייבת להודיע לבעלה על הגשת תביעת הגירושין. אך לאורך הליך הגירושין עצמו הבעל אכן צריך להיות מעורב על מנת שיוכל לתת סיבות לחלוקת רכוש או משמורת גירושין לטובתו. על כול פנים, שלב הגשת הגט הוא דבר מחייב למדי יש לוודא כי המסמך שהוגש אכן מספק את בית המשפט.

 

מסמכי גירושין נוספים כחלק מהתביעה

הליך גירושין נוגע בכלל התחומים אשר הם משותפים לקשר הנישואין של בני הזוג.
כך ישנו צורך לדון בחלוקת רכוש, בהסדרי ראייה ומשמורת על ילדים, בקביעת סכום תשלומי מזונות.
כול אחד מסעיפים אלו הוא נושא בפני עצמו כך שישנו צורך להוסיף מסמכים לכול תחום ותחום.
גם מסמכים אלו צריכים להיות בצורה מדויקת על פי הוראות בית המשפט. מידע רחב על דרך מילוי המסמכים נמצאת באתר בית המשפט. טוב לדעת כי עורך דין גירושין איכותי יוכל להנחות אתכם כיצד למלא את המסמכים ואף לעיתים לעשות את הדבר במקומכם. אפשרות זאת עדיפה שכן הוא יודע כיצד להתנסח בדרך המקובלת על בית המשפט.

 

קבלת אישור מבית הדין הרבני

לאחר הגשת בקשת הגט ומסמכי הגירושין השונים תצטרכו לחכות לאישור מבית הדין הרבני.
לרוב אם ההגשה נעשתה בצורה תקינה הרי שהאישור יגיע אליכם במהרה.
בנוסף, הגשת המסמכים בעזרת עורך דין בהחלט מסוגלת לזרז את התהליך. זהו בעל מקצוע אשר יש לו קשר ישיר יותר עם בתי המשפט ועובדיו. יש לדעת כי כאשר אנחנו מדברים על הסכם גירושין הדדי בין שני הצדדים הרי שהדבר הופך למהיר למדי. בית המשפט בודק את תקינות המסמך ומאמת את חתימות בני הזוג.
כך הגירושין נכנסים לתוקף וכול מה שנותר לעשות הוא להגיע אל בית הדין ולבצע את טקס הגירושין.

 

אישור רשמי מבית הדין

הליך גירושין יכול לצאת לפועל רק לאחר שהתביעה אושרה על ידי בית הדין. דבר זה אומר כי המוסד עובר על כלל המסמכים שהוגשו בודק כי מולאו בצורה תקינה.
בנוסף, אם ימצא כי אחד המסמכים חסר או לא הוגש בדרך הנכונה, בית המשפט יודיע על כך ויבקש תיקון.
כך ניתן להבין את חשיבות העבודה עם עורך דין גירושין. בעל מקצוע איכותי ידע למלא את כלל הטפסים הנדרשים על הצד הטוב ביותר.בנוסף , הוא יוכל לייעץ לכם על מסמכים נוספים שתוכלו לשלוח על מנת שתביעת הגירושין תהיה חזקה ויציבה יותר. האישור על המסמכים הוא דבר מחייב ורק כאשר תקבלו אותו,
ניתן יהיה להמשיך הלאה אל מעמד ההתמודדות מול הצד השני.

 

ניסיון להסכם לפני התביעה

טוב לדעת כי החוק במדינת ישראל קובע כי זוגות אינם יכולים לגשת להליך גירושין מבלי שעברו ניסיון גישור גירושין.
לרוב זוגות גם ינסו את אפשרות החיבור בין הצדדים על מנת לא להגיע להליך משפטי ארוך. לאורך השנים, נוצרה הבנה כי גירושין הם אינם גזירה משמיים. ניתן לנסות למנוע את הדבר לאחר הליך מסוים. גם אם אין הסכמה בין הצדדים על המשך הקשר, תהליך הגישור כולל גם ניסיון ליצור הסכם גירושין. כך שהליך זה , הוא דבר כדאי למדי ויש לשמוח על חוק זה. שימו לב כי תוכלו גם לבחור ביחד את עורך הדין אשר יעזור לכם לאורך הליך הגישור. מוטב שתנסו למצוא בעל מקצוע אשר שני הצדדים יסכימו עליו.

 

תנאים ליצירת תביעת גירושין

מי יכול להגיש את התביעה

זוג שרשום כנשוי ברישום האוכלוסין במדינת ישראל, יכול להגיע אל מעמד הגירושין ולהגיד את התביעה.
כך כל זוג ,גם כאלו שביצעו נישואין אזרחיים צריכים להגיע אל בית הדין הרבני. כעת אנחנו בעידן בו ישנם הרכבים משפחתיים אשר אינם מוכרים במדינת ישראל ככאלו שרשומים כנשואים. הם אכן יכולים להגיע למעמד של פרידה וחלוקת רכוש אך הדבר שונה מהליך גירושין.
חשיבות הרישום כזוג נשוי היא גדולה למדי. כך למשל ישנו צורך כי שני בני הזוג יהיו אזרחים ישראלים. כאלו אשר מקום מושבם המרכזי יהיה במדינה עצמה.
שימו לב כי ניתן להגיש את התביעה רק במקרה שמקום מגוריו של התובע בשנה האחרונה היה במדינת ישראל.

 

בחירת בין הדין לתחומים השונים

בית הדין לענייני משפחה ובית הדין הרבני מתנהלים להם בצורה שונה. על מנת שלא תוכלו לעבור הלוך ושוב בין בתי הדין השונים בהליך הגירושין, ישנו צורך להחליט מראש לאיזה בית דין תרצו לגשת, בנוסף ישנו צורך להגיע להבנה על הסעיפים השונים שבתי הדין ידונו עליהם. החלטות אלו צריכים להיות חלק מתבצעת הגירושין שתרגישו לבית המשפט. הדבר נוצר על מנת שהליך הגירושין התבצע בצורה מסודרת. אכן ניתן להגיע למעמד של ערעור בפני בית דין אחד על בית דין אחר, אך זוהי אפשרות שאיננה פשוטה כלל וכלל. יש להתייעץ עם עורך דין גירושין על בחירת בית הדין. בחירה זאת יכולה להיות גורלית למדי להמשך הליך הגירושין שלכם.

 

רשימת המסמכים הכלולים בהגשת התביעה

על מנת להתחיל ביצירת המסמכים, ישנו צורך לגשת אל מזכירות בית המשפט ולקבל מהם מסמכים על מנת שתוכלו למלא אותם. אילו המסמכים שתצטרכו להגיש על מנת להתחיל בתביעת הגירושין:

  1. טופס כתב תביעה לגירושין.
  2. צילום תעודת זהות.
  3. מסמכים וטפסים אשר בית הדין הרבני יבקש מכם.
  4. כתב תביעה הכולל את הפרטים הבאים: שם התובע והנתבע, פירוט פרטי עורך הדין וצירוף ייפוי כוח.
  5. מכתב תביעה מפורט הכולל הסבר נרחב על עילה לגירושין, מסמך המתעד את פרטי החיים המשותפים לצד הנתבע כולל ילדים משותפים ורכוש משותף.

שימו לב כי מסמכים אלו הם בגדר חובה ואף ישנו צורך להגיש את כולם בפעם אחת כאשר הם מצורפים להם יחדיו. נסו להימנע מהגשה נחפזת שכן בית המשפט לוקח בחשבון כי אכן יצרתם את המסמכים לאחר מחשבה מעמיקה.

 

מתן ייפוי כוח לעורך דין גירושין

בתחום המשפט, עורך הדין צריך לקבל מכם ייפוי כוח מסוים על מנת שיוכל לפעול במקומכם במקרים מסוימים. כך הוא יכול למלא מסמכים, ליצור מסמכים נוספים ואף להגיש בקשות מיוזמתו בבית המשפט. בנוסף ייפוי הכוח נועד להראות כי אכן יש לכם אמון מלא באדם זה. כך בעזרת יפוי הכוח בית הדין יוכל להסתמך על עורך הדין ולראות בו כאדם המייצג אתכם לכול דבר.
ככול שתתנו לעורך הדין ייפוי כוח מעמיק יותר, כך תהיה לו גישה לכמות גדולה יותר של משאבים. הדבר נוצר על מנת שאתם לא תתעסקו עם הליך המשפטי . למעשה , לבטל תרצו להמשיך בחייכם במקביל להליך הגירושין. כך ההמלצה היא לתת לעורך הדין ייפוי כוח מלא על מנת שאתם לא תצטרכו כמעט להתעסק עם הליך זה. שימו לב כי תתבקשו להגיע אל דיוני בית המשפט השונים. אך גם במקרים אלו תוכלו לשבת בצד בזמן שאורך הדין עושה את העבודה במקומכם.

 

מציאת בעל מקצוע אמין ואיכותי

אומנם זהו איננו תנאי הרשום בחוק ליצירת תביעת גירושין, אך יש להבין כי מציאת בעל מקצוע שתוכלו לסמוך עליו היא דבר שישנו צורך להקדיש לו זמן. בסופו של יום מדובר באדם אשר יצטרך לייצג אתכם בצורה מלאה בבית המשפט. לכן , העדיפות היא לבצע בדיקה מעמיקה של בעלי מקצוע רבים הקיימים בשוק עורכי הדין במדינת ישראל. כמובן שאנו מבינים כי תרצו לסיים עם הליך הגירושין במהרה. אך יש לזכור כי מדובר העשייה בעלת השלכות גדולות על המשך החיים שלכם.
כך ישנו צורך להקדיש למשימת מציאת בעל המקצוע, זמן רב ככול האפשר. שימו לב, ישנה אפשרות להחליף עורכי דין לאורך ההליך המשפטי. אך יש להבין כי העבודה עם כל אחד מהם היא בעלת עלות כספית לא קטנה. כך ההמלצה היא להישאר לצד אדם אחד.

 

בחירת בעל מקצוע להליכים השונים

עורכי דין לגירושין הם כאלו בעלי תחומי עשייה מגוונים. הכוונה היא כי לא כול עורכי הדין עוסקים באותם הנושאים. כך ישנם כאלו אשר למדו את תחום המשפחה ויש להם בקיאות רחבה בסוגי המשמורת והסדרי הראייה השונים. אחרים ביקשו להתמקד בנושא חלוקת הרכוש. כיום ישנם עורכי דין בעלי יכולת גישור ויישוב סכסוכים. לבסוף, תוכלו לעבוד עם טוענים רבניים אשר יש להם מומחיות מול בית הדין הרבני. כך ישנו צורך לבחור בעל מקצוע המסוגל לשמש אתכם לנושאים השונים. עורכי דין רבים מבינים כי צבירת ידע נותנת להם אפשרות לעבודה בלעדית יותר מול הלקוח. כך ישנו צורך למצוא את האחד בעל כמות ידע ורחבה ביותר.

 

הליך יישוב סכסוכים

מהו הליך יישוב סכסוכים

החוק במדינת ישראל מחייב את בני הזוג לעבור הליך יישוב סכסוכים לפני הגשת תביעת הגירושין. מדובר בהליך המועד להביא לגישור בין בני הזוג. הניסיון הוא ליישב את הסכסוך המוביל לגירושין בעזרת בעל המקצוע, זהו אדם אשר למד את התחום לעומקו. לאחר שנים של הליכי גירושין לא פשוטים בין בני זוג, יצרה המדינה את חוק זה על מנת ליצור מצב בו בני הזוג יתנו סיכוי נוסף לקשר בינם. כך נוצר הצורך להפוך את ההליך לחובה. לעיתים לפני יציאה לתביעת גירושין, הצדדים מרגישים מרוחקים אחד מהשני. המחשבה כי לא ניתן עוד להגיע להסכמה והפרידה היא דבר בלתי נמנע. אך יש לדעת כי בעל מקצוע יכול לשמש כעין חיצונית, על מנת שיוכל לייעץ לכם כיצד לפתור את חוסר ההסכמה הקיים ביניכם.

 

תקינות הליך יישוב הסכסוכים

תחום הגישור בין בני זוג הפך לרווי למדי בשנים האחרונות. כך נוצר מצב כי הליך יישוב הסכסוכים יעמיד אתכם במפגש מול בעל מקצוע עם דרגת איכות מסוימת. עם האדם הממונה על התהליך איננו מתאים למעמד, הרי שהדבר ישפיע על התוצאה הסופית. ניתן לחשוב על קשר הנישואין ביניכם כבעל קלקול מסוים. האדם המגשר ממונה על הניסיון לתקן את החלקים הבעייתיים. כך ישנו צורך להבין האם הוא בעל מוניטין מתאים. בנוסף, ישנו צורך בלבחור את האחד שיפעל בצורה מדויקת. כזה שלא יבקש לדלג על פעולות מסוימות. אכן אתם נמצאים בשלב של חוסר הסכמה. סביר להניח כי חלקכם רוצים להגיע אל מעמד הגירושין ולסיים עם הדבר במהרה. אך ישנה חשיבות לביצוע הליך יישוב סכסוכים תקין. אל תוותרו על אפשרות זאת.

 

מפגשי היערכות ותיאום כחלק מההליך

לאחר הגשת הבקשה לתחילת הליך ליישוב סכסוכים, תקבלו הזמנה לפגישות למפגשי היערכות ותיאום. הדבר נקרא גם “מהו”ת” בשפה המשפטית. מפגשים אלו הם בעצם הליך יישוב הסכסוך עצמו. לאורך המפגשים תצטרכו להתייצב מול בעל מקצוע מתחום הגישור שנבחר על ידי בית המשפט. תוכלו לבחור גם אדם ששני הצדדים מסכימים עליו. במפגשים אלו, תצטרכו להיות כנים עם האדם האחראי על ההליך. רק כך הוא יוכל להמליץ לכם על צעדים ופעולות בעזרתם תוכלו להגיע למצב של יישוב הסכסוך. יש להבין כי המפגשים נוצרים על מנת ששני הצדדים יקבלו הבנה מלאה על אורח החיים שלהם. כך ייווצר רישום של הרכוש המשותף לשני הצדדים, יחסים עם הילדים ועוד. אלו הם מפגשים היכולים לקבוע את המשך הליך הגירושין עצמו ואף למנוע אותו. לכן יש לנסות לנצל אותם עד כמה שאפשר. יש להבין כי את המפגשים צריך לבצע בסמוך לתאריך הגשת בקשה להליך יישוב סכסוכים. בנוסף כל מקרה מקבל מספר מסוים של מפגשים. לבסוף , הדבר כרוך בתשלום אגרה על פי עלות מסוימת.

 

ההבדל בין יישוב הסכסוכים לגישור

הליך היישוב נועד על מנת שבני הזוג יוכלו להגיע להסדרת הסכסוך בינם. הדבר יכול להתבצע בשתי דרכים. הצדדים מבינים כי הם רוצים לתת לקשר בינם סיכוי נוסף. האפשרות הנוספת היא הסכמה הדדית על הליך גירושין וניסיון ליצור הסכם הדדי. כאשר מגיעים אל מצב זה, התהליך הופך לכזה המנסה למנוע הליך גירושין מול בית המשפט בין בני הזוג. לאורך הפגישות, ינסו בני הזוג ליצור יחד עם עורכי הדין שלהם מסמך המספק את שני הצדדים. הליך הגישור לא נועד ליצור מצב של יחסים טובים ביניכם. אבל ישנו רצון לנסות ליצור הסכמה בין שני הצדדים. הליך משפטי יכול להוביל לצעדים לא נעימים הנובעים מתוך רגשות שליליים. צעדים שיכולים להיות להם השלכות שליליות. בנוסף ישנה הבנה כיום כי ילדים חווים לעיתים טראומות מהליכי גירושין. כך בעזרת תהליך היישוב והגישור, ניתן ליצור מסגרת שתהיה טובה יותר גם בשבילם. לבסוף, מוטב שלאחר התהליך תחוו שיפור מסוים ביחסים ביניכם. כך תוכלו לפעול בתוך מסגרות משותפות בצורה נעימה יותר. הכוונה היא להסדרי ראייה ומשמורות על הילדים.

 

סיכום המאמר ופרטים נוספים

לאורך המאמר ביקשנו להתמקד בנושא של תביעת גירושין. מדובר בפעולה אחת רחבה הכוללת בתוכה סכום גדול למדי של צעדים. כך בני הזוג מוצאים את עצמם צריכים לפעול על פי סדר מסוים על מנת להגיע למעמד של גירושין. הליך זה מצריך משני הצדדים פעילויות מדויקות ומקצעויות. בין אם הדבר אומר למלא מסמכים בדרך מסוימת ובין אם ישנו צורך לבצע את התביעה על פי שלבים. זכרו כי בתי המשפט השונים אחראיים על אישור תביעת הגירושין. לכן תצטרכו לפעול על פי הדרכים הכתובות בחוק. יש להיזהר מהליכים בהם תעברו על שלב כזה או אחר, שכן הדבר עלול ליצור מצב בו הגירושין יהיו לא תקינים כלל וכלל.

יש חשיבות לבחירות שתעשו לאורך הליך הגשת תביעת הגירושין. ישנם צעדים שתצטרכו לעשות בנפרד , כאשר הדבר יהיה בעל השלכות על הדרך בה מקרה הגירושין שלכם יתנהל. כך תצטרכו להשתמש בעורך דין מסוים, לחבר בעזרתו את מסמכי התביעה. ישנם צעדים שתוכלו לעשות יחדיו. כניסה להליך יישוב סכסוכים הנועד לתת לכם כלים לפתרון אי ההסכמות ביניכם. אפשרות של גישור בין שני הצדדים , בעזרתה תוכלו להגיע להסכם גירושין הדדי. יצירת הסדרי ראיה ומשמורות על הילדים. למרות שאתם נמצאים בהליך של פרידה, הגשת תביעת הגירושין יכולה להיות קלה יותר בעזרת הסכמה הקיימת ביניכם. אנו ממליצים על ניסיון להגיע לאפשרות שכזאת.

מאמר זה נכתב לאחר מחקר מעמיק במקורות המידע השונים. בנוסף נעשה ייעוץ עם בעלי מקצוע שונים המגיעים מנתחים. לבסוף , ישנה הסתמכות על תקדימים שיצרו חוקי גירושין עדכניים. אנו מקווים כי קריאה מעמיקה של מאמר זה, תוכל להקל על ההליך שאתם עומדים לעבור. יש להבין כי המאמר נכתב בזמן מסוים. התחום חווה עדכונים לאורך השנים. כך ישנו צורך לבדוק בעצמכם במקורות המידע , האם החוקים השתנו להם.

השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על תביעת גירושין
שיתוף המאמר תביעת גירושין בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

תפריט נגישות

השאר פרטים ליעוץ ראשוני ללא התחייבות עם עו"ד